מי אי פעם חשבה שהיא תיקלע לאירוע שכולל בתוכו את האקס ואת הכלה החדשה שלו? אנחנו מהמרים שאף אחת. במקרים בהם מערכות היחסים נגמרות יפה ובני זוג שומרים על קשר חברי, זה בהחלט יכול לקרות. דוגמה טובה לכך הם שרית ואריק, שהתחתנו כאשר היו צעירים והביאו יחד ילדים לעולם, ואחרי שהבינו שהם היו צעירים מדי והזוגיות שלהם לא עבדה, החליטו לפרק את החבילה ולהישאר חברים טובים. וכך היא מצאה את עצמה מגיעה לחתונה שלו ב"חתונה ממבט ראשון" (שבת וראשון ב-21:15, קשת 12), ופוגשת את המשפחה של הכלה החדשה. 

יש לציין כי שרית עמדה באתגר בצורה יוצאת דופן ואפילו התחבבה על האורחים מצב הכלה. אבל האם גם אתן הייתן עומדות במשימה? הנה כמה כללים חשובים על מנת לצלוח את החתונה של בן הזוג שלך לשעבר. לגזור ולשמור.

ללבוש שמלה לבנה או בגד חשוף וצעקני

באמת, אנחנו צריכים להגיד למה? מי שמגיעה עם אחד מהנ"ל לחתונה של האקס צועקת 'תנו לי תשומת לב, באתי להרוס לכלה' ואז זה מוציא אותך פתטית. ואת לא רוצה לצאת פתטית בחתונה של האקס. תבואי בצבע סולידי ובגזרה מחמיאה ושיקית (אך לא חשופה מדי), תרימי לחתן ולכלה ותראי לכולם שהתקדמת הלאה והיא זו שנתקעה איתו עכשיו. מה שנקרא, ברוך שפטרנו.

ייאמר לזכותה של שרית שהיא ידעה בדיוק מה לעשות ולבשה שמלת קוקטייל שחורה בדיוק במידה. היא לא באה להוציא עיניים, פרגנה ואפילו לא השחירה לחתן. מה שנקרא, צריך לדעת גם ממי להיפרד.

להעלות זיכרונות עם אמא שלו

לשבת בשולחן עם אמא שלו ולהעלות זיכרונות מהחתונה שלכם, זה ביג נו נו. במיוחד בחתונה של הבן שלה, כשאת לא הכלה. האורחים לא יוכלו להתעלם מהסיטואציה ואת תהיי מסמר הערב, אבל כזה שמחליד. תגידי לה יפה שלום והמשיכי בעיסוקייך, שמענו שיש סביצ'ה מה זה טעים בבופה.

מגנט עם החתן והכלה

בואי, מי תרצה מזכרת עם החתן החדש שלה והאקסית שלו? בשביל השקט הנפשי שלך, עדיף שלא תהיה כזאת. במיוחד לא בדמות מגנט על המקרר, שהיא תוכל לעשות לך וודו בכל פעם שתהיה רעבה. את המגנט עם החתן והכלה תשאירי לחברים האחרים, ותצטלמי לבד כדי שתהיה לך מזכרת קטנה מאירוע גדול שהוא לא שלך (וטוב שכך).

להשתכר ולפתוח למה נפרדתם

להשתכר בחתונה של האקס זה דבר אחד שאסור לעשות, אבל להשתכר ולפתוח למה נפרדתם זו כבר רמה אחרת לגמרי של טירלול. תני לזוג הטרי להתחיל את החיים שלו ברגוע ואל תתני לכלה החדשה ספוילרים למה מחכה לה, עדיף שהיא תגלה את זה לבד. נכון שיין משמח לבב אנוש, אבל 2 בנות זוג בחיים זה וואחד כאב ראש.

>> אל תפספסו את כל מה שקורה באינסטגרם של חתונה ממבט ראשון

לפתוח למה נפרדתם כשאת לא שיכורה

אם היית שיכורה, מילא, עוד היה את מי להאשים, אבל כשאת פיכחת ומדברת על הסיבות לפרידה, זה כבר מביך. אנשים בא לחגוג ולא להפוך לפסיכולוגים, ובינינו, זה הרבה פחות מצחיק כשאת לא שיכורה. אז אם החלטת בכל זאת לפתוח, עדיף שזה ילווה בוודקה. ככה גם יהיה שמח וגם לא תזכרי כלום למחרת.

גם כאן שרית עמדה במבחן, וכשנשאלה מדוע אריק והיא נפרדו, היא התייחסה לנושא בבגרות ובהבנה שגם זה קורה, והכל בסדר ("היינו ילדים, לא מלמדים בבתי ספר זוגיות"). זה רק גרם לשאר הסובבים אותה להעריך אותה יותר.

לרקוד עם האקס כל הערב

אחותי, שחררי. לא סתם נפרדתם. זה שהוזמנת לחתונה לא אומר שיש לך בעלות עליו כי את היית שם קודם. תני לו את הזמן שלו לרקוד עם החדשה, שהוא כבר ידרוך לה על הרגליים. תפזזי מעט על הרחבה אבל לא בהגזמה, ותלכי לטעום מהמנה העיקרית שבדיוק יוצאת. לפחות שתהיה תמורה למעטפה ששמת ולא בטוח תחזור אלייך.

להתפרץ לסלואו עם בן הזוג החדש שלך

יש חתונות שנהוג לחכות עד שהזוג מסיים את הסלואו ורק אז נכנסים לקרחנות ברחבה, ויש חתונות בהן הזוג רק מחכה לזוגות נוספים שיצטרפו ואפילו מוסיפים שיר סלואו נוסף כדי שתהיה הזדמנות גם לאורחים לחוש את האהבה שבאוויר. פה את לא נכנסת, לא משנה מה, לא משנה כמה בן הזוג החדש רוצה. זה פשוט יהיה מביך וגם יהיה לזה תיעוד שלא ייעלם. תני לזוג הטרי לסיים את הריקוד הראשון שלו כמו שצריך מבלי שתידחפי לו לתמונות, ותצטרפי לרחבה רק אחרי שרוקדים בה לפחות 50 אנשים אחרים.

להחליף מבטים עם הכלה

למרות שסיבת הפרידה אינה ידועה לנו, אנחנו מניחים שהכלה לא כל כך מסמפטת אותך, בלשון המעטה. תשתדלי כמה שפחות ליצור איתה קשר עין במהלך הערב, וגם אם מבטיכן נפגשו, שלחי לה חיוך והמשיכי הלאה. ככה גם תצליחי ליהנות מהערב וגם לא תחששי שתצא ממנה הבריידזילה ברגע לא צפוי.

למצוא בן זוג בחתונה

עצם זה שהגעת לחתונה של האקס זה מחדל בפני עצמו, אז גם למצוא בן זוג בחתונה שלו? כנראה שזה שהחלפת איתו מבטים חושניים קשור איכשהו לכלה (או חס וחלילה לחתן), וטוב בטוח לא ייצא מזה. אז תשתדלי הערב לשמור את הפלרטוטים שלך לעצמך, ומקסימום תשבי לדרינק עם הצלם או הברמן. רק תוודאי מראש שאין קשר משפחתי.

להגיע לחתונה

כל הסעיפים הקודמים נועדו לאלו שבכל זאת ילכו לחתונה, אבל באמת, למה זה נחוץ? תשלחי מעטפה, תכתבי מזל טוב ותנצלי את הערב הזה לבילוי הרבה יותר כיפי ומרענן. למה להיות נוכחת באירוע אליו הוזמנת רק מחוסר נעימות? גם ככה לא בטוח שתזמיני את האקס לחתונה שלך, אז גם לבזבז זמן וגם לבזבז כסף? תעשי חישוב מסלול מחדש, תרימי טלפון לחברות הטובות ותכווני את הווייז שלך לבר השכונתי. את תודי לנו אחר כך.