אם היו שואלים כל אחד מאיתנו מי ישרוד את "חתונה ממבט ראשון" (מוצ"ש ב-21:15, קשת 12) וימשיך בזוגיות, כל תשובה אחרת משירי ולירן הייתה הגיונית יותר. היינו מהמרים על בת אל ויוגב, על דקלה ואלון, על שרונה וליאור, אבל שירי ולירן אפילו לא היו מופיעים בליסט. מסתבר שלא רק תשוקה חזקה מעידה על עתיד ארוך ויציב, ואולי אפילו ההיפך. כמובן שאין חוקים ויש את הכל מהכל.

אז איך ייתכן שמכל הזוגות רק שירי ולירן שרדו? ההתחלה ביניהם בישרה על כישלון, ההמשך היה קשה לצפייה והסוף - הכי טוב. שירי התייצבה בתוכנית באומץ רב, והחליטה שהיא "על זה" למרות הקושי. היא הגיעה עם שק של פצעי חיים, והשאפו הגדול הוא שהעיזה לחשוף את חולשותיה בפריים טיים. בזה ניצחונה הגדול. כי אין עוצמה גדולה יותר מלהראות לעולם את החולשות. היא לא השוויצה בחוזקות שלה ונשארה נאמנה לעצמה, גם במחיר של תדמית הפולניה הקפואה.שירי עוררה אנטגוניזם והפכה לאישה שקל לשנוא ולשפוט, אבל נגעה בכולנו. מולה, עומד לירן שמכיל את הכל עד כדי חנק, מבלי להוציא הגה או קיטור. אף אחד לא בדק מה מאחורי הקלעים של שירי, ולמה היא כזאת אנטיפטית ומגוננת. לא כל אחד מנתח לעומק את ההתנהגויות, ומבין שהכל בא ממצוקה נוראית וחרדה בלתי נסבלת ששירי סוחבת איתה כבר הרבה שנים.

היא האחרונה שהייתי מהמרת שתגיע בכלל לתוכנית, עם כל כך הרבה חשיפה ועל כך מגיע לה שאפו. עם כל, ולמרות כל הפחדים היא הלכה על כל הקופה. חשבנו שהיא סגורה ולא מאפשרת והיא התגלתה כהכי פתוחה וכנה. היא הייתה אמיתית לאורך כל הדרך לטוב ולרע, לא ניסתה לייפות את המציאות ולא לרצות אף אחד. זה היה גאוני לשדך לה את לירן. הוא הגיע בשל לקשר ורציני במסע למצוא אהבה. הוא נעים הליכות ובעל כלי קיבול עצום וגמיש, כזה שקל לחבב. הוא ספג וויתר, ספג וויתר.
מה גרם לשירי ולירן לריב? (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת)
מתוך "חתונה ממבט ראשון 2" | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת


זה נכון ששירי חטאה פעמים רבות בחוסר רגישות ללירן, אך זה מגיע אצלה ממקום פצוע ולא מרוע לב חלילה. אדם ששרוי במצוקה תמיד יהיה מרוכז בעצמו, ולא יהיה ער לאחר ולכן הוא יעורר שיפוט שלילי והרבה ביקורת. בדיבור על אחרים כולנו חכמים וקלים על ההדק.

תוך כדי תקופת הצילומים לתוכנית כמעט כולם צלחו. זו הייתה משימה מצולמת אך לא משודרת. אבל התקלה התחילה כששודרה התוכנית. כל המדינה מדברת, הכל כל כך חשוף לעיני כל, פתאום לראות איך התנהגנו, איזה בני זוג היינו, איך פישלנו, איך בכינו, כל העולם מביט על הפצע הפתוח והמדמם. את זה כבר היה קשה לשרוד. במיוחד לשירי ולירן שחטפו ריקושטים מכל הכיוונים. לירן הפך לשם חם ובנות עפו עליו. הוא הפך לחביב הנשים, הגבר האולטימטיבי, הנסיך. שירי מצדה חטפה גידופים והשמצות וללא ספק עברו עליה ועליהם יחד ימים לא פשוטים. והם עמדו במבחן הקשה. בתקופה הקריטית בקשר, שירי הבינה שלירן הוא יהלום ולירן הבין שעם שירי לא יהיה קל אבל ללא ספק יהיה מרתק. הם לא ויתרו למרות הקושי ואולי בזכותו.

ועכשיו לא משנה מה צופן העתיד, הקשר הזה הוא אבן דרך לשניהם. מאחלת להם אהבה ואושר.

שירי ולירן (צילום: חלי פרידמן)
צילום: חלי פרידמן