מי לא זוכר את העיניים הדומעות של לירן כששמע את ה"כן" המיוחל של שירי, את הצחוק של בת אל כשיוגב עלה על הסגווי בירושלים ואת העליות והירידות שחווינו בכל פיצוץ שהתווסף לרשימת הריבים הארוכה של דקלה ואלון? כנראה שרובנו, או לפחות מי שכמונו היה מכור לעונה השנייה של חתונה ממבט ראשון. נכון, מאז השידור כבר עברו כמה חודשים טובים, אבל אנחנו לא מתביישים להודות שהגעגועים די הכריעו אותנו. מה עשינו עם זה? במיוחד לכבוד החגים, החלטנו לחזור ל-10 רגעים מהתוכנית שפשוט לא יוצאים לנו מהראש.

כלה במנוסה

בכל הנוגע לסיפור האהבה של שירי ולירן אפשר להגיד שמד האופטימיות שלנו לא היה בשמיים, ובמדד הרושם הראשוני? הוא אפילו צנח לרצפה. כולנו זוכרים את הפעם הראשונה ששירי ראתה את לירן מתחת לחופה, רובנו מנסים לשכוח מה קרה ברגע שאחרי. היא ביקשה לנשום אוויר, הוא לא הבין איפה הכלה שלו ובינתיים האגדה שנרקמה לנו בראש התנפצה לרסיסים מול העיניים. טוב, הגזמנו. אבל מה שכן, אין ספק שמאז הטעם המר התחלף לו לטעם של עוד, כשהזוגיות בין השניים עדיין פורחת עד ימים אלו ממש.

המילה האסורה

מי שלא זכו להפי אנדינג (לפחות לא אחד עם השנייה) הם אורטל ועידו, שבניגוד להתחלה המקרטעת של שירי ולירן, דווקא נראו בעננים בזמן החתונה. יש שיאמרו אפילו יותר מדי. אלא שמהר מאוד הקשר ביניהם תפס תפנית מפתיעה, וירח דבש רומנטי בווינה התנגש לו בקרחון קרח ענק שהטביע את ספינת האהבים של עידו. מה קרה שם? עידו זרק מהר מדי את המילה האסורה (ראו ערך: אהבה), אורטל קיבלה רגליים קרות ומכאן אף סירת הצלה לא יכולה הייתה לאחות את שרידי הקשר שנותר.

לזכרה של אמא

אחד הרגעים שהפעילו לנו את מתג הדמעות מיד, היה הטיול של בת אל ויוגב לצפון, או ליתר דיוק הרגע שבו בת אל עלתה בפעם הראשונה יחד עם יוגב לקבר של אמא שלה. אי אפשר היה להתעלם מהאבל, האובדן והכאב של בת אל, שעוד בתחילת התוכנית סיפרה על המוות בטרם עת של אימה. למעשה, בת אל נפרדה מאימה רגע לפני שעלתה על המטוס לניו יורק, וכבר אז התחושות היו כאילו השתיים נפרדות לתמיד. ואכן, כמה חודשים לאחר מכן אימה של בת אל נפטרה במפתיע, ומשם בת אל החליטה להישאר בניו יורק. פייר, נשבר לנו הלב.

עניין של מרחק

מהרגע שדקלה זכתה לקבל את עיסוי הידיים המפורסם של אלון, הניצוצות החלו להתעופף באוויר. ההייפ של אחת ההתחלות המבטיחות שראינו על המסך, המשיך גם בירח הדבש בברצלונה אבל נגמר עם החזרה לשגרה בארץ. או ליתר דיוק, המרחק הוא זה שנתן את אותותיו. במשך השבוע הראשון דקלה חיה על קו ראש פינה-קיסריה, ובזמן שאלון השתבלל בעסק שלו, הפיצוץ הראשון התקרב אלינו בצעדי ענק. מאז היו עוד כמה וכמה ריבים זכורים במיוחד, אבל אנחנו בחרנו להתמקד במה שפתח את הסאגה, ולמעשה גם סיים אותה בפרידה ברגע ההחלטה של התוכנית.

ריב מסותת

ומפיצוץ אחד לאחר, אי אפשר לשכוח את הריב האייקוני בין אפרת לשחר, שהכניס כמה מילים מסותתות היטב ללקסיקון הישראלי. אחרי החתונה הזוג טס לו לירח דבש אינטנסיבי בברצלונה, שרק הצליח לשים דגש על הפערים בין השניים. אפרת רצתה לקחת את העניינים לאט, לשחר זה לא התאים ומכאן הטחת המילים של שחר הפכה להיסטוריה, וכך גם הקשר בינו לבין אפרת שנגמר מיד עם החזרה לארץ. נו טוב, יש דברים שפשוט לא אמורים לקרות.

אין תגובה

כמו שאי אפשר היה להתעלם המצלמה בחדר השינה של צוקית ודודו, ככה גם שיחת החברות נצרבה לנו בתור זיכרון מביך במיוחד. הייתה זאת הפגישה הראשונה בין דודו לחברות, ומסתבר שענייני האינטימיות של הזוג היה נושא שיחה לגיטימי במיוחד במפגש מסוג זה. מדד המבוכה בחדר הגיע לשיא, אבל נראה שדודו הצליח להתחמק גם מהפטיש וגם מהסדן (אל תשאלו אותנו מי זה מי) ויצא מהסיטואציה באלגנטיות. פייר? מביך.

שיעורי בית 

מי שדווקא הסתדרו בענייני האינטימיות אבל התקשו בתקשורת הבין אישית, הם שרונה וליאור שהפגינו דמיון גדול אחד לשנייה בנושא הזה. כבר בהתחלה, שניהם הודו שהם סגורים בענייני הלב, ולכן המומחית יעל דורון החליטה להרים את הכפפה ולתת להם שיעורי בית. בלי אינטימיות, עם שאלון היכרות וסיטואציה של שבת בצהריים שאי אפשר לשכוח.