עולם הזמר המזרחי, שהשתלט על המיינסטרים הישראלי בעשור האחרון, הצליח להצמיח לא מעט כוכבים שכובשים את הבמות הגדולות בישראל. ב"היורשת", הסדרה החדשה שתעלה לשידור ביום ראשון הקרוב בקשת 12, נקבל הצצה יוצאת דופן לתעשיית המוזיקה המזרחית.

בראיון למהדורה המרכזית אמש (חמישי), כוכבות הסדרה נופר סלמאן ואוולין הגואל נשאלו על איך נכון להגדיר את הסדרה. "היא מוזיקלית, היא מרגשת, היא מצחיקה, היא מוגזמת, היא עמוקה והיא בועטת", הסבירה הגואל והוסיפה: "אפילו אם יש דברים שהם סטריאוטיפיים, זה בכוונה. יהיה פה שיח".

נופר סלמאן ואוולין הגואל ב"היורשת" (צילום: מתוך "היורשת", באדיבות ספורט 1)
אוולין הגואל: "זו סדרה מצחיקה, בועטת, עמוקה ומרגשת" | צילום: מתוך "היורשת", באדיבות ספורט 1

>> החפלה מתחילה: האזינו לפודקאסט "היורשת" וגלו את סודות עולם הזמר המזרחי

סלמאן מגלמת ב"היורשת" את טופז, זמרת צעירה שחולמת להצליח נגד כל הסיכויים בעולם לא פשוט. "זה ממש מעניין לראות את זה", אמרה השחקנית על ההצצה שהסדרה נותנת להתנהלות בעולם המוזיקה והוסיפה: "אני חושבת שאנשים אף פעם לא באמת ראו את מאחורי הקלעים של עולם המוזיקה ולא רק במוזיקה המזרחית". בסדרה החדשה משתתפים גם איציק כהן, יעקב כהן, ישראל אטיאס, אגם רודברג וליטל שוורץ, והיא מביאה למסך סוגיות מורכבות לצד הומור.

"הסדרה הזו מכניסה אותך אל תוככי עולם שאתה פשוט מרגיש שאתה מבין אותו יותר אחרי שאתה צופה בו", סיפר הבמאי המוערך אבי נשר, שהצטרף ל"היורשת" כיועץ האומנותי ועורך תסריט. "אני מאוד מאמין שמהפכות חברתיות ופוליטיות מתחילות ממהפכה תרבותית, והמהפכה התרבותית של המוזיקה המזרחית בתוך התרבות הישראלית היא מהפכה מאוד משמעותית. כיום מוזיקה מזרחית היא נורמטיבית - וטוב שכך".