אם יש רגע שאני אקח איתי מהעונה שעברה, הוא בעצם בכתבה שצילמנו על משפחה שהיה לה הכל. אבא, אמא, שני ילדים ותינוקת שלישית בבטן. משפחה נורא מוצלחת וכולם נורא יפים, ואישה מדהימה בשם מיכל, שבעצם מקדישה את החיים שלה לעזרה לאנשים אחרים בקהילה. היא מתלוננת במהלך ההריון על כאבים בבטן ובשלב מסויים היא הולכת לבית חולים להיבדק - ואז מגלים סרטן מאוד מאוד מתקדם. בניגוד לכל הסיכויים ולכל הערכות הרופאים, היא יולדת בת בריאה וממש יומיים אחרי זה היא הולכת לעולמה, בלי שהיא מספיקה אפילו לראות אותה.

הרגע הזה, שאני לא אשכח זה כשאני הולך עם יוני, הבעל של מיכל ועם הבת שלהם לחוג סוסים. אנחנו באיזה חוות סוסים מאוד פסטוראלית והבת רוכבת באמצע ויוני מביט מהצד. אז הוא מספר לי שהם היו ממש כאן כמה חודשים קודם כשהודיעו לו מבית החולים שמיכל נשמה את הנשימה האחרונה שלה.

ואז בסוף השיעור הוא לוקח את הבת שלו והם יורדים שם לאיזה שדה פתוח והוא מספר לה שזהו, שאמא איננה והם מצלמים סרטון פרידה.

אנחנו חוזרים כמה חודשים אחרי המוות והם הולכים שוב פעם, אבא ובת לתוך השדה הזה והיא אומרת לו 'אתה זוכר את הסרטון שצילמנו פה' והוא אומר לה כן, והיא אומרת לו 'אני רוצה לראות את זה אבא'. אז אתה בעצם מתחיל להבין קצת מה משפחה כזאת עוברת. אני חשבתי שהיא נמצאת כולה שקועה בעצב, אבל בעצם הבעיה הגדולה היא לא העצב, היא הפחד שהיא תאבד גם את אבא שלה. גם אני מבין שהם הסיכוי אחד של השנייה להישאר בחיים האלה.

>> תינוקת של אבא: סרטו של שי גל ב"עובדה"

צילום: רועי ברקוביץ | בימוי: דור אברבוך | איפור: סגית רייס | הפקה: נטע ספילמן, דנה בן ג'ויה | עריכה: שחר זלצמן | אפטר: יותם מאליק

 

"עובדה" עם אילנה דיין: העונה החדשה, בקרוב בקשת 12