אין תמונה
סיבים תזונתיים מוסיפים בריאות
1-למה חשוב לקחת סיבים תזונתיים?
סיבים הם רכיב חשוב בתזונה נכונה. תזונה עשירה בסיבים תזונתיים, ובייחוד אלה המסיסים, תורמת להפחתת רמת הכולסטרול והסוכר בדם, לחיזוק המערכת החיסונית, לשמירה על בריאות הלב, לאיזון סכרת, לתחושת שובע ממושכת והרזיה. סיבים תזונתיים חיוניים במיוחד לפעילות תקינה של מערכת העיכול ולטיפול במצבי עצירות ושלשול.
קצב החיים המודרני לא תמיד מאפשר לכם לשמור על הבריאות ועל תזונה נכונה. גם כשמשתדלים להקפיד על ארוחות סדירות, לעיתים "חוטאים". תזונה לא נכונה עלולה לגרום לאי סדרים במערכת העיכול, ל"מעיים עצלים" ולתחושת כבדות. דיאטנים ממליצים להוסיף סיבים תזונתיים העוזרים לשמור על הבריאות ומשפרים את תפקוד מערכת העיכול. יש דרך קלה להוסיף סיבים תזונתיים - הכירו את בנפייבר.

2-מהו בנפייבר? מה הוא מכיל? ממה הוא עשוי?
בנפייבר הוא מקור טבעי לסיבים תזונתיים מסיסים, עשוי מגוואר-גאם: סיב תזונתי מסיס עם מבנה ייחודי המאפשר לו להתמוסס לחלוטין במשקאות ובמזונות רבים. בנפייבר משפר את ההרגשה הכללית לאחר הארוחה, משפר את תפקודי מערכת העיכול, עוזר לשמור על המשקל, לדיאטה ולאורח חיים בריא יותר.

3-מהו החידוש שמביא לנו בנפייבר?
בנפייבר הוא מותג בינלאומי אשר הביא לישראל את המהפכה בעולם הסיבים התזונתיים. אם חשבתם שסיבים תזונתיים מזכירים בטעם ובמרקם נסורת - תחשבו שוב. בנפייבר - אבקת הסיבים היחידה שאינה משאירה גושים באוכל או בשתייה וקל לקחת אותה - היא ללא טעם ,שקופה, נמסה, נעלמת לחלוטין ואינה יוצרת צמיגות.

ידיים של אישה על בטן הריונית (צילום: Pixland, Istock)
השימוש בבנפייבר מתאים גם לילדים, נשים בהריון וקשישים | צילום: Pixland, Istock
4-מהם היתרונות של שימוש בבנפייבר?
יתרונות השימוש בבנפייבר רבים:
1. סיב פרה-ביוטי 100% טבעי
2. האימון היומי של מערכת העיכול
3. חסר טעם, ללא תחושת נסורת, קל ונעים לשימוש יומיומי
4. ניתן להוסיף בנפייבר למגוון מזונות ומשקאות
5. מומלץ להסדרת מערכת העיכול
6. תורם למניעת עצירות, מחלות לב, סוכרת, השמנה וסרטן המעי הגס
7. לא משנה את מרקם המזון
8. מתאים גם לילדים, נשים בהריון וקשישים
9. כשר פרווה

5-לאיזה סוגי מזון ניתן להוסיף בנפייבר וכיצד?
בנפייבר משתלב במגוון רחב של משקאות ומאכלים כמו: מעדני חלב ויוגורט, מיצים, תבשילי קדירה, בשר, מרקים, רטבים, מאפים, עוגות, עוגיות ועוד. ניתן לאפות איתו, לבשל איתו בקלות ואפילו להכניס אותו לסנדוויץ' של הילדים בלי שירגישו. בנפייבר ללא טעם, ללא ריח, אינו מכיל סוכר וכשר פרווה.

ילד לבוש ירוק אוכל כריך ומביט למטה (צילום: Maartje van Caspel, Istock)
כריך שהילד יאכל בכיף | צילום: Maartje van Caspel, Istock
6-האם לבנפייבר יש טעם לוואי?
אם חשבתם שסיבים תזונתיים מזכירים בטעם ובמרקם נסורת - תחשבו שוב. בנפייבר - אבקת הסיבים הבינלאומית היחידה שאינה משאירה גושים באוכל או בשתייה וקל לקחת אותה - היא ללא טעם וריח, שקופה, נמסה, נעלמת לחלוטין ואינה יוצרת צמיגות.

