מה באמת קורה בחדר המיטות של הישראלים? לכבוד עליית העונה השניה של חתונה ממבט ראשון, ביקשנו לקבל נתוני אמת על הרגלי הסקס של תושבי המדינה. שאלנו מעל 500 גברים ונשים בגילאי 18-55 על תדירות יחסי המין שלהם ועל שביעות הרצון שלהם מחיי המין – וקיבלנו כמה תוצאות מפתיעות.

כמעט שליש מהמשיבים גילו לנו שהם שוכבים עם הפרטנרים שלהם בין שלוש לחמש פעמים בממוצע בחודש. קבוצה קטנה יותר חלקה שהיא נהנית מחיי מין עשירים של 6-9 פעמים בממוצע בחודש, והקבוצה הבאה בגודלה הייתה מורכבת מאנשים שמקיימים יחסי מין רק פעם אחד בחודש בממוצע.

ומי עושה הכי הרבה סקס? לא הרווקים וגם לא הנשואים, אלא דווקא הגרושים. 13.3% מהגרושים העידו שהם עושים סקס יותר מ-12 פעמים בחודש, לעומת 11% מהאנשים בזוגיות ו-9.1% מהרווקים שענו כך. בהתאמה, אנשים בקבוצת הגילאים 46-55 הם אלה שעושים סקס בתדירות של יותר מ-12 פעמים בממוצע בחודש באחוז הגבוה ביותר, ולא דווקא הצעירים שבחבורה.

עוד הפתעות: אם חשבתם שתל אביב היא עיר ההוללות של ישראל, טעיתם. דווקא 10.2% מתושבי מחוז חיפה הודו שהם קיימו מגע מיני יותר מ-12 פעמים בממוצע בחודש, וזאת לעומת רק 6.9% מהתל אביבים. גם המסורתיים הודו שהם עושים יותר סקס מהחילונים: 8.5% מהמסורתיים הודו שהם עושים את זה בממוצע יותר מ-12 פעמים בחודש, לעומת רק 7.2% מהחילונים. באופן לא ממש מפתיע, הדתיים נמצאים הרחק משם עם 4.7% בלבד שהודו שהם עושים סקס בתדירות הזאת.

מהסקר עולה שהישראלים די מרוצים מהתדירות שבה הם עושים סקס. הדתיים היו אלה שהביעו את שביעות הרצון הגדולה ביותר מהתדירות שבה הם מקיימים מגע מיני עם לא פחות מ-23.4% משיבים דתיים שמרוצים במידה רבה מאוד, ואילו אצל החילונים היו רק 12% מרוצים. באופן מפתיע, משיבים החיים בזוגיות היו המרוצים ביותר – כמו גם הגברים, שהביעו יותר שביעות רצון מהנשים (32.1% מול 17.1% בלבד).

את הסקר ערך מכון פאנלס בשיתוף mako לקראת עליית העונה החדשה של חתונה ממבט ראשון (שבת, 21:15 בקשת 12)

>> בקורס "איך לענג גבר" של mako נשים כבר הייתם?