זאת לא הפעם הראשונה שהיא עוזבת את ישראל בשביל הצ'אנס לזוגיות מאושרת, אבל אחרי הפרידה מאיתי מקובר בתוכנית "כמה רחוק", חני קול הבינה שאת האהבה הבאה שלה היא מעדיפה למצוא בארץ. "אני עובדת מהבוקר ועד הערב אז אין לי כמעט זמן לצאת לדייטים, ואני גם לא אוהבת אתרי היכרויות", היא מסבירה מה גרם לה להשתתף בתוכנית ריאליטי שלקחה אותה לצד השני של העולם. 

בזמן שאבא שלה לא תמך ברעיון שתטוס עד ליפן, אמא דווקא עודדה אותה לזרום עם החוויה וקול מצאה את עצמה עם מזוודה בשדה התעופה. רגע לפני העלייה למטוס צצו אצלה סימני חרטה וכמעט שנשארה בישראל:  "אני אדם יותר פרטי ואינטימי. אני בטח לא אדם שאוהב להכניס את עצמו לתחרויות ולמשוך תשומת לב מגברים. אני אוהבת שגבר בא אליי ולא שאני צריכה לבוא אליו".

לייק לעמוד הפייסבוק של "כמה רחוק" כבר עשיתם?

למרות הניסיונות ליהנות מהחוויה ולהניח את החששות בצד, חני קול מודה שהכימיה עם איתי מקובר התחילה להתפוגג מיד עם ההבנה שהיא צריכה להתחרות על תשומת ליבו. "זה הוריד לי ממנו באופן אוטומטי", היא מסבירה את הריחוק שנוצר ביניהם ומודה שהיא זאת שגרמה לכך, "לא נתתי לו אפילו צ'אנס ואני מאמינה שהוא הרגיש שאני לא באמת שם. אם אין לי את תשומת הלב של הגבר ב-100 אחוז רק אליי, זה סוגר אותי ולא נותן לי להיפתח לבנאדם".

אז לא הופתעת שהוא בחר להיפרד ממך?
"כן ולא. מצד אחד הרגשתי הקלה כשאיתי בחר להיפרד ממני, היה לי קשה עם התחרות וכל המצלמות שמסביב. הרגשתי שיש לי פחד במה והייתי מאוד סגורה. מצד שני קצת התבאסתי שלא באמת הבאתי את עצמי ולא היה לנו צ'אנס אמיתי להכיר אחד את השנייה".

חתן וכלה יפנים: איתי וחני על גשר האהבה
"אני צריכה מישהו יותר פתוח, אסרטיבי ועם בטחון" | צילום: מתוך "כמה רחוק", שידורי קשת

עם הבאסה הגיעה גם תחושת פספוס?
"בהתחלה הייתי מאוד אמוציונאלית ורגישה, אבל כשחזרתי הביתה אמרתי תודה לאל שהוא עשה את זה ונפרד ממני. באמת, בלי שום אגו. אני לא יודעת איך הייתי אם היינו ממשיכים, יכול להיות שהייתי אפילו יותר סגורה אבל גם יכול להיות שכן הייתי מצליחה להשתחרר בסוף. בכל מקרה הוא כנראה הרגיש שהדבר הנכון זה להיפרד".

"אני צריכה גבר אסרטיבי"

היא אולי ויתרה מראש ולא באמת הייתה בעניין של זוגיות ביפנית, אבל על מסך הטלוויזיה אפשר היה לראות שחני קול לא ממהרת לשתף את הבנות האחרות ברגשות שלה. על פניו אפשר לחשוב שמדובר באסטרטגיה מתוחכמת, אבל קול מודה שבסך הכל ניסתה לשמור על יחסים טובים עם כולן: "לא היה לי נעים מהבנות, מבינה איזה סתומה אני? לא רציתי שאחת מהן תרגיש לא בנוח שאיתי ואני נגיד מחזיקים ידיים. היום זה נשמע לי דבילי אבל בדיעבד לא רציתי לקחת למישהי אחרת את תשומת הלב, שמתי את עצמי בצד וכאילו ויתרתי מראש".

כדי להבין מה בדיוק לא עבד ביניהם ולמה למערכת היחסים עם איתי מקובר לא היה סיכוי ממשי להתפתח, היא מסבירה איך דווקא האופי הדומי של שניהם הוא נקודת החולשה. "הוא מאוד רגיש, חם, משפחתי ועם אינטליגנציה רגשית, אבל גם מאוד מופנם וביישן וזה מאוד דומה לי. אני צריכה מישהו יותר פתוח, אסרטיבי ועם בטחון".

אין תמונה
"כשראיתי את עצמי על המסך הבנתי שאני צריכה להיות פחות מורכבת"

ומה קורה איתך היום?
"אני מקבלת הרבה פרגונים מבנות, שזה הכי מפתיע. מישהו שלח לי הודעה שהוא מתחבר לנשמה העדינה שלי, וגבר אחר מניו יורק שגם כן כתב לי".

אהבה לא מצאת בתוכנית אבל מחזרים כן.
"בואי נגיד שכבר קבעתי כמה דייטים, אבל נראה מה יהיה".

"כמה רחוק": הערב ב-21:00 בקשת, ערוץ 12