בדיוק לפני שנה היינו עדים לאחד הרגעים המשמעותיים בגזרת הערוצים המסחריים בישראל - פיצול ערוץ 2. אמנם נראה כאילו רק אתמול החל הקאונט דאון המרגש של ארז טל לקראת פתיחת ערוץ 12 החדש, אבל למעשה עברו הרבה מים בנהר מאז. לקראת היומולדת החגיגית, חזרנו אל הרגעים הזכורים של ערוץ 12 ופייר, התרגשנו.

ים של צמרמורות

רגע לפני סגירת ערוץ 22 והעברת המשדר לערוץ 12 המחודש, עלתה נינט טייב לבמה עם רימייק לשיר שהביא לה את הניצחון בעונה הראשונה של "כוכב נולד". עברו 14 שנים מאז אותו גמר היסטורי בניצנים, אבל אפשר להודות שהביצוע ל"ים של דמעות" מעביר בנו צמרמורת כל פעם מחדש. ככה זה נראה.

יש לנו ארץ נהדרת

את שידורי הפריים טיים בערוץ 12 החדש פתחה העונה החדשה של "ארץ נהדרת", שכבר בערב הבכורה שלה השיגה רייטינג של 19.4 אחוזים. עכשיו תגידו, למה יש יותר מצחיק מחיקוי של מריאנו לביבי? התשובה כבר ידועה מראש.

חתונת שיא

את התוכנית שמפגישה בין שני זרים שמעולם לא הכירו מתחת לחופה אתם בוודאי מכירים, אבל אם לא, תנו לנו להזכיר לכם. הנשיקה הראשונה בין טל לאחווה, הדרמה של רלי ואלעד וחילופי הזוגות במשולש תומר-יעל-חיים, הביאו את "חתונה ממבט ראשון" לרייטינג שיא מאז פיצול הערוצים. למעשה, פרק הסיום של התוכנית הגיע ל-24 אחוזי רייטינג. איך זה נראה בפעם הראשונה? הנה.

הכוכבת הבאה לאירוויזיון

כבר מהאודישן הראשון של נטע ברזילי ל"הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", אפשר היה להבין שמדובר בכוכבת. היא שמה את הלופר על המפה, והפכה לנציגה הבולטת שלנו באירוויזיון שהתקיים במאי האחרון בליסבון. אם במקרה נחתתם הרגע ממאדים, כנראה תשמחו לדעת שנטע כמובן הביאה את הניצחון הביתה, והשנה, סוף סוף, האירוויזיון יתקיים בתל אביב. צפו ברגעי ההכרזה המרגשים.

יעלי?

הדרמה הכי נצפית בשנה האחרונה, "בשבילה גיבורים עפים", זכתה בפרס הסדרה הטובה ביותר בפסטיבל קאן, וגרמה לצופים בערוץ הנצפה בישראל לחפש את יעלי בכל מקום. גם בישראל היא כבשה את הרייטינג, עם נתון שיא לסדרת דרמה מאז הפיצול - 19.3 אחוזי רייטינג. יעלי, זה בשבילך.

נינג'ות מעופפות

רגע לפני שהחום של קיץ 2018 השתלט עלינו, קשת השיקה את התכנית "נינג'ה ישראל" וגרמה לנו להזיע, על הספה. עם פרק פתיחת עונה מנצח, שעמד על 18.7 אחוזים, אפשר להגיד שנינג'ות מעופפות הפכו לקאלט על מסך הטלוויזיה שלנו. אמנם אנחנו עדיין לא יודעים מי ינצח את האתגר הקשה בעולם, אבל בינתיים הנה הרגע הזכור שלנו.

הו, אילנה

קרוב ל-25 שנים שאילנה דיין עומדת במרכז תכנית התחקירים המובילה, "עובדה". השנה, זכתה דיין בפרס מפעל חיים בטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה, ונשאה נאום שרבים לא הצליחו להתעלם ממנו.

דרמה? תנו לנו עוד

"יש לה את זה", שחשפה את אחורי הקלעים של עולם הזוהר, "להעיר את הדוב" עם נועה קולר המסתורית, "כיפת ברזל" ששלחה אותנו לעלות על מדים ו"צומת מילר" שקרעה אותנו מצחוק. בין הדמעות על המוות של גור אריה לחיים הקורעים של אדיר מילר, קבלו את הבחירה שלנו: פוקהונטס.

במילה אחת: אופירה

לא מעט רגעי שיא בשנה האחרונה הגיעו גם מתוכניות היום והערב המוקדם של קשת, ביניהם "חדשות הבוקר עם ניב רסקין", "פאולה וליאון", "אנשים", "ערב טוב עם גיא פינס", "חי בלילה" והרשימה עוד ארוכה. אחד הקטעים למשל שעוררו סערה ברשת, היה נאום התגובה של אופירה אסייג למשפחת נתניהו בתכנית "אופירה וברקוביץ'". שישי בצהריים מעולם לא נראה זועם יותר.

טורטל סטייל

העונה ה-15 של "ארץ נהדרת" שמרה על רייטינג גבוה לאורך כל 24 הפרקים שלה, שבלטו בין נתוני הצפייה של הערוצים המתחרים. סדרת המערכונים המדוברת של העונה, הכירה לעם ישראל את משפחת טורטל. נובורישים עם אורח חיים ראוותני, שכולל חופשות ביוון, הפלגות, השקות וחברים עשירים שקרעו אותנו מצחוק. אמנם הטיימינג לחופשה ביוון כבר עבר וחלף לו מזמן, אבל תמיד אפשר לפנטז.

עבודה בעיניים

"המתחזים" עם חיים אתגר, עוררה לא פעם ולא פעמיים הדים ברשת, כשחשפה סיפורי התחזות בלתי נתפסים. אחד הזכורים היה סיפורה של שיפרי שפירא, שכינתה את עצמה בשמות רבים והתחזתה לעיתונאית, לפצועה בפיגוע, לתת אלוף במילואים, לחברת מרכז הליכוד והדובדבן שבקצפת - לעיוורת. הונאה לפניכם, אל תגידו שלא הזהרנו.