תחילת הפרשה לפני שלוש שנים, אז נעצר סוכן הנסיעות ולדימיר ז'טומירסקי אחרי שרימה מאות ישראלים. הלקוחות, שרכשו חבילות נופש דרך סוכנות "יזראל נורת' סרביס סנטר", קיבלו למייל כרטיסי טיסה ושוברים למלונות המבוקשים, אך נחרדו לגלות ברגע האחרון כי המסמכים היו מזויפים. הנוכל נעצר והורשע, אך מאז השתחרר ועכשיו מתברר שגם חזר לעקוץ. 

בימים האחרונים הצטברו במערכת "חי בלילה" עשרות תלונות שמזכירות את שיטת הפעולה של ז'טומירסקי, אלא שהפעם הוא מתרכז באוכלוסיה הרוסית באזור המרכז. את העסק החדש פתח על שם אשתו וניהל אותו מנתניה, בעוד שבעבר היה נוהג לעקוץ בצפון הארץ. 

ישראלים רבים שרכשו ממנו חבילות נופש גילו כי השוברים שהנפיק להם היו מזויפים ושכרטיסי הטיסה הם לכיוון אחד בלבד, אם בכלל היו קיימים. מרבית הנעקצים יוצאים מהארץ וסבורים שהכל בסדר, אלא כשהם מגיעים למלון באירופה הם מבינים שמשהו לא כשורה. זה מתחיל מהמלון שמבשר להם שלא קיבל תשלום על השירותים המבוקשים, וממשיך בגילוי כי כרטיסי הטיסה שלהם חזרה ארצה בכלל לא קיימים וכי כל המסמכים שברשותם מזוייפים. 

פרסום ראשון: עוקץ החופשות באירופה  (צילום: מתוך "חי בלילה", קשת12)
הסוכן שמכר חבילות נופש מזויפות חזר לעקוץ | צילום: מתוך "חי בלילה", קשת12

"אני רציתי לנסוע לקרלובי ארי ושילמתי קרוב ל-9,000 שקלים", סיפר אלכס, שנעקץ על ידי ז'טומירסקי, "כשהגעתי אמרו שהוא לא שילם את המלון. ההזמנה בוטלה לפני כמה ימים בגלל שהוא לא שילם והוא מספר כל מיני אגדות, שהוא יחזיר לי את הכסף עם פיצויים כשאחזור. שילמתי עוד 1,000 יורו למלון אחר ועכשיו הוא וגם אשתו נעלמו".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: 
"כל תלונה המתקבלת במשטרה נבדקת ונחקרת במטרה להגיע לחקר האמת. בהתאם, תלונה שהוגשה לאחרונה בנושא מטופלת ונבחנת במשטרה בימים אלו".