ברשתות החברתיות אפשר למצוא על בסיס יומיומי פוסטים נגד אנשי ציבור, נושאי תפקידים וגם על אנשים פרטיים. אמש (שני) בחי בלילה נחשף סיפור שיימינג חריג במיוחד, כשעלה סכסוך גירושים זוגי לקבוצה עם מאות גולשים.

מיטל (שם בדוי) גילתה יום אחד כי בן זוגה לשעבר, והגרוש שלה כיום, מנהל רומן. מיטל התחקתה אחרי המאהבת, התעמתה איתה, ולבסוף בצעד מפתיע -  החליטה לפרסם את ההתכתבות שלה עם המאהבת ואף לחשוף את שמה, תמונתה ואת הפרטים של בעלה.

מיטל שלחה הודעה למאהבת, ובה כתבה: "אישה נשואה בוגדת עם גבר נשוי". אותה מאהבת לא הכחישה ואף הגיבה, "יש לך בעל אש, איך ויתרת עליו?". מיטל לא נשארה חייבת, הגיבה בקללות והוסיפה: "אלוהים שילם לך שהכיר לך אותו, תהיי בטוחה. אני גרושתו השלישית, אל תשכחי את זה בחיים".

"מה שגרם לי לעלות את הפוסט זה הרצון שנשים אחרות שקצת חושדות בבעל שלהן, ילכו ויבדקו, ולא יהיו תמימות כמוני ויאמינו לבעל, שפשוט סיפר לי סיפורים מפה ועד הודעה חדשה", אמרה מיטל, "האמנתי, וגיליתי את הכל רק אחרי שכבר התגרשתי".

נשים מנהלות סכסוך על רקע בגידה ברשת (צילום: מתוך חי בלילה, קשת 12)
מתוך חי בלילה | צילום: מתוך חי בלילה, קשת 12

הבעל והמאהבת, שנחשפו בניגוד לרצונם, מאיימים לתבוע את הגרושה בטענה לנזק. מקרה זה עלול להצטרף לעוד סכסוכי גירושים שמגיעים מהרשתות החברתיות לבתי המשפט. בזמן האחרון ובדיון דומה, פסק בית המשפט פיצוי של 120 אלף שקלים לבעל שאשתו הכפישה אותו ברשת.

זה לא מקרה השיימינג היחיד שהתחיל בלשון הרע ברשתות החברתיות, והסתיים בבית המשפט. "בעידן הרשתות החברתיות אנחנו רואים ריבוי של תביעות לשון הרע במסגרת הליכי גירושים", אמר עו"ד אבי עמר, מומחה לענייני גירושין ולשון הרע, "לאחרונה, התקבל פסק דין באמת יוצא דופן על כך שהגבר טען לשון הרע נגד האישה, בכך שבגדה עם אדם אחר. האישה הגישה תובענה, ובמסגרת פסק דין יוצא דופן – 100 אלף שקלים נפסקו ללא הוכחת נזק, נגד הגבר ולטובת האישה".