נתחיל מהשורה התחתונה – הגר משה וניר פור ביחד ולא, הדרך לשם ממש לא הייתה פשוטה. בפרק הפולואפ השני של חתונה ממבט ראשון ששודר הערב (שבת), עקבנו אחרי המשך הסיפור שלהם בחודשים האחרונים וכמו שאפשר לצפות, גם בחיים האמיתיים היו לא מעט טלטלות. מסתבר שהן אפילו הובילו את השניים לפרידה זמנית, אבל לא נקדים את המאוחר ונתחיל מההתחלה, או ליתר דיוק – מסוף הצילומים של חתונה ממבט ראשון.

אחרי ההחלטה להישאר יחד, הגר וניר המשיכו להתגורר בבית שלהם בתל אביב. המצלמות כבו, התהליך נגמר ועכשיו צריך להתמודד עם המציאות. המחשבה של ניר הייתה שברגע שהאינטנסיביות תגמר כך גם הלחץ של הגר ירד, אלא שלא כך נכתב הסיפור. "היה שם המון לחץ", הודתה הגר, "אני הפעלתי המון לחץ על עצמי, הייתי כל הזמן במלחמה פנימית. מצד אחד, אני נורא רוצה להיות שם ומצד שני מחכה שהוא ילך, מחכה לפגיעה – כאילו ברור לי שזה יגמר. אז אני התרחקתי קצת מניר, וניר שהרגיש את הריחוק הזה כי הוא סופר רגיש, התרחק מיד גם".

שמונה שבועות לאחר סיום הצילומים הגיעה הפרידה. "לא נעים לי להגיד את זה, אבל היה לי קשה שהיא ממשיכה לפגוע", שיתף ניר בצד שלו, "נמאס לי לבוא ולנסות כל פעם להיות עם מישהו שלא מצליח לצאת רגע מהסטרס שהוא יוצר לעצמו. בסופו של דבר זה היה כואב מדי, אז אמרתי די ועצרנו. הייתי שלם עם זה, הרגשתי שנתתי כל מה שיכולתי, הרגשתי הקלה".

גם הגר הרגישה הקלה, לפחות בהתחלה. סוף סוף היא יכולה לנשום, להירגע ולקבל קצת שקט, אלא שאז הגעגוע לניר התגבר. אחת מנקודות הציון שבהן הגר הבינה שהיא לא מצליחה להתגבר עליו, הגיעה בחתונה של חברה שלה. שם הזיכרונות מהחתונה שלה ושל ניר צפו מחדש, מה שהקפיץ גם את עוצמת הרגש. נקודת ציון שנייה הייתה ביום הולדת 40 שלה, אותו העבירה בציפייה לקבל טלפון מניר, שלא באמת הגיע. שם נפלה בידיה ההחלטה ליזום את השיחה הראשונה לאחר חודשים בנפרד.

"האמת שכשהיא התקשרה זה היה מאוד מפתיע", הודה ניר, "אני רואה שיחה שלא נענתה מהגר, לקח לי כמה דקות לעכל מה קורה פה עכשיו. חזרתי אליה והיא לא ענתה, אז אמרתי רגע זה היה בכוונה, זה היה בטעות, תקלה טכנית? כתבתי לה הודעה. אחרי כמה שעות דיברנו בערב והיא ביקשה להיפגש, ואז היא באה עם חיוך מלא, שמחה. זה היה מאוד מרגש באותו רגע, וזה פתאום הציף הרבה דברים – אני חווה את הגר כמו שראיתי שאחרים חווים אותה. זה היה מוזר, למה עכשיו? אם היה לך כל כך קשה אז, אז מה קרה פתאום?".

הגר וניר יוצאים לדייט ראשון אחרי הפרידה (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 3", קשת 12)
מתוך "חתונה ממבט ראשון 3" | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 3", קשת 12

הם אמנם לא הצהירו כוונות, אבל מכאן המשיכו להיפגש לדייטים נוספים. אפשר לצחוק ולהגיד שהתפקידים כמעט התהפכו ביניהם, בעבר הגר הייתה זו המרוחקת ואילו ניר ניסה לקרב אותה אליו, הפעם ניר היה פגוע והגר זו שהפגינה את הרגשות כלפי חוץ. "לא היה ברור מה קורה פה – אנחנו חברים אנחנו לא חברים?", הגר שחזרה את תחילתו של הקאמבק, "זה היה קשה כי פתאום צף בי מלא רגש, הבנתי שאני רוצה לתת לדבר הזה עוד צ'אנס, שבאיזשהו מקום פספסתי את ניר. הייתי מאוד ישירה, הרגשתי שעכשיו זה הזמן שלי להילחם על זה קצת".

למרות החשש של ניר מפגיעה נוספת, הגר באמת המשיכה להילחם על הקשר ביניהם. גם כשתקופת השידור הגיעה, היא הבהירה לניר שהחשיפה לא צריכה לערער את היחסים ביניהם, מה שבסוף באמת רק קירב ביניהם יותר. הגר חטפה ביקורות נוקבות מהצופים, ונתנה לעצמה להישען על הכתף של ניר, ואת זה ממש לא ראינו קודם.

"לא זוכרת מתי היה לי כזה חיבור וכזאת אינטימיות עם מישהו", הגר סיכמה את הסיפור שזכה לסוף מהאגדות: "היום אני יכולה להגיד שאני מכירה את ניר, אני יודעת להגיד בדיוק מה אני אוהבת ולמה אני רוצה להיות איתו. זה לגמרי שלנו, זה כבר לא קשור לתוכנית. זאת נקודה מאוד חשובה – להבין אם אתה רוצה להיות סיפור ההצלחה, השירי והלירן של העונה, או שאתה באמת רוצה את הבן אדם שעומד מולך. אני יודעת שאני באמת רוצה את הבן אדם שעומד מולי. ומה שיהיה, אני בוחרת להיות שם ולקחת את הסיכון".

מכאן, נותר רק דבר אחד להגיד – וואלה, הם זכו. "אני רואה את הגר האמיתית", סיכם ניר, "אני רואה איך בבית שלה, איך היא במשפחתיות שלה ואיך היא בהכלה שלה, היא בן אדם מדהים. אני רואה אותה מחייכת, אני רואה את הגר הזוגית. עכשיו התחלנו את הריקוד שהתאמנו על הצעדים שלו, עכשיו אנחנו זורמים הרבה יותר ומרגיש שביחד נכבוש את העולם. את העולם שלנו לפחות".