עונה שלמה ריחף מעל הזוגות של "חתונה ממבט ראשון" סימן שאלה גדול - האם הם יבחרו להישאר יחד או יפרידו כוחות ויפנו איש איש לדרכו? על השאלה הזאת סוף סוף קיבלנו מענה בפרק ההחלטה השני של התוכנית, כשצוקית ודודו, דקלה ואלון, שרונה וליאור ושירי ולירן נכנסו בזה אחר זה אל המומחים, וחשפו בפניהם מה ההחלטה הסופית.

את ההתלבטות של צוקית ודודו ראינו כבר בפרק הקודם, וברגע האמת קיבלנו מכתב נוסף, פרי יצירתו של החתן שלנו, שכתב: "צוקית, אני נזכר בשיחות שהיו לי עם המומחים בתחילת התהליך, עוד כשניסיתי לתאר להם ולעצמי איזו מן אישה אני רוצה בחיים ומחפש בשבילי. ואז נכנסת לחיי באותו ערב מיוחד ובלתי נשכח, וטרפת את הקלפים".

"את טיפוס מיוחד, צוקית", דודו המשיך, "את שונה מכל הבחורות שהכרתי עד היום כמעט בכל דבר שאני יכול לחשוב עליו. יש בך כל כך הרבה שמחת חיים, ויש בך כל כך הרבה נוכחות. במראה שלך, בקול שלך ובעיקר באישיות. הצלחת בזמן די קצר להוציא ממני כל כך הרבה דברים שכבר חשבתי ופחדתי שאבדו לי במהלך השנים האחרונות. אחרי המון המון זמן שהייתי לבד".

"גרמת לי להבין שיש בי את היכולת לתת מעצמי בזוגיות וגם אני חושב שהוכחתי לעצמי שאני מסוגל להיות בן זוג סביר ואפילו טוב במערכת יחסים. הצלחתי דרכך ללמוד ולהכיר את עצמי קצת יותר טוב, לדעת עד כמה אני פתוח וגמיש לשינויים מצד אחד, על מה אני לא מוכן להתפשר ומהם הדברים שבאמת חשובים לי בחיים ובאישה שלי. זו בעצם ההחלטה שלי, שהייתי שמח לראות לאן הקשר הזה יכול להמשיך ולהתפתח, אם תסכימי, כמובן". והיא הסכימה. כמובן.

הבאים בתור היו דקלה ואלון, שאמנם התחילו ברגל ימין עם חיבור שגרם לנו להאמין לחלקיק שנייה באגדות, אבל כשהאופוריה ירדה והחיים נכנסו, אי אפשר היה להתעלם מהעליות והמורדות ביניהם. ריב רודף ריב ומשם לניצוצות וזיקוקי דינור, בסופו של דבר, מה שהיה חסר שם זו כנראה היציבות. ועל כך פירטה דקלה בהחלטה שלה: "אתה פרטנר מדהים מכל בחינה. אני אוהבת להיות בנוכחותך, את השיחות שלנו ובעיקר את אווירת השטות שלנו והצחוקים. קשה להשתוות ולהתעלות על זה".

"יש בך כל כך הרבה תכונות מדהימות, אבל יחד עם זאת, הרגשתי בהרבה מקרים שאתה לא שם, הרגשתי הרבה פעמים לבד בתהליך הזה. אני מחפשת מישהו שיעטוף אותי, מישהו שיעוף עליי, ולצערי, זה לא המקרה כרגע. למרות כל הטוב, ולמרות הדרך המדהימה שעברנו יחד, זה חידד לי את מה שאני מחפשת, צריכה ועושה לי טוב. אני לא רוצה להתפשר, יש לי הרבה מה לתת ואני רוצה להיות עם מישהו שרוצה לקחת. אני אוהבת אותך, אבל מבחינת זוגיות, זה לא מה שאני מחפשת".

אלון בתגובה, קיבל בהבנה את הדברים, והוסיף גם את הצד שלו: "אני יודע שאני לא בן אדם קל, ועל כל הדברים שלא הייתי שם בשבילך קודם כל אני מתנצל, מה שיכולתי עשיתי ומה שלא יכולתי זה ממני והלאה. אני אוהב אותך, באמת, אני חושב שזכינו בחברות לכל החיים. אני גם מאוד רוצה שמה שאני לא יכולתי לתת, מישהו אחר כן יוכל לתת ויש את המישהו הזה". 

