האוהדים נפרדים מהחייל הבודד

שון כרמלי. הלוויה שהחזירה את האהבה לכדורגל
"המעט שנוכל לעשות עבורו ועבור העם שלנו" | צילום: ספורט 5

אחד הסיפורים המרגשים ביותר במהלך מבצע צוק איתן - הוא סיפורו של לוחם גולני ניסים שון כרמלי, שנהרג במהלך פעולה ברצועת עזה. כרמלי, חייל בודד, היה אוהד מכבי חיפה - וכששמעו אוהדים אחרים את סיפורו - פרסמו בפייסבוק ובפורומים של הקבוצה - בקשה להגיע ללוויה שנערכה בחיפה: "זו בקשה ענקית מאיתנו אליכם... זה המעט שנוכל לעשות עבורו ועבור העם שלנו". התוצאה: 20,000 איש התייצבו בלווייה ההמונית והמרגשת לחלוק עמו כבוד אחרון.

עזרו לנו להביא את הילדים הביתה

גם בר התגייסה למאבק
גם בר התגייסה למאבק | צילום:

במהלך ינואר, נתקעו בתאילנד עשרות זוגות שסיימו הליך פונדקאות לאחר שלא הצליחו לקבל דרכונים ואשרות יציאה מהמדינה. כתוצאה מכך - החלה מחאת רשת, שמקורה בעמוד פייסבוק בשם "עזרו לנו להביא את הילדים הביתה", שהפנתה אצבע מאשימה לעבר שר הפנים לשעבר גדעון סער - שמשרדו אמור להנפיק את הדרכונים. הקבוצה, בת יותר מ-20,000 חברים, הצליחה לגייס גם עשרות סלבריטאים ואנשי ציבור שהצטלמו אוחזים שלטים וביניהם בר רפאלי, ג'ודי שלום ניר מוזס ואסי עזר.

פרשת אדם ורטה

באמצע ינואר התפוצצה הפרשה שהסעירה את המדינה - והובילה לדיון ציבורי חשוב על חופש הביטוי: אדם ורטה, מורה מקריית טבעון, אמר במהלך שיעור שלדעתו צה"ל אינו צבא מוסרי וזכה לביקורת מתלמידיו - כשבראשם עמדה תלמידת כיתה י"ב ספיר סבח, שאף התלוננה נגדו בטענה להסתה. הסיפור התסיס את הרשת, הטוקבקיסטים איבדו פרופורציות - וסבח שהפכה למובילת מאבק, זכתה לתמיכה מחברי כנס מהמין ופתחה בלוג בשביל להביע את דעותיה, אחרי שלטענתה התקשורת סילפה אותם. מספר חודשים לאחר מכן פוטר ורטה בגלל קיצוצים.

ביטול האגרה

מחאת הרשת שקראה לביטול האגרה אמנם החלה כבר ב-2013, בעמוד הפייסבוק "מבטלים את אגרת הטלוויזיה" בו חברים 86,000 אנשים, וגם "חי בלילה" לקחה בה חלק, אבל את תוצאותיה זכינו לראות במהלך השנה האחרונה, לאחר ששר התקשורת גלעד ארדן הודיע שהתשלום, שעומד על סך 345 שקלים, יבוטל במהלך 2015. בנוסף, החליטה הממשלה על רפורמה ברשות השידור.

עולים לברלין

ממים מילקי
הרשת התמלאה בממים

עמוד הפייסבוק שמטרתו לספק עצות וסיוע למהגרים הישראלים לברלין - הצליח במהלך אוקטובר להצית מחאת רשת וסערה ציבורית - שהגיעה הרבה מעבר ל-20,000 חבריו. נאור נרקיס, בן 25 מרמת גן שחי בגרמניה ועומד מאחורי חשבון הפייסבוק, פרסם פוסט שהשווה בין מחירי מוצרים שונים וביניהם מילקי אל מול מעדן מקומי שעולה 0.19 אירו. הפוסט הצליח לעורר את עצביהם הרופפים גם כך של תושבי המדינה - שהתרגזו על יוקר המחייה בארץ, ונרקיס, שהפך בעל כורחו למוביל המחאה, החליט בתגובה לסגור את העמוד (שבינתיים נפתח מחדש), ואף הודיע שהוא מתכוון לחזור לישראל.

ההצבעה נסגרה - התוצאות ייחשפו ב-30/12 במשדר סיכום השנה של "חי בלילה"

לכל קטגוריות הפרסשערוריית השנה ברשת | פוליטיקאי השנה ברשת | הסרטון הויראלי הישראלי | הסרטון הויראלי הבינלאומי סיפור השנה

"חי בלילה": פרס סולמית הזהב - 30/12/2014