על רקע מערכת הבחירות הסוערת, מגיע מספר חמש ברשימת הליכוד לכנסת, גדעון סער, להתראיין ב"אינטימי" אצל רפי רשף. סער שב לפוליטיקה לפני שנתיים לאחר שלקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים, אחרי שכיהן כחבר כנסת מטעם הליכוד במשך עשור. חזרתו לזירה הפוליטית לוותה ברעש גדול, כשבין היתר טען ראש הממשלה בנימין נתניהו שסער רקם מזימה נגדו יחד עם נשיא המדינה ראובן ריבלין, על מנת להוביל לכך שלאחר הבחירות הנשיא יטיל על סער את הקמת הממשלה.

נושא נוסף שמושך תשומת לב לסער הוא מערכת היחסים בינו לבין העיתונאית גאולה אבן, מאז נישאו לפני חמש שנים. בני הזוג הביאו לעולם שני ילדים, שהצטרפו לשלושת הילדים של אבן ולשתי הבנות של סער, מהנישואים הקודמים של כל אחד מהם. בראיון התייחס סער לטענות שעלו לאחרונה מכיוונה של רונית כ"ץ, רעייתו של שר התחבורה ישראל כ"ץ, על כך שגאולה היא זו שמושכת בחוטים בענייניו הפוליטיים.

"זה לא משהו שראוי להתייחסות" הצהיר סער, "זה הכי רחוק מהמציאות. לגאולה יש את העולם המקצועי שלה, יש לה חמישה ילדים בבית, זה מימד שהצופים לא רואים. יש לה קריירה מקצועית מזהירה, היא שותפה שלי, אני חולק איתה את הדברים, אבל זה ממש רחוק מהמציאות".

גאולה אבן וגדעון סער (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של גדעון סער)
"גאולה היא השותפה שלי, אני חולק איתה את הדברים" | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של גדעון סער

כמה זה עולה לך בבריאות כשראש הממשלה לא מדבר איתך כמעט ארבע שנים, מהיום שפרשת? 
"לא עולה לי בבריאות. ממש לא".

ובאירועים פומביים? יחסים מתוחים יכולים לגרום לתחושה לא נוחה.
"היו בהחלט פעמים שלחצנו יד באזכרה לז'בוטינסקי או בפרידה ממנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר. אומרים שלום, לוחצים יד. זו לא שיחה מעמיקה באזכרה לז'בוטינסקי, אבל בבחינת הנימוס והכבוד ההדדי. אני לא אדם נוקם ונוטר, אני אדם שיודע להתפייס, אני לא מאמין בדבר הזה של לנקום ולנטור. החיים הם קצרים ועדיף להעביר אותם על אנרגיות חיוביות ולא על אנרגיות שליליות".

מי ירכיב את הממשלה הבאה? (צילום: צילום - קובי גדעון, לע"מ‎, חדשות)
"כאשר היה צריך להגיב בצורה ברורה, אני עשיתי את זה". סער על נתניהו | צילום: צילום - קובי גדעון, לע"מ‎, חדשות

הוא העליל עלילות עליך ואתה צריך לשמור פנימה כי בסוף אתה רוצה להיות שר בממשלה שלו ואתה מייחל לפיוס.
"כאשר היה צורך להגיב בצורה מיידית וברורה, אני עשיתי את זה. לא יכול להיות ספק, כולל יום לפני הפריימריז. אבל ברגע זה זה מאחורי".

יכול לדמיין פגישת פיוס ביניכם?
"כן, אבל אני לא עוסק בזה. לא יושב ליד הטלפון כל היום".

הראיון המלא יישודר הערב (חמישי) ב-23:25 בערוץ 12

הראיון שלא שודר עם מיקי חיימוביץ' עקב האזעקות בתל אביב ישודר בשבת הקרובה בערוץ 12