על הרגע הכי מלחיץ ב"חתונה ממבט ראשון" הם אמנם כבר סימנו וי, אבל אפשר להבין למה סופ"ש שלם עם כל הזוגות יכול להיות מלחיץ, כמעט כמו לעמוד מתחת לחופה עם אדם זר. ובמיוחד כשאתה מגיע לחבורה שלמה של אנשים, שאמנם חווים את אותו התהליך בגרסאות שונות, ועדיין זרים לך לחלוטין. לכן, כדי להתכונן לאירוע המרגש, ביקשנו מיעל ברון, מטפלת זוגית ומשפחתית, לתת לנו ש טיפים שיסבירו איך להתמודד נכון עם הסיטואציה.

>> רוצים להתאהב? הירשמו עכשיו לעונה השלישית של "חתונה ממבט ראשון"

עשה:

דברו פחות ממי שיושב מולכם: קודם כל, תמיד תדבר פחות ממי שיושב מולך. תמיד תהיה קשוב יותר, תשאל שאלות ותצפה לתשובה. גם אם התשובה מזכירה לך משהו שקשור אליך, לזכור כל הזמן שיש לנו שתי אוזניים ופה אחד לא סתם. יש אנשים שאומרים 'זה בדיוק מזכיר לי' ומתחילים לטחון את המוח. אבל אנחנו אמורים להקשיב יותר מלדבר, בכלל, לא רק בדייטים ולא רק במפגשים חברתיים. וכשמדברים, שימו לב אם הקהל איתכם, אם מעניין את האנשים סביבכם מה שאתם אומרים, שימו לב לתגובות שלהם.

פדיחות זה טוב: דברו בצורה מאוזנת. גם דברים טובים שקרו, וגם דברים פחות טובים. כי כשאתם מספרים על דברים פחות טובים, אתם מעודדים את זה שמולך לנשום ולהגיד "וואו, אפשר להיות אנושיים, לא הכל מושלם". אפשר להתקרב. לאנשים שהכל אצלם פיקס, אי אפשר להתקרב כי הכל נהדר אצלם. הם גם לא אנשי שיחה כי הכל טוב, אין על מה לדבר. אז זה נורא משעמם וזה גם לא אמיתי. לשים לב שאנחנו לא מספרים רק את ההיילייטס החיוביים, אלא גם קצת פדיחות, כמובן בקטע טוב. כשאתם מספרים חולשה שלכם, אתם מיד מאפשרים לצד השני לפתוח גם חולשה, וככה נוצרת קרבה.

היום ה-6: דודו פוגש את ההורים של צוקית (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת)
אל תחששו לחשוף פדיחות. דודו פוגש את ההורים של צוקית | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת


תתרמו מעצמכם לאירוע: תחשבו מה אתם תורמים לאירוע ולא מה האירוע תורם לכם. לא להיות סחטן אנרגיה, אלא להיות אחד שמביא את האנרגיה. כשאנחנו נהיה פתוחים בנוגע לחיים שלנו אנחנו נקבל חזרה הרבה יותר. כשאנחנו נחכה שיספרו לנו דברים, אנחנו נחכה הרבה מאוד, וגם נהיה אאוטסיידרים. ברגע שאנחנו באים לסיטואציה בתור המלמדים, ככה שאנחנו מביאים סיטואציות מתוך הזוגיות שלנו, הסיכוי שאחרים גם יפתחו הוא עצום, ואז אתם לומדים הרבה יותר מאשר שרק אתם דיברתם.

תהיו קשובים לבני הזוג: אנחנו צריכים להבין שבתור בני זוג, האושר שלהם תלוי בנו גם. האושר שלנו תלוי אחד בשני. זאת אומרת שאם אתה לא תהיה מאושר, גם אני לא אהיה מאושרת. אז מה האינטרס שלי? לעשות אותך מאושר. אנשים חושבים כל הזמן איך הם באים לזוגיות כל הזמן כדי לקחת ממנה, ואני אומרת תבואו לזוגיות כדי לתת לה. ככה הם מרוויחים פעמיים, כי לתת זה נורא נעים, ודבר שני כשאתם נותנים אין ספק שתקבלו. אז לשים לב אם בן הזוג בטוב או לא, להיות קשוב לו, אם הוא לא מבסוט להיות ער לזה, כמו שגם אם הוא מבסוט להיות ער לזה. אבל שתהיה לי יכולת להכיל גם באסות של בן הזוג שלי ולהרים.

אל תעשה:

אל תגזימו עם גילויי החיבה: בלי יותר מדי חירמונים, נשיקות והצגה שאנחנו הזוג הכי טוב בעולם. גם אם אנחנו הזוג הכי טוב בעולם, פחות גיפופים בשולחן, זה יכול לגעת באנשים במקומות שאנחנו לא יודעים איפה. יכול להיות שלחלק מהאנשים אין סקס וזה נוגע להם בדיוק בנקודה הרגישה, יכול להיות שאלה אחרי ריב ואנחנו עושים להם לאבי דאבי מול הפרצוף, לא צריך את זה.

בת אל מרימה ארוחה לחברים של יוגב  (צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת)
בת אל ויוגב, זה בשבילכם | צילום: מתוך "חתונה ממבט ראשון 2", שידורי קשת


אל תמכרו את עצמכם: אל תנפנפו כל הזמן כמה אתם נהדרים בתור בני זוג. בן אדם שרוצה לעשות רושם, בסופו של דבר מה חושבים עליו? שהוא אחד שרוצה לעשות רושם. נגיד עכשיו מישהי מספרת לי שהיא נורא עשירה ויש לה שתי מרצדס, אז אני אסתכל עליה ואגיד "למה את צריכה לספר לי את זה?", "למה זה מעניין אותי?", "למה שאני אחשוב שאת יותר טובה בגלל זה?".

עוד ב"חתונה ממבט ראשון":

כשהייתי מנהלת מכירות, תמיד אמרתי לאנשים – 'אם אתם רוצים למכור, אל תמכרו', אל תהיו עסוקים כל הזמן בלהגיד 'איזה יופי זה', 'זה תוצרת חוץ', 'זה נהדר', תנו גם לקונה את הספייס שלו. כשאנחנו באים למפגש כזה, זאת סוג של מכירה. אם אנחנו רוצים לעשות רושם, צריך להביא דווקא את המקום הצנוע והעניו שלכם. זה באמת מרשים. אני לא אומרת לא לדבר או לא להיות כנים, אני לא אומרת לא לספר על חוויות שלנו, אבל ענווה זה הדבר הכי מרשים בעולם.

"חתונה ממבט ראשון": מוצ"ש ב-21:15, קשת, ערוץ 12