אין ספק שאחד הרגעים המשמעותיים ביותר בכל מערכת יחסים, הוא השלב בו עוברים לגור ביחד. בדרך כלל זה קורה כששני בני הזוג מוכנים לכך, בין אם אחרי חודש או חמש שנים, אין קצב אחד לאהבה. במקרה של משתתפי "חתונה ממבט ראשון", המצב הוא אחר. פחות משבוע אחרי שהזוג הכיר מתחת לחופה, מתחילים להם החיים המשותפים, בבית המשותף כמובן.

בת אל ויוגב כבר עברו את המשוכה הזאת, ואילו צוקית ודודו שכרו דירה חדשה מהניילונים בפלורנטין שבתל אביב, וממש עוד רגע יעברו לגור יחד. המעבר כמובן לא תמיד חלק, מרווקות מתמשכת, שאפשר להשאיר את הגרביים בכל פינה, "לשכוח" להוריד את הזבל ולמלא את המקרר בשטויות, פתאום צריך להתחשב גם בבני הזוג. בני זוג שפגשתם רק כמה ימים קודם לכן, כן?

בפרק הבא של "חתונה ממבט ראשון" (הערב ב-21:15, קשת 12), נראה איך צוקית ודודו מתאקלמים בבית המשותף, ומה התגובה של שירי לגבי הבית של לירן? להזכירכם, כבר בפרק שבו הכרנו את לירן, בלטה במיוחד המוכנות שלו למשפחה וילדים. זאת לא דירת רווקים על כל המשמעויות שלה, אלא בית פרטי עם חצר ומרחב גדול, שממתין כל כולו לבת הזוג הנכונה ולילדים שיגיעו בעתיד. עד שנגלה איך המשתתפים התאקלמו להם, כל אחד בדרכו, אספנו כמה המלצות שילמדו את הזוגות דבר או שניים על המעבר לחיים משותפים. מוכנים לזה? אנחנו מתחילים.

ביקורת

אמנם לא כל פינה חייבת להיות לטעמכם, אבל אל תשכחו שבית הוא לא מקום פיזי - הוא תחושה. נפסיק עם הקיטשיות ברשותכם ונחזור לעניינים - גם אם פרטים מסוימים לא מוצאים חן בעיניכם, ואתם ממש עכשיו חייבים לרוץ לאיקאה, חכו רגע עם המילים הקשות (בת אל, זה בשבילך). בכל זאת, בני הזוג שלכם גרים במרחב הזה, ואף אחד לא אוהב לשמוע כמה המקום הכי בטוח שלו, לא מספק.

בלגן מסודר

בכל מעבר לבית משותף, צריך לזכור להתחשב גם באחר. מה זה אומר? שאם התמזל מזלכם ושניכם אנשים מסודרים, כנראה שהבילוי המשותף שלכם יהיה פאנלים ואקונומיקה ריחנית. גם במצב ההפוך, שבו כל הבית הפוך, ההפוך על הפוך יעבוד ותשארו מרוצים. אבל מה קורה כשהסדר והבלגן נפגשים באמצע הסלון? כאן אנחנו ממליצים לשמור על איפוק, סבלנות והקשבה. בכל זאת, חבל להפיל מערכת יחסים על גרב סוררת שמצאתם מתחת לכרית שלכם.

עוד ב"חתונה ממבט ראשון":

הצד שלו - הצד שלה

בדירת הרווקים שלכם, בטח הייתם רגילים לתחנת רכבת. החברה המתנחלת של ההוא, החבר המציק של ההיא והחבר'ה שדופקים בדלת כמו שעון עם כניסת הסופ"ש. תוסיפו על כל אלה, את החברים משני הצדדים, ותקבלו בלגן אחד גדול. אבל זה לא הכל. בדרך כלל החברים נוטים להתחשב בבני הזוג, ועצם המעבר הוא סוג של הודעה שמקובלת על כולם - תנו ספייס. אלא שבשלב הבא מחכות להן המשפחות, ולפעמים הן ממש לא נותנות ספייס. לכן, תגייסו את הסבלנות הנדרשת ותקבלו כמה שיותר את המשפחה של הצד השני. יבוא יום ותצטרכו מהם בייבי סיטר, לעולם אל תשכחו את זה.

קניות משותפות

מעבר לזריקת הביקורתיות לפח, התחשבות בסדר/הבלגן וקבלת המשפחות, חשוב לזכור שאלוהים נמצא בעיקר בפרטים הקטנים. ובעיקר בעיקר - באלה שאנחנו נהנים לאכול. אל תוותרו על קניות משותפות, אבל תזכרו להיות סבלניים. בכל זאת, הדרך לליבנו עוברת בעיקר דרך הקיבה, ולכן, אם בני הזוג שלכם נהנים להם מאורח חיים טבעוני/צמחוני/קרניבורי, קבלו אותם בראש פתוח. נסו למצוא איזון, כך שיהיה מקום לכולם. השלב הבא זה שלום עולמי. 

"חתונה ממבט ראשון": איפה שירי ולירן יעברו לגור? הערב (שני) ב-21:15, קשת, ערוץ 12