תיעוד ממצלמות אבטחה חשף: צעירה כבת 30 הלוקה בנפשה, התגוררה במשך יומיים בחדר האשפה של הבניין, בזמן שהיא מוגדרת כנעדרת ומתבצעים אחריה חיפושים ברחבי העיר נתניה. במשך כל הזמן הזה אף אחד לא הבחין בה וחילץ אותה משם, עד שדיירי הבניין הבחינו במשהו מוזר בחדר האשפה. הם נכנסו לשם ונדהמו לגלות את הצעירה בתוך פח האשפה.

אבשלום, דייר בבניין בו נמצאה הצעירה, סיפר אמש לחי בלילה: "אחד מהאנשים שעוזרים לי בוועד הבניין, שהוא גם אחראי על המצלמות, אמר שיש משהו חשוד על אישה שנכנסה לחדר האשפה ב-28 לחודש ולא יצאה משם, זאת אומרת יומיים קודם. ואז זה הדליק לי אור אדום. ירדנו מיד למטה, פתחנו את הדלת וישר חטפנו ריח של צחנת שתן". 

צעירה לוקה בנפשה התגוררה יומיים בפח אשפה
"הגיעה במצב מזעזע והייתה מאוד מוזנחת" | צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12

"היא נראתה מבוהלת, רועדת, בוכה בלי להפסיק", המשיך אבשלום. "היא מלמלה 'לא רוצה לחזור הביתה'. זה מקרה מאוד מאוד קשה, אני בן 70 ואני ראיתי דברים בחיים שלי, אבל לא ראיתי דבר כזה מצמרר".

מיד הם הזעיקו את כוחות הביטחון. כוחות מד"א שהגיעו למקום ביצעו בדיקה ראשונית לצעירה והבינו שמדובר באותה הצעירה שנעדרת. השוטרים מיהרו להתקשר לבני המשפחה וביקשו מהם לבוא לקחת אותה, ללא התערבות של גורמי הרווחה. היא נלקחה להמשך טיפול רפואי, שם התברר ששהתה בפח למעלה מיומיים. לטענת הגורמים המטפלים, היא הגיעה במצב מזעזע והייתה מאוד מוזנחת. 

תגובת המשטרה: 
"בעקבות תלונות ההיעדרות, בוצעו מספר רב של פעולות איתור ובהן פנייה לעזרת הציבור. עם איתורה של הנעדרת היא הועברה לחזקת משפחתה".

תגובת עיריית נתניה:
"המשפחה לא הייתה מוכרת לרווחה. בעקבות קבלת המידע על האירוע, עבדנו בשיתוף פעולה עם המשפחה והיא טופלה על ידי אנשי המקצוע ובהתאם לצרכיה".