הסיפור המטריד הזה התחיל בערב פסח האחרון, בו ילדה בת 11 ירדה לשחק עם חברתה בגן השעשועים, וארבעה נערים תפסו וגררו אותה משם. אותם הנערים פגעו בה מינית, תיעדו והפיצו את הסרטון לחברים, עד שהוא הגיע להוריה של הילדה. הנערים חזרו לשגרת חייהם, בעוד הילדה שהותקפה נשלחה למעון לילדות בסיכון, וגם שם, לטענתה, היא עוברת התעללות.

"ארבעה נערים חיכו להן בגן השעשועים", סיפר אמש (שלישי) תומר (שם בדוי), אביה של הילדה. "הם תפסו את הבת שלי, גררו אותה למבנה נטוש ועשו עליה אמבוש. אחד השתיק את הצרחות שלה, אחד צילם ועוד שניים שממש עשו בה אונס אמיתי. הם שלחו את הסרטון לחברות של הילדה, שאחת מהן העבירה לגרושתי, וככה גילינו את מה שעשו לה".



בעוד שהיא נכנסה למוסד סגור, הילדים שתקפו אותה חזרו ללימודים, וכנראה בגלל גילם הצעיר המקרה הזה לא הגיע אל בית המשפט. "אני לא מבין למה ילדה שעברה תקיפה מינית אמורה להיות במוסדות במקום להיות עם המשפחה שלה שאוהבת, דואגת ותומכת בה. הם פשוט עשו עוול נוראי לילדה שהם לקחו לי אותה. הם שמו אותה במקום שהוא ממש כמו כלא לנערות. הבת שלי שבורה לרסיסים, היא בוכה והצוות מתייחס אליה כאל אשמה ולא כאל קורבן. הנערים חזרו ללימודים בעוד שהילדה שלי לא לומדת מפסח". 

תומר החליט להגיש תלונה במשטרה נגד אנשי הצוות במעון, לאחר ששמע את בתו מתלוננת על היחס כלפיה. "הם מכבים לה את האור באמבטיה, דוחפים לה כל מיני דברים מתחת לדלת ומפחידים אותה. ברגע שהיא מספרת לי - הם כועסים, ובתגובה מבטלים לה את החופשות ומקצרים לה את שיחות הטלפון".

הרשויות דווקא אומרות שזה מקום טוב יותר לבת שלך.
"זה ממש לא נכון, הילדה חייבת את המשפחה שלה כדי להתגבר על הטראומה. המקום הזה ממש כמו כלא, היא לא אמורה להיות במקומות כאלו".

מפרקליטות המדינה נמסר: "תיק החקירה מצוי בפרקליטות בבחינה. החלטת ביהמ"ש בעניינה של הקטינה ניתנה במסגרת הליך שמתנהל בדלתיים סגורות והוא נפרד מההליך הפלילי. הפרקליטות אינה צד להליך זה".

 

ממשרד הרווחה נמסר: "המידע שנמסר בפנייתכם בחלקו לא נכון ובחלקו לא מדויק, אך מפאת צנעת הפרט לא נוכל להתייחס לפרטים. במעון מטפלים בנערות במסירות, בשקיפות ובתיאום מלא עם ההורים. הנערות נשלחות לטיפול בצווים של בתי המשפט".

 

ממשטרת ישראל נמסר: "כל ההחלטות שהתקבלו בתיק, לרבות החלטת מעצר הבית, התקבלו בליווי הפרקליטות בהתאם לחומר הראיות, מכלול הנסיבות ומשיקולים מקצועיים וענייניים בלבד. עם סיום החקירה לפני למעלה מחצי שנה, הועבר התיק לעיון והחלטת הפרקליטות".