רגע לפני שנפרדו ל-48 שעות עד להחלטה הגורלית שלהם בחתונה ממבט ראשון (שבת אחרי החדשות, קשת 12), הגר וניר נסעו לסופ"ש רומנטי אחרון בצפון הירוק. גם שם, כמו בכל מקום, היו עליות ומורדות וגם כמה שתיקות מביכות, או כמו שניר קורא להן "רגע דרמטי של שקט". אחרי ששתו קצת על שפת הבריכה, השניים חזרו לחדר במלון והתיישבו לשיחת לילה אחרונה במרפסת, שהשאירה כמה קצוות פתוחים.

הגר ביקשה מניר שיספר לה משהו שיפיג את השקט, אבל לא הייתה מרוצה כשהחליט לדבר על לייזר וכוכבים (תן מילה גם על דארת' ויידר ונתקדם עם הקלישאות). השיחה צלעה בעדינות בין הנושאים עד שהשניים הגיעו לדיון חשוב בנושא סושי, והאסוציאציה הראשונה שעלתה במוחו של ניר היא סיפור מימיו כסטודנט בMIT, על חבר יפני וביקור בקיוטו שכולנו יכולים רק לחלום עליו היום.

"הזמינו אותנו לשבועיים בקיוטו, ומחוץ לכל מעבדה היה פוסטר שמראה את המחקר שהם עושים", סיפר ניר בהתרגשות. "הלכתי בין המעבדות ואחד המחקרים היה מוכר לי. ואז אמרתי: 'רגע, זאת המולקולה שאני...'" ובדיוק ברגע השיא, הגר החליטה להחזיר את בן זוגה לנושא השיחה המקורי (סושי, למקרה ששכחתם) כי חייבים לשמור על הסדר הטוב, והשאירה אותנו במתח.

כנראה שרבים מכם ממש כמונו, לא הצליחו להירדם בלי לחשוב על אותה מולקולה מסתורית, אז בדיוק בשביל אותם נדודי השינה הצלחנו לברר מה היה באותו הפוסטר המדובר, ולסגור סוף סוף את הסוגיה הזו. מתברר שעל הפוסטר התנוססה בגאווה עבודה מדעית שניר עשה בכבודו ובעצמו, במהלך הדוקטורט שלו.

"רגע שיא שאני לא אשכח היה ביפן", סיפר לנו ניר ואנחנו הקשבנו ממש עד הסוף, "בביקור מקרי לחלוטין באחת מהאוניברסיטאות שם, פתאום ראיתי פוסטר עם עבודה מדעית שאני עשיתי בארץ, בדוקטורט שלי. הם צוטטו את זה בתור עבודה מדעית חשובה, שיושבת שם על הקיר במקום של כבוד". בהחלט מגיע לו. וזה לא שאנחנו מופתעים מההישג המרשים של החתן בהתבסס על ההיכרות שלנו איתו, אבל זה בהחלט סיפור שהיה שווה להגר לשמוע בהזדמנות, בשיחה על מגש סושי כמובן.