אם יש רגע אחד שלו אנחנו מחכים בכל עונה של חתונה ממבט ראשון, זה המפגש הגורלי בין הזוגות (מחר אחרי החדשות, קשת 12). מי יתחבר למי, איזה זוג יוציא לשאר את העיניים ומה בדיוק הם יפתחו אחד מול השני כשהפרטנרים, שצמודים אליהם בדרך כלל, נמצאים הרחק מטווח השמיעה? מה שבטוח, משעמם זה לא יהיה. אז בזמן שהמשתתפים אורזים את המזוודות לסופ"ש יחד, אנחנו ארזנו להם כמה טיפים מיוחדים לרושם ראשוני נכון. אז אריק, הפנקס פתוח? יופי, אנחנו מתחילים.

 1. עשו: תיאום ציפיות

  הדבר הכי חשוב שצריך לזכור במפגש עם אנשים חדשים, הוא שהמטרה של התהליך היא זוגיות, ורק אחר כך להרשים את הזוגות האחרים. כך שעוד לפני שלחצתם את היד בפעם הראשונה, תשבו רגע לשיחה, דברו אחד עם הפרטנרים שלכם ותבינו מה גבולות הגזרה. הדבר האחרון שאתם רוצים הוא לפגוע במי שלידכם רק בשביל למצוא חן בעיני השאר או להשתלב בשיחה. תזכרו שאתם יחד בתוך התהליך, ולחשוף סודות של מי מבני הזוג הוא לא דבר בריא לקשר.

  קחו למשל את צוקית אשכולי ודודו כהן מהעונה הקודמת. תחביב מלחמת העולם השנייה של דודו יצא לאור כבר בדקות הראשונות של הארוחה, ואם זה לא מספיק גם ריב הקוקטיילים שלהם בירח הדבש קיפץ לו מהארון אל מול כולם, מה שלא בדיוק הרשים את דודו והסתיים במריבה בדרך חזור. אז תתאמו ציפיות, תשאלו אם יש משהו שחשוב להשאיר מאחורי הקלעים ותתחשבו קודם כל בפרטנר שלכם, בשבילו הרי הגעתם לתהליך, לא?
 2. אל תעשו: דרמות

  קחו בפרופורציות. גם אם התסריט שתכננתם היטב בראש לא מתממש לכם מול העיניים, תנשמו, ספרו עד 10 ותבינו שמה שחשוב פה הוא האנרגיות החיוביות. או כמו שמאור קורא להן - הוייבים. לא צריך לעשות מכל זבוב פיל, כי את הפיל שבחדר כולם ירגישו וחבל. הזוגיות שלכם נמדדת דווקא ברגעי הלחץ האלה, ומי יהיה שם אם לא הפרטנר שלכם כדי לחזק אתכם? נכון, רק הוא, אז חבל להוציא עליו את העצבים.

  ככה למשל לא כדאי לאבד את העשתונות כשהפרטנר שלכם מאבד את הטבעת רגע לפני הנסיעה, כמו שזכור לנו היטב מהפיצוץ בין דקלה דאיטי לאלון עייני. בסופו של דבר, זה אמור להיות מפגש מהנה, ואם אתם בלחץ או במוד דרמטי, שתפו את בני הזוג שלכם - אל תתרחקו. תראו איזה יופי זה עבד לדקלה ואלון רק כמה שעות אחרי הפיצוץ, כשהראשונה יצאה מהארוחה המשותפת עם הזוגות, ודווקא האחרון היה שם כדי לחזק אותה. אז עם כל לשון של בקשה, דרמות לא בבית ספרנו.
 3. עשו: חישוב מסלול

  אין מה לעשות, סיטואציות חברתיות יכולות להוציא מאיתנו צדדים שונים לחלוטין מאלה שאנחנו מביאים לזוגיות. ושלום להדר ברייר ודניס רוסקוב שכבר למדו את השיעור על בשרם. הפעם, הסיטואציה מעט שונה, כי בכל זאת, מדובר באנשים שעוברים את אותה הדרך רק בשינוי אדרת. אז תבחנו את הסיטואציה, תבינו מתי לדבר יותר, מתי פחות, תנו לאדם שמולכם להתבטא ואל תתפרצו לדברים, כי כולכם באותה הסירה ויש לכם מה ללמוד אחד מהשני.

  אז אם במקרה אתם יודעים להגיב בדברנות יתר בכניסה לסביבה חדשה, כמו צוקית, שימו לב שאתם לא משתלטים על השיחה, אלא נותנים גם לאנשים אחרים לדבר. לא מדובר פה בוואן מן שואו, אלא בהיכרות עם זרים. בדיוק כמו הזר שחיכה לכם מתחת לחופה, רק שהפעם יש פה עוד 10. לפעמים לראות ולא רק להיראות זה סוד המשחק, ותאמינו לנו שבמשחק הזה אתם רוצים לנצח. אינטליגנציה רגשית, מישהו?
 4. אל תעשו: הצגות

  תהיו כנים. גם אם הקשר ביניכם פורח, תשתדלו לא לנקר לזוגות שסביבכם את העיניים, אתם אף פעם לא יודעים על איזו נקודה רגישה תלחצו. מעבר לזה, אל תנפחו או תגזימו, זה אף פעם לא משדר אותנטיות אלא דווקא מרחיק את האנשים מכם. גם לדבר על פדיחות שקרו לכם, יכול לחבר ולגרום לשאר להיפתח. למה, אתם שואלים? הרי אם הכל רק שושנים וורדים בצד השני, התגובה האוטומטית שלנו לא תהיה לפתוח על המגרעות בקשר שלנו, אלא להיפך, זה יוצר סגירות ומחשבה של מה לא בסדר בי?

  כך למשל ראינו בעונה הראשונה של חתונה ממבט ראשון את המבטים של רלי לוי לכיוון אחוה סיטבון וטל כוכבא. הם שידרו על גל המאוהבים מעל לראש, והיא לא הצליחה להפסיק ללטוש עיניים. אפשר להבין למה, לא פשוט להסתכל על זוג מאוהב כשאתה חווה דחייה בקשר שלך עם עצמך. אז למדו בבקשה מניסיון העבר, ופחות הצגות - יותר אנושיות. תתפלאו איזה קסמים זה יכול לעשות.
 5. עשו: כביסה מלוכלכת בבית

  לפעמים מאוד קל להיסחף עם הרגע ולפתוח על הצרות שיש בחיי הזוגיות, ובמיוחד כשכל השאר יכולים להזדהות מחוויות דומות שעברו. אבל תזכרו שלפעמים אובר שרינג יכול לגרום יותר נזק מאשר תועלת. נכון, אין שום דבר רע בלשתף, אבל יש גם דרך וצורה מכובדת להגיד את הדברים. בסופו של דבר, אתם מגיעים לסופ"ש גם כדי להתכרבל ולא רק לרכל, אפילו אם ההתכרבלות של חלק מבזוגות היא לגמרי מטאפורית.

  קחו למשל את אורטל יהלומי ועידו חמדי מהעונה הקודמת. כל אחד מהם נכנס לפרטי פרטים על הצרות במערכת היחסים - הסביר מה בדיוק מפריע ואיך, אבל כשהשניים הגיעו לדבר פנים אל פנים, כל אותן מילים ששמענו קודם לכן לא התגבשו לתקשורת אחד מול השנייה. אז חשוב לדעת שגם אם יש לכלוך, לפעמים עדיף להשאיר אותו בבית, ואם כבר פתחתם, תפתחו בצורה מכובדת. שיהיה בהצלחה.