עוד מהעונה הראשונה, כשאחוה וטל הכירו זה את זו מתחת לחופה של חתונה ממבט ראשון (הערב ב-21:30, קשת 12), יותם יזרעאלי נמצא הכי קרוב שאפשר לסיטואציה. הוא חוקר דתות ויהדות, מרצה, פעיל לחופש הדת בישראל וגם האחד שעורך לזוגות את הטקס, מסביר להם על ברית הזוגיות ולמעשה מספק את הפרטים הראשונים על האדם שאיתו יעברו את התהליך. וזה ממש לא פשוט. "בחתונה של דנית ואמיר היו אורות מההתחלה", סיפר בחדשות הבוקר עם ניב רסקין, "לעומת זאת בחתונה של אריק ודובי הייתה חופה מאוד מוזרה, כמובן מבלי לשפוט, דובי הייתה בהצפה מטורפת".

>> אל תפספסו את כל מה שקורה באינסטגרם של חתונה ממבט ראשון

מן הסתם, שאף אחד לא באמת יודע איך הוא יגיב בסיטואציה שכזו, אבל השאלה המעניינת באמת היא האם כבר ממבט ראשון אפשר לזהות את הצלחת הקשר? לכך ליותם אין תשובה חד משמעית. "אי אפשר באמת לדעת. זאת סיטואציה משוגעת, מרגישים מלא דברים. בעונות הראשונות היו מתבלבלים ביני לבין החתן, מסתכלים על השידור ואפשר לראות שאני לוקח צעד אחורה כדי שהיא לא תבוא אליי. הם לא מבינים כלום, אז קשה לדעת אבל אפשר להעריך לפני אם הולך להם ממש טוב".

קבלת הפנים: המשפחות של דובי ואריק נפגשות
יותם והמשפחות מחכים מתחת לחופה | צילום: מתוך: "חתונה ממבט ראשון 3", קשת 12

אלא שלא כל התחלה מפוארת מעידה גם על סוף טוב (ראו ערך: דקלה ואלון), וכמובן שגם להיפך (שירי ולירן). "שירי ולירן זאת הייתה החתונה המאתגרת", הודה יותם, "בהתחלה הייתי אמור לעשות רק חתונה אחת, לקחו אותי לטקס אחד ואני זוכר שיצאתי לקונטרול וראיתי את אסף גיל מוחה דמעה. למחרת הבמאי התקשר אליי ואמר לי שרוצים אותי לכל החתונות. ככה זה התגלגל, כל החופות הן באמת משוגעות".