במקרה של שרונה וליאור, ההכרעה הייתה אחרת. עוד לפני קבלת ההחלטות, ליאור לא חסך בספוילרים והבהיר שהתשובה שלו היא לגמרי כן: "עברנו המון חוויות ורוב הזמן שידרנו על אותו התדר. היו לנו ימים פחות טובים, של פחות תקשורת, גם שם ידענו לבוא ולשים את הדברים בחוץ ולהבין למה אנחנו נמצאים בנקודה הזאת. מבחינתי, יש עוד דרך מלפנינו, אבל יש לנו בסיס שהוא מאוד חזק, ומבחינתי אשמח לתת לזה צ'אנס מעבר לתוכנית. אם זה הכיוון שלך אני אשמח".

אמנם לשרונה היה חסר את הלהט של תחילת הקשר, מה שהקשה עליה לקבל את ההחלטה ואף גרם לטענתה לחרדות, אבל בסופו של דבר, ברגע האמת היא בחרה להמשיך בקשר עם ליאור. "מספר דברים שציינתי מתחילת הדרך שחשוב לי מאוד בבן זוג שלי, שהוא ירגיע אותי, ישרה עליי תחושה של ביטחון ושיהיה שם בשבילי, ואני מרגישה שאת כל הנתונים האלה הבאת איתך", פנתה לליאור.

"עדיין חסר משהו, אבל אני הכי שמחה שאתה נפתח ומראה לי שזה חשוב גם לך, ואני חושבת בדיוק כמוך, שזה הזמן שלנו לבחון את זה אחרי שכל המצלמות והליווי ילכו. אני רוצה לראות מי זה הליאור שמעבר". מה שנקרא, סוף טוב - הכל טוב.

אם כבר סוף, אז הגענו לזוג האחרון שקיבל את ההחלטה, הלוא הם שירי ולירן, שהצליחו לרגש את המומחים עד דמעות. "אני מאוד נרגשת", פתחה שירי את דבריה, "ביומיים האחרונים הייתי גיבורה, אמרתי שאני אשאיר את זה לאינטואיציה ביום האחרון. אני לא אוהבת לכבול את עצמי להחלטות מראש. אז היום קמתי בלי החלטה, וזה מלחיץ אותי. אני לא מצטערת לרגע שנכנסתי לתהליך הזה, זה הדבר הכי משמעותי שעשיתי בחיים שלי. היום אני מרגישה שאני יותר יכולה לתת לאנשים להתקרב אליי גם אם זה לא נוח לי".

מכאן, לירן לקח את המושכות, וחשף מה ההחלטה שלו: "לא ידעתי למה אני נכנס, לא ידעתי למה לצפות. בהתחלה כשראיתי אותך בדרך לחופה היית נראית לי כמו אגדה שמתקרבת אליי. במהלך ההיכרות איתך ניסיתי להבין מאיפה מגיעה החרדה או הפחד הזה שמנע ממך להיכנס לדבר הזה, וזה סקרן אותי. לאט לאט ראיתי אותך, לא את מה ששידרת כלפי חוץ, אלא ראיתי אותך מבפנים. את רוצה בעצם להכיר את האדם מולך לפני שאת מתחברת אליו בכל צורה שהיא, ופשוט לקחתי את הזמן וקיוויתי שלאט לאט אני אוכל באמת להתקרב אלייך".

"ראיתי עד כמה את משפחתית, כמה את זוגית, עד כמה את נלחמת בשביל להיות שם ונלחמת כדי גם להכיר אותי וזה מה שעשה לי את הרצון להיות שם, להכיר אותך ואני עדיין סקרן כדי לדעת מה יכול לצאת מזה מעבר לחודש של ההיכרות הזאת, ואני רוצה להמשיך".

בנקודה הזאת, רגע הבחירה הגורלי של שירי הגיע, והיא? הבהירה שיש מקום לעתיד: "שום דבר בעולם לא יכול היה להכין אותי לזה, התהליך הזה הוא גדול, הוא מטורף ואני הרגשתי שאני קטנה מדי בשבילו. כל הזמן נלחמתי בהכל, נלחמתי במצלמה, נלחמתי בזוגיות, נלחמתי בעצמי והכל קרה אצלי ממש לאט. אבל ככל שעבר הזמן, פתאום הרגשתי שאני לא לבד ויש מי שרואה אותי. ובתוך כל הכאוס המטורף הזה, הצלחת להסתכל על הנשמה שלי, מעטים האנשים שהצליחו. לירן, הפחדים כל כך גדולים ואני לא יודעת מה אני יכולה לתת ומה אני לא יכולה לתת, אבל אני יודעת שאני צריכה שהמצלמות רגע ילכו, ושיהיה לי עוד זמן איתך. אז אתה רוצה להיות איתי עוד קצת זמן?".

פייר, אפשר להודות שהרגשנו מן נחת של סיום מהאגדות, ואפילו עוגיות הבריאות החסרות הסתננו לסיפור. והפעם, הן כל כולן של שירי. יש יותר טוב מזה?