7-מהו אופן השימוש בבנפייבר?
השימוש בבנפייבר פשוט וקל-
יש לערבב 1-2 כפות של בנפייבר לתוך 120-240 מ"ל של משקה (חם או קר). ניתן לערבב גם לתוך מזון רך. יש לערבב היטב עד שנעלם. לא מומלץ לשימוש במשקאות מוגזים.

8- מהי כמות הסיבים המומלצת ליום למבוגר?
ארגוני הבריאות ממליצים על צריכה יומית של 30-25 גרם סיבים תזונתיים ביום, מתוכם 5-10 גרם סיבים פרה-ביוטיים. מחקרים מראים כי מרבית האוכלוסייה צורכת פחות ממחצית מהכמות המומלצת. בנפייבר עוזר להשלים את החסר. כף אחת של בנפייבר מכילה 3 גרם של סיבים פרה-ביוטיים, כך שתוספת של 1-2 כפות בנפייבר מהווה תרומה משמעותית באספקת סיבים לגוף. ניתן להשיג בבתי המרקחת ורשתות הפארמים.

9-כיצד בנפייבר יכול לשפר את הרגשתנו?
סיבים תזונתיים חשובים ביותר בשמירה על בריאות ובמניעת מחלות. לפי מחקרים מדעיים, סיבים תזונתיים מסיסים משפרים את פעילות מערכת העיכול, מונעים שלשול ועצירות, מקלים על תסמונת המעי הרגיז ומחלות דלקתיות של המעי, מסייעים באיזון הסוכר, תורמים לשיפור המערכת החיסונית, לבריאות הלב ועוד. בנפייבר מורכב מסיב מסיס פרה-ביוטי ומופק מקטניה מיוחדת - גואר. סיבים פרה- ביוטיים מעודדים ריבוי של חיידקים ידידותיים במעי הגס, התורמים לשיפור התגובה החיסונית ולהזנת תאי המעי הגס. יש לכך חשיבות רבה למניעת סרטן המעי הגס ולשיפור ספיגת מינרלים. התזונה המערבית דלה בסיבים פרה-ביוטיים. סיבים כאלה נמצאים בכמויות מוגבלות בירקות ופירות כגון: בננה, שום, בצל וכרישה.

10-כיצד ניתן לשדרג מאכלים יומיומיים, כגון הכריך לבית הספר?
ילדים רבים אינם מוכנים לשמוע על ירקות ופירות ובדרך כלל מעדיפים לאכול בהפסקה כריך מלחם לבן עם שוקולד, שאינו מספק לגוף את מנת הסיבים התזונתיים שדרושה לו. סיבים תזונתיים הינם רכיב חשוב בתזונה נכונה, לא רק של מבוגרים אלא גם של ילדים. מדוע? תזונה עשירה בסיבים תזונתיים ובייחוד אלה המסיסים, תורמת לחיזוק המערכת החיסונית, לשמירה על בריאות הלב, לתחושת שובע ממושכת. סיבים תזונתיים חיוניים במיוחד לפעילות תקינה של מערכת העיכול, כאבי בטן, "מעיים עצלים" ולתחושת כבדות.
כדי להבטיח שיקבלו את מנת הסיבים היומיים ממליצה הדיאטנית הקלינית צביה שניאק חממי על שילוב בנפייבר בממרחים של הכריך אותו מכינים לילד.
בנפייבר הינה אבקת סיבים תזונתיים, ללא טעם, ריח או צבע, שניתן להוסיף בקלות לכל מזון נוזלי או ממרח. הבנפייבר מתמוסס בתוך הממרח ואינו מורגש כלל. לדוגמא, ניתן להוסיף כפית בנפייבר לבלילה של חביתה, לגבינה לבנה, לקוטג', לריבה, לטחינה ואפילו לממרח השוקולד.

11- היכן ניתן להשיג בנפייבר?
ניתן להשיג בבתי המרקחת, קופות החולים, רשתות הטבע והפארמים