יצאנו לקבל הצצה קטנה למלון "אוריינט" החדש והמסקרן שהוקם בירושלים ופגשנו את עמית בהט, מנכ"ל המלון, שסיפר לנו קצת יותר: "מדובר על מלון מאוד מיוחד. יש בו 243 חדרים, 25 סוויטות, 39 חדרי שימור, בריכה על הגג עם נוף פנורמי, ממנה רואים את ירושלים, את העיר העתיקה ואת העיר החדשה. המלון שלנו פונה למספר קהלים שונים וזה דבר מאוד מיוחד. מצד אחד יש כאן את ספא יערות הכרמל, ובמקביל יכול להתקיים פה כנס בינלאומי לאלף, אלפיים איש".

מלון "אוריינט" ממוקם במתחם היסטורי שלמעשה היווה את הכניסה למושבה הגרמנית. יואל פייגין, ממשרד אדריכלים פייגין, סיפר לנו קצת על התכנון של המקום: "המלון כולל שני ביניינים ששימשו כבתי הספר של הקהילה הטמפלרית והפכנו אותם לחלק מהחדרים במלון. כך בעצם יש לו אגף היסטורי ואגף חדש. בעיצוב שולבו המון אלמנטים של פלדה שנותנים את הצד היותר מודרני לפרויקט. בנוסף, עיצוב הפנים של הפרויקט מתכתב עם המושבה הגרמנית, וכל חדר האוכל עשוי מעצי זית שאיפיינו מאוד את השכונה".

בירושלים בשנים האחרונות ישנה התפתחות גדולה מאוד בתחום המלונאות, ומלונות רבים נפתחים. "העירייה בירושלים רואה את הנושא הזה של תוספת חדרי מלון כנושא אסטרטגי שצריך לקדם אותו", אומר פייגין ומוסיף, "אין הרבה פרויקטים עם מאפיינים כמו של הפרויקט הזה כי זה איזשהו ציון דרך בעיר. אני חושב שהצעד הזה יקרין על כל המלונות בירושלים".