דליה, אם חד הורית לחמישה ילדים, לקחה הלוואה מהבנק רק כדי לשפץ את הבית עבור ילדיה. היא פגשה קבלן שיפוצים באוטובוס שהציע לה את שירותיו, ואפילו נתן לה כרטיס ביקור שאישר לה, כי אותו הבחור הוא איש רציני. אחרי ששילמה לו שלושים וחמישה אלף שקלים, היא ראתה כי הבית הרוס לגמרי, והקבלן - נעלם.

"פגשתי אותו באוטובוס והוא נתן לי כרטיס ביקור שלו", סיפרה דליה למערכת חי בלילה. "ביום שני הגעתי הביתה, שאלתי אותו לגבי הבית. הוא אמר לי 'אל תתערבי לי בעבודה, אני יודע מה לעשות'. למחרת הגעתי שוב וראיתי את הבית הפוך. התקשרתי ושאלתי אותו למה הוא עשה את זה? אז הוא אומר לי 'תביאי לי כסף. אין כסף? שבוע את לא רואה אותי'. המצב היה על הפנים, מיום שלישי אנחנו ישנים בלי מיטות".

קבלן עקץ אם חד הורית בעשרות אלפי שקלים (צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12)
דירתה של דליה, אם חד הורית ל-5 ילדים | צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12


הקבלן הוא תושב השטחים שמוכר למשטרה על מקרים דומים. הוא מסתובב בזהות בדויה ומציג את עצמו כדוד בן ברוך. הוא פוגש אנשים במקומות ציבוריים, מציע להם את שירותיו ואפילו מצטייד בכרטיסי ביקור. אחרי שיוצר אצלם אמון בנוסף למחיר האטרקטיבי, הוא מקבל את כספו, מגיע פיזית אל הבית, הורס אותו ומאז לא נראה יותר.

המונים שצפו בסיפור ברשתות החברתיות פנו למערכת התכנית במטרה לעזור למשפחה שנעקצה: התאחדות קבלני השיפוצים התגייסו כדי לעזור למצוא קבלן אמין ובנוסף המון אנשי מקצוע הציעו סלון, רהיטים ומטבח.


תגובת משטרת ישראל:
"מיד עם קבלת התלונה, נפתחה חקירה במשטרה ובוצעו מגוון פעולות חקירה, שבסיומן בתוך זמן קצר הוגש נגד החשוד כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו".