לא מרגישים את הפרפרים בבטן כבר בדייט הראשון? זה לא בהכרח אומר שלמערכת היחסים הזאת אין סיכוי. אמש בחתונה ממבט ראשון, אמיר חשף שזה בדיוק מה שהוא מרגיש, או יותר נכון לא מרגיש, כלפי דנית. על פניו, נראה שלשידוך הזה יש עתיד ורוד אבל אז הגיע הווידוי המפתיע: "דנית מקסימה, חמה ורגישה אבל הבעיה היא המשיכה, שכרגע מבחינתי לא חזקה כמו שרציתי שתהיה".

אכן סיטואציה לא פשוטה - איך בכלל מספרים לצד השני שאתה לא נמשך? בדיוק בשביל זה אספנו לאמיר כמה טיפים שיעזרו לו למקרה שהוא יחליט לשים את כל הקלפים על השולחן הערב בתוכנית (21:30, קשת 12).

>> אל תפספסו את כל מה שקורה באינסטגרם של חתונה ממבט ראשון

אל תעשה:

לא מומלץ להתחיל שיחה ב"תגידי, אני בכלל הטעם שלך? כי אני הייתי רגיל ללכת עם בנות שהן ממש יפות, כאילו בובות ומסותתות. אם את תסתכלי על כל הבנות שיצאתי איתן, הן לא דומות לאיך שאת נראית" (שחר משה לאפרת יוגב, עונה 2). לא אומרים את זה ובטח שלא בצורה הזאת, כי אחרי משפט כזה אין דרך חזרה. קצת טאקט, אנשים.

עשה:

אמנם מראה חיצוני הוא די חשוב למשיכה בין בני זוג, אבל לעיתים המשיכה מתרחשת אחרי שמכירים יותר את האדם ולא מיד במבט הראשון (הבנתם מה עשינו?). תתמקד בדברים הטובים שאתה מוצא בה ובזמנים שכיף לכם יחד, ותראה שהמשיכה תגיע מעצמה. זוגיות טובה נוצרת כשיש בסיס של חברות ואתם נהנים זה בחברת השנייה, ואנחנו לגמרי רואים פוטנציאל.

אל תעשה:

אל תתעסק רק במשיכה כל הזמן ותטפטף לעצמך שאם עכשיו אין משיכה אז גם לא תהיה, כי זה לא נכון. על אחת כמה וכמה אל תגיד לבת הזוג שלך במפורש שאתה לא נמשך אליה, כל עוד לא נתת לזה צ'אנס. דוגמה טובה היא אלעד שאמי (חתונה ממבט ראשון, עונה 1), שכבר ביום השני של ירח דבש אמר לרלי לוי שהוא לא שם: "אני מרגיש כרגע שאני לא מצליח להתחבר, שאני לא כל כך נמשך". זו גם הסיבה שהיחסים שלהם לא הצליחו לעלות מדרגה, כי איך אפשר להיות עם מישהו שלא באמת מנסה?

עשה:

צא מנקודת הנחה שבת הזוג עושה הכל כדי לנסות ולגרום לך להרגיש בנוח, גם אם היא נמשכת וגם אם לא. תחשוב מה אתה מצפה מהצד השני, ותנהג כמו שהיית רוצה שינהגו כלפיך, במיוחד כשאתם בתחילת הזוגיות. 

אל תעשה:

אל תעשה דברים רק כדי לרצות אותה. בסופו של דבר אתה רק תשלה אותה ותגרום לה לחשוב שאתה נמשך אליה, כשבפועל אתה עדיין לא. תזכור שאם היא מצפה למשהו ואתה מספק לה את זה, היא תרצה להתקדם לשלב הבא, ואז תמצא את עצמך בתוך בור שלא בטוח יהיה לך איך לצאת ממנו.

עשה:

אם אתה רואה שהיא מחפשת אינטימיות שאתה עדיין לא יכול לתת, תבהיר לה שאתה רוצה להכיר אותה לעומק לפני שאתם נכנסים לשלב הרומנטי. אחרי שיהיה לכם בסיס חברי וטוב, אתה כבר תדע יותר טוב אם אתה מעוניין בה או לא, ותהיה שלם עם עצמך לכאן או לכאן.