סיום העונה הראשונה של "דייט ראשון", הביא איתו את אחד הזוגות המעניינים שהשתתפו בעונה הנוכחית.  טל, שחיפשה שילוב מנצח בין ג'נטלמן ומאצ'ו ואלון שחיפש להתאהב מחדש. למרות שהגיע באיחור אופנתי ולמרות ששכח את שמה במהלך הדייט, פדיחות שהורידו לו הרבה נקודות אצל טל, הצליח אלון להקליל את האווירה ואפילו לקבל את מספר הטלפון בסוף הדייט. למומחים שלנו היו תובנות מעניינות בנוגע למה שעבד להם יותר ומה שפחות.

קרן גילת - מאמנת ליצירת זוגיות

מבט ראשון

הצד שלו: הדייט מתחיל בזה שאלון מתרשם מהמראה של טל. אלון, שניחן בסקס אפיל וצ'ארם, מתנהל בנינוחות ובאותנטיות מהולה בצניעות ובמתיקות. הוא לא מתבייש להודות שהוא מתרגש ולחוץ, והוא די רחוק מפוזת המאצ'ו שטל מחפשת. הוא משועשע ומתמודד בקור רוח עם המקלחת הקרה שהוא מקבל מטל על האיחור שלו, כך גם על הביקורת כלפיו בגין הזיכרון שלו ולא מתרגש מהעקיצות וגלגולי העיניים שלה. הוא מקווה שהיא מתגרה ומשתעשעת ומצליח להפוך את השיחה, שהייתה עלולה להגיע למקום פחות נעים, לשיחה שובבה, קלילה ומסתלבטת.

הצד שלה: טל מגיעה עם סט ציפיות ברור לגבי איך צריכה להיראות ההתנהגות הג'נטלמנית ההולמת שבחור אמור להפגין בדייט. מבחינתה, הג'נטלמן המושלם אמור לכבד אותה באופן כזה שיגיע לפניה לדייט ויחכה לה, יזכור את שמה וישים לב לכל הברה שיוצאת מפיה. אלון לא עומד בסטנדרטים הג'נטלמניים שהציבה. הוא מאחר בחמש דקות, שוכח לרגע את שמה ושוכח פרטים נוספים ששיתפה על עצמה. טל דואגת להטיף לו כבר בתחילת הדייט, רק שלא ברור אם היא לגמרי רצינית או שהיא אומרת את הדברים עם קריצה. אני נוטה להאמין שהיא רצינית ואני תוהה האם ה"אלמנטים הגבריים" הללו אכן מביעים כבוד והערכה. וגם אם כן, זה לא נראה לי נכון לחנך את הבחור בדקה הראשונה שפגשת אותו, זה עלול ליצור אוירה לא נעימה ולהרתיע את הבחור. למזלה, אