הם כבר עברו דבר או שניים במסע של חתונה ממבט ראשון, ורגע לפני שהזוגות מגיעים להכיר אחד את השני בסופ"ש אחד שלם (הערב אחרי החדשות, קשת 12), עצרנו אנחנו כדי להבין – מה רמת ההיכרות שלנו איתם? או ליתר דיוק, איפה עומדים המכשולים שלהם בדרך להצלחה, מה נקודות החוזק שאיתן הם מגיעים לסופ"ש ואיך כל המפגש הזה יכול בעצם לעזור להם להתמודד אחד עם השנייה הרבה יותר טוב. ארזתם? כי אנחנו מתניעים.

דובי ואריק

אין ספק שהרושם הראשוני הוא אחד המכשולים הגדולים של השניים, ומאז צפינו גם בכמה פיצוצים שכמעט והדפו אותם אחד מהשנייה. אי אפשר לשכוח שההתחלה של הזוג בפרק ב' לא הייתה פשוטה - דובי לא בדיוק התייחסה לאריק בחופה, והוא? לא הצליח לשחרר את העלבון לאורך הדרך. אלא שאז הם החליטו לשים את עניין הזוגיות בצד ולעבוד על הקשר ביניהם ברמה החברית, מה שהוביל אותם לטיסה – שרובנו רק יכולים לחלום עליה – לברצלונה. שם, הרחק מהשגרה ועם שינוי הכיוון של הקשר, אפשר היה להבחין בחיוכים, אם כי הקצוות עדיין נשארו פתוחים.

קצה שכזה הוא עניין הרומנטיקה שלא ראינו ביניהם. אבל הם כמובן לא היחידים, גם מור ומאור לא גילו את האינטימיות והגר וניר מיד אחריהם. כך שלקראת המפגש העתידי של הזוגות, יש כמה נקודות דמיון שיכולות לעזור לדובי ואריק להגיע לתובנות ואולי אפילו לפקוח את העיניים מחדש בנוגע לקשר שבינו לבינה. הרי תמיד עדיף לדעת שניסית מאשר לשאול בדיעבד – מה היה קורה אם? או כמו שגדולים מאיתנו כבר כתבו – עדיף כישלון מפואר מחלומות במגירה.

הדר ודניס
הדר ודניס

אפשר לומר שהיציבות שלהם היא גם נקודת החוזק, אבל בקרקע יציבה יש לפעמים סדקים ואחד כזה נוצר עם התכנון של דניס לטוס ליפן בסוף התהליך. אין ספק שהנסיעה הצליחה לערער את הדר, שהבהירה לו שכנראה לא תהיה פה כשיחזור. אבל במשבר הזה, דווקא אסטרטגיית היציאה שלהם מראה על היתרון בתור זוג. הם השיגו פשרה לשני הצדדים, מה שמראה עד כמה כל אחד מהם מוכן ללכת אחד לקראת השנייה, ויותר מזה – באמת אכפת לו.

למפגש עם הזוגות הם אולי מגיעים ממקום יציב, אבל דווקא הסביבה החדשה היא המבחן הכי גדול שלהם. כבר ראינו שיש פער בין דניס החברותי לזה הזוגי, ומעבר לזה, הבנו עד כמה זה מפריע להדר. דווקא בגלל החוזק שלהם בנקודה הזאת, שווה לראות איך יצליחו להתמודד כשהאווירה סביבם משתנה. האם דניס החברתי עדיין יפריע להדר, ואולי בכלל יהיה זה דניס שיפנים כמה נקודות חשובות מרצף המחמאות שלה בחדר המומחים אחת ולתמיד – אתה מי שאתה, וזה לגמרי מספיק.

רוני ונעם

אמנם בהתחלה רוני התאכזבה מעניין הגובה של נעם, אבל מהר מאוד הבינה שמה שהיא ביקשה במראה החיצוני היא לגמרי קיבלה באופי. לא עבר זמן וכבר צפינו איך הם מצמידים שפתיים, מפגינים רגשות והופכים את כל סיפור האהבה ביניהם לכזה מהאגדות. החוזק שלהם כזוג הוא הדמיון הגדול ביניהם – שניהם אנשים של חופש, הומור וקלילות, מה שגורם להם לתקשר בשפה משלהם, שהלוואי ויכולנו גם אנחנו להבין.

אלא שכמו אצל הדר ודניס, לפעמים נוצרים סדקים ביציבות ביניהם, שנובעים בעיקר מתחושת הביטחון ששניהם זקוקים לו בקשר, כל אחד מהסיבות שלו. למפגש הזוגות הם כנראה השניים שמגיעים במקום הכי גבוה, ולו בגלל העובדה שהם שנמצאים 24/7 אחד ליד השנייה, ככה שיש פה פער גדול על השאר. מעניין לראות האם נראה פה את הפגנת האהבה של אחוה וטל פעם נוספת, כי פייר, לגמרי יש להם במה להתגאות.

הגר וניר

אם צריך לשים את האצבע על הנקודה הבעייתית בקשר, כנראה שנבחר במילה איזון כדי לתאר אותה. בזמן שניר אול אין, לא מראה פחדים ומחויב למערכת היחסים בעיניים עצומות, נראה שדווקא הביטחון שלו מרחיק את הגר וגורם לה לחשוב על כל צעד כמה וכמה פעמים. אמנם הם עשו כברת דרך, אבל עדיין אפשר לראות את ההיסוס מהצד שלה, אחרי הכל היא לא רוצה לפגוע בניר אם פתאום תיקח צעד אחורה, כמו שראינו בפרקים האחרונים. השאלה האמיתית כאן היא – מתי הם יגיעו לעמק השווה?

ואולי זה יקרה במפגש העתידי עם הזוגות, שיכול דווקא לחולל פלאים לקשר. כבר ראינו שסיטואציות חברתיות, כמו המפגשים עם המשפחות והחברים, בדרך כלל מקרבים ביניהם. ובמיוחד במקרה הזה, ההשוואה היא בלתי נמנעת, כך שמדד הזוגיות שלהם יכול ללכת לכאן או לכאן. מה שכן, אנחנו סומכים על ניר שידע להפגין את תחושת הביטחון שלו גם במפגש, מה שדווקא בסיטואציה שכזו יכול להשרות על הגר ביטחון וליצור פלאים. אנחנו מחזיקים אצבעות.

דנית ואמיר

חברות, זאת מילת המפתח פה. רק מההתנהלות שלהם בבית אפשר לראות עד כמה הם שותפים מלאים לחיי היום יום אחד של השנייה. יש ביניהם הבנה בסיסית של איך להתנהל יחד, ונראה שבמישור הזה הם לגמרי על הגל. אלא שמתחת לפני השטח חסרה ביניהם תשוקה, אותה להבה שמטעינה את רוני ונעם כל פעם מחדש, לא קיימת בין דנית לאמיר, וזה אחד המכשולים הגדולים שלהם.

מה שמסקרן לראות בסופ"ש הזוגות הוא איך תראה הדינמיקה הזוגית ביניהם ליד אנשים זרים, ובמיוחד כשהם מתחלקים זוגות זוגות. הרי לא באמת ראינו אף מפגש חברתי שלהם, ואם כבר מפגש שכזה אז למה לא עם אנשים שיכולים להציב בפניהם מראה עצומה. מה גם שהציפייה היא להתנהג כזוג ולא כחברים טובים, כך שיכול להיות שדווקא הציפייה הזאת היא גם זו שתקרב ביניהם.

מור ומאור

על הנייר, כל אחד מהם הוא בדיוק מה שהשני צריך. היא ורבלית, סוחפת ויודעת לעמוד על שלה, הוא שקט, אדיש ואוהב נשים עוצמתיות, אבל בסופו של יום כשמור מתיישבת על הרצפה ומאור על השזלונג – משהו ביניהם תקוע. למשהו הזה קוראים תקשורת, וזה המכשול שמולו הם צריכים להתייצב בגבורה. הם כבר פתחו דף חדש, אלא שגם הדף הזה לא הגיע חלק, ובזמן שמאור מחפש את הקרבה הפיזית, מור מחפשת את האינטימיות הרגשית.

מפגש הזוגות יכול להוביל אותם לנקודה מאוד גבוהה, אבל מהצד השני גם לדרדר אותם למטה. ואנחנו נסביר. הם הרי נוסעים לסופ"ש שלם בין זוגות זרים, וזה בלבד יכול לקרב ביניהם. העובדה שהאדם הקרוב אליך ביותר הוא בן הזוג שלך, אוטומטית גורמת לך להסתמך עליו יותר, ואולי פה קבור הכלב. גם מבחינת האינטימיות, הרי הם ישנו במיטה זוגית, או לכל הפחות באותו החדר, אז אחרי מפגש עם אנשים חדשים, החזרה לאדם המוכר יכולה להעצים עוד יותר את הקרבה. כן, גם הרגשית וגם הפיזית. לפחות לזה אנחנו מקווים, כי באותה המידה הגלגל גם יכול להתהפך. אבל היי, אנחנו אופטימיים.