הם עברו איתם יד ביד את כל ההכנות לחתונה, פגשו את האחד או האחת יחד איתם בטקס החופה ועכשיו הם מספרים איך התהליך של "חתונה ממבט ראשון" (שלישי ב-21:00, ערוץ 12) נראה מהעיניים שלהם. עופר אשכנזי (33), חבר ילדות של טל כוכבא, ומיכל לייבוביץ' (32), החברה הכי טובה של אחווה סיטבון, חושפים את הרגעים הקטנים, כל אחד בגזרתו, שהפכו את החברות עם החתן והכלה למה שהיא היום.

הצד שלו

עופר אשכנזי הכיר את טל בחטיבת הביניים דרך בן דוד שלו, שלמד עם החתן באותה השכבה. "הכרנו ביום כיפור, שנינו מציינים את היום הזה כיום שטל התחיל איתי, לטענתי, והוא טוען שאני התחלתי איתו. מאז אנחנו לגמרי החברים הכי טובים, הצטלבו דרכינו ולא ייפרדו, לצערי ולצערו".לפני שטל החליט להשתתף בתכנית, עופר היה זה שעשה עבורו שידוכים. "נראה לי ש-50 אחוז מהבנות שטל יצא איתן, איכשהו הגיעו דרכי. חוץ מאחווה כמובן, שזה פחות קשור אליי", הוא מספר. 

היית בעד זה שטל ישתתף בתכנית?
"אני מאוד תמכתי, מהיום הראשון ועד עכשיו לא השתנתה לי הדעה. טל לא סיפר את זה לכולם, רק לי ולאשתי. מי שרשם אותו לתכנית הוא חבר שלי שלא קשור אליו בכלל, הוא חשב שאם טל יהיה בתכנית זאת תהיה הברקה. זאת באמת הייתה הברקה. אני חושב שלא משנה מה יהיה בסוף, זה עדיין תהליך מדליק שהוא עובר עם עצמו".

מה דעתך על אחווה?
"אני מת עליה, היא אחלה בחורה, היא בראש טוב והלוואי וזה ימשיך עוד הרבה זמן".

טל ועופר (צילום: אסי פטוקה - וניל צלמים, פרטי)
"הכרנו ביום כיפור, לטענתי טל התחיל איתי, והוא טוען שאני איתו". עופר אשכנזי וטל כוכבא | צילום: אסי פטוקה - וניל צלמים, פרטי

לוח שידורים קשת 12. כל הפרטים

הצד שלה

מיכל הכירה את אחווה דרך חברה משותפת, איפשהו בשנות ה-20 לחייהן, הצטלבו הדרכים והן ירדו יחד לפסטיבל הפאנג'ויה באילת. "במקרה ישנו יחד בחדר, החברה המשותפת עזבה ונשארנו שתינו לבד. היה קליק. מאז אנחנו חברות ממש טובות, וזה גם הרבה מעבר לחברות. אחווה היא עוד אחות בשבילי, נגיד בריבים כמו שאת רבה עם אחותך, את מבינה שתצטרכי לדבר איתה אחרי זה. עברנו יחד המון חוויות. היא הייתה בשבילי בכל נקודה שהייתי צריכה אותה. אם בחתונה שלי ואם בלידות. בלידה של הבכורה שלי למשל, אחווה הייתה בוחרת לילדה בגדים. היה לי מאוד חשוב להיות שם בשבילה, בכל הארגונים ובכל ההכנות שהתלוו לפורמט. אם במסיבת רווקות, או בטיול קטן שעשינו לפני זה, או אפילו לדבר ולהבין לקראת מה היא הולכת כדי להתכונן לזה נפשית"

היית בעד התהליך של התכנית?
"אחווה מאוד מיוחדת, בהרבה מובנים. אם מישהי הייתה צריכה ללכת לתכנית כזאת - זאת אחווה. אני מאמינה שהאישיות שלה יוצאת מהמסך, גם למי שאין טלוויזיית תלת מימד, היא פשוט קורנת החוצה. היא לבבית, היא חמה, היא עממית אך עם זאת מאוד אצילית, וזה שילוב שלא רואים הרבה. היא בחורה מדהימה, חכמה, אינטליגנטית, רגישה בטירוף, כולה לב והמטרה שלה הייתה למצוא אהבה באמת".

"כשהיא סיפרה לי על הפורמט, ושאלה מה דעתי אמרתי לה: 'תראי, מההיכרות איתך אין סיכוי שתצאי מהדבר הזה רע. גם אם לא הצלחת, ותכירי מישהו שזה לא יהיה זה, יצא רק טוב כי כולם יראו מי זאת אחווה'. היא האמינה בעיוורון בתהליך הזה, במומחים, האמינה והלכה עם זה. היא סמכה על המומחים שימצאו לה את הבן-אדם המושלם. אמרתי לה שגם אם זה לא יהיה זה, מישהו יראה אותה ויתאהב בה דרך הטלוויזיה, ובסוף היא תגיע למטרה שלה. והמטרה שלה היא באמת למצוא זוגיות".

עוד ב"חתונה ממבט ראשון":

עכשיו כשהיא בזוגיות על המסך, מה דעתך על טל?
"טל בחור מקסים ואינטיליגנטי מאוד, יש בו שקט ורוגע מהפנטים. הוא מדהים אותי עם המחוות הקטנות שהוא עושה בשביל אחווה, בעיני המחוות הקטנות האלה מרגשות בטירוף, כי רואים שזה מגיע ממקום אמיתי ודואג. לא יכולתי לאחל לאחווה בן זוג מדויק יותר מטל. כשאני רואה את הפרקים אני חושבת שזה הכי לאבי דאבי דביקי, הם חמודים בטירוף".

מיכל ואחווה (צילום: אלון חן, פרטי)
"זה הכי לאבי דאבי דביקי, הם חמודים בטירוף". מיכל לייבוביץ' ואחווה סיטבון | צילום: אלון חן, פרטי

>> רוצים להופיע בטלוויזיה של ישראל? כל הפרטים כאן

"חתונה ממבט ראשון": ימי שלישי ב-21:00, קשת, ערוץ 12