שני מיסק ניגשה למשרד הפנים כדי לרשום אותה ואת בת זוגה, מטילדה, כידועות בציבור. במהלך הביקור, גילתה מיסק כי מעבר לבירוקרטיה הרגילה והמתישה, היא גם צריכה לענות על שאלות חודרניות ולספר עם מי הייתה בחדר המיטות.

בהקלטה שהושמעה אמש (רביעי) בחי בלילה, נשמע נציג רשות האוכלוסין וההגירה שואל את הצעירה הישראלית אם הייתה בעבר עם גברים. כשהיא שואלת למה השאלה הזו מגיעה ואיך היא רלוונטית לתהליך, עונה הנציג: "זה רלוונטי, מה זאת אומרת? אני שואל אם זה קשר ראשון שלכן".

"הגעתי למשרד הפנים לפתוח תיק לחיים המשותפים עם בת הזוג שלי", סיפרה מיסק, "תחילה, הטעו אותנו ואמרו לנו שאנחנו צריכות לפתוח את התיק בשגרירות בשבדיה ולאחר מכן לא נתנו לזוגתי לחזור לכאן. כשאני ניגשתי לפתוח את התיק עם עורכת הדין שלי, קיבלתי כל מיני הערות שלא במקום כמו למה אני לא עוברת לשבדיה, אם אני הייתי בעבר עם גברים ואם בת הזוג שלי הייתה בעבר עם גברים".

ככה הנציג שואל את זה? עם מי היית ומה בדיוק עשית?
"כן. אני מגישה לו מסמכים של פתיחת תיק לחיים משותפים לפי הנוהל של משרד הפנים ותוך כדי הגשת המסמכים הוא שואל אותי שאלות שהן לא רלוונטיות. לא נכנסים לאנשים לתחתונים. זה לא רלוונטי אם אני או היא היינו עם גברים. לא חושבת ששואלים שאלות כאלה זוגות סטרייטים".

"אני מבינה שהתהליך הזה של הגירה הוא מסובך בכל מקום בעולם, אבל בישראל שמים את הקהילה הגאה בתחתית הרשימה", אמרה מיסק. "מתייחסים אלינו כאנשים שאין להן זכויות שוות. יכולנו לחיות בכל מדינה אחרת באירופה והיו מקבלים אותנו בידיים פתוחות ובטח לא היו שואלים אותנו שאלות כאלה. אני לא חושבת ששואלים זוגות סטרייטים שאלות כאלה".

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה: "מדובר בישראלית המבקשת להזמין בת זוג זרה, אשר שהתה בישראל מספר חודשים באופן בלתי חוקי ואותה הכירה כחודשיים קודם. גב' מיסק נשאלה שאלה כללית שמטרה להבין את הבקשה עד תום. בניגוד לטענתה, לא נשאלו שאלות חודרניות, אלא האם בעבר ניהלה זוגיות. בתגובתה התלהמה הפונה והתייחסה בעצמה לנושאים אינטימיים עליהם לא נשאלה. באחת מפניותיה ללשכה הבטיחה לעובד "אני אתנקם בך" – הערה שאינה מקובלת עלינו בשום צורה".