אין ספק שרגע המפגש בין הזוגות של "חתונה ממבט ראשון" היה מלחיץ, ובמיוחד כשהרושם הראשוני צריך להיות במיטבו. שירי כמובן נלחצה יותר מהיונה שהתגנבה לה בשקט לחדר, אבל בסופו של דבר, על פניו נראה שהכל עבר בשלום. אנחנו כמובן לא מקבלים שום דבר כמובן מאליו, ולכן שאלנו את ד"ר אמיר הלמר, מומחה לשפת גוף, מה פספסנו בין השורות. מוכנים? התחלנו.

>> רוצים להתאהב? הירשמו עכשיו לעונה השלישית של "חתונה ממבט ראשון"

שרונה וליאור

ליאור הופך להיות דומיננטי ברגע הקידוש. ברגע הזה, גם שפת הגוף שלו בטוחה ויציבה. וזה המקום בו סוף סוף גם שרונה מביטה בליאור בחיוך ובגאווה כאומרת: "זה הגבר שלי". מאותו רגע, הוא גם הופך להיות יותר דומיננטי בשיח הזוגות. כששרונה מדברת על הזוגיות שלה, היא אומרת שהכל: "טבעי וחלק", אבל שפת הגוף שלה משדרת לחץ ומצוקה, כולל משחק בצמיד. מה שמרמז לנו שזו לא ממש האמת לאמיתה. כשליאור מדבר עם הבנים, הוא אומנם אומר שהם בראש אחד, אבל תנועות הידיים שלו אגרסיביות מדי בשביל המסר הזה, מה שאומר לנו, שזה לא באמת זורם.

שירי ולירן

לירן שומר על קור רוח ושפת גוף בטוחה ורגועה (אגב, אפשר גם לזייף שפת גוף כזו) מיד כשנפגשים הוא דואג שלשירי יהיה טוב ומוזג לה יין. על הדרך, כבר דואג למשקה לכולם. נסיך, כבר אמרנו? שירי, ממשיכה להיות סגורה, נשימות כבדות מצביעות על חרדה אל מול החשיפה של שאר הזוגות. כשהיא מדברת עם הבנות, היא מחייכת כשמסבירה איך היא משגעת את לירן, אך היא לא משדרת רגשות של קרבה כמו חלק משאר הזוגות. מה שאומר שהיא עוד לא ממש שם.

בת אל ויוגב

כשבת אל נשאלת על ידי שירי איך החיבור עם יוגב, אנחנו רואים את המבט בעיניים והבעת פנים שמשדרת רגש עמוק. מה שאומר לנו שבת אל מאוהבת. כשהזוגות כבר יושבים לשולחן, אנחנו רואים את שפת הגוף של יוגב דומיננטית יותר, תופסת מרחב גדול יותר, החזה מתנפח. ויוגב בגאווה מספר על היחסים הנהדרים שיש לזוג החזק – בת אל ויוגב. בת אל, תומכת בו בכך שהיא נשענת עליו מאחור, ונותנת לו את המרחב של גבר האלפא שלה. הם מרבים להתחבק ומשדרים שפת גוף של אהבה. כזוג טווסים האומר: "תראו אותנו – אנחנו הצלחה".

אורטל ועידו

כשאורטל מגיעה, היא מיד קולטת את לירן. יש לה מבט מתלהב, חיוך שחושף רצון למצוא חן. כן, קל להתאהב בו במבט ראשון. היא הראשונה "לצאת" על בן הזוג שלה, ולציין שהוא היחיד שהגיע בלי טבעת, תוך שהיא משדרת מבט של מצוקה אל העולם: "איך נתקעתי דווקא איתו?". כמובן שעידו מפספס את כל הרמזים הבלתי מילוליים של אורטל, כי הוא עדיין סגור.

כשהם נפרדים לפגישת הבנים והבנות לחוד – עידו היחיד ששפת הגוף שלו משדרת התעלמות מוחלטת מאורטל. וכשהבנות מספרות כל אחת על הדרך שלה, אורטל מגרדת את בית החזה שלה, מה שמשדר שהיא ממש לא בזוגיות הזו. כשהיא ועידו מדברים ביחד לקראת השינה, שפת הגוף שלהם משדרת ריחוק אחד מהשני, עידו עם ידיים בכיסים ואורטל משלבת ידיים, מה שמרמז על תקיעות תקשורתית בין השניים. 

צוקית ודודו

תנועות לכל עבר, שפת גוף אסרטיבית על גבול אגרסיבית, טון דיבור על גבול הצעקני. במהלך הפגישה בין הזוגות, צוקית היקרה נכנסה לדפוס לחץ וחרדה, ושפת הגוף העצבנית שלה, לא השאירה הרבה לדמיון. צחוק של מבוכה שחוזר מספר פעמים, וטון דיבור מתחנחן כלפי דודו – כמו דורשת יחס מיוחד ממנו, קצת פידבקים חיוביים. אבל דודו נשאר בשלו, שפת גוף מכונסת, סגורה, עם ידיים בכיסים. כצופה בהצגה ולא כמשתתף בה.

כשצוקית מדברת עם לירן, שפת הגוף של דודו משדרת לחץ, הוא זז ונע באי שקט. האם מישהו יחטוף לו את הבחורה? ועדיין, זה לא מה שיזיז אותו. לאחר מכן, כשכולם מתיישבים, הוא חוזר לרוגע שלו. יושב על הכיסא וממשיך להביט באחרים.

עוד ב"חתונה ממבט ראשון":

מדהים לראות את צוקית כשמישהו פחות מעניין אותה. היא מהר מאוד מפנה את תשומת הלב שלה ממנו, כמו שקרה לה בלחיצת היד עם עידו. צוקית היא השנייה "לצאת" על בן זוגה, בהקשר לתחביב שלו על מלחמת העולם השנייה. אם עד הרגע הזה דודו היה מחופר בעצמו, עכשיו הוא כבר מתחפר באדמה. משדר שפת גוף של אי נוחות - כפות ידיים שמסתירות את הפנים, כולל לעיסת ציפורניים, מבטים לא ממוקדים לכל עבר.

דקלה ואלון

דקלה עם מבט שבוחן יותר את הרצפה מאשר את פרצופי הנוכחים, מה שמרמז שאם זה רק היה אפשרי, בשמחה הייתה מוכנה להיעלם באותו רגע. הרבה משחק עם השיער, ליטופי רגליים וידיים, ניקוי זיעה בפנים – לחץ, לחץ, כמו הר געש רגע לפני התפרצות. לאורך המפגש, הלחץ ממשיך לעלות, ידיים שתומכות בגרון, ליטוף המצח כדי להירגע, גירוד, והנה זה משתחרר. לא משתחרר. כשמחמיאים לאלון על הבשר שהכין, סוף סוף דקלה מחייכת, הלשון מתחככת בחך הפה – סימן לגאווה. הנה הגבר שלה שווה משהו.

שפת הגוף של אלון לאורך המפגש משדרת ברוב הזמן רוגע - אין משחקים. מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל. דקלה ממש בורחת כששאר המשתתפים מאלצים את אלון לספר על הזוגיות שלהם. אלון מצידו, הולך אחריה, מחבק ומרגיע אותה, משדר לה שהכל בסדר והיא על קרקע בטוחה. הוא המגדלור שלה. בסוף הערב היא הופכת להיות המרכז, נרגעת, וכבר יכולה לנשק את אלון ליד כולם.

"חתונה ממבט ראשון": מוצ"ש ב-21:15, קשת ערוץ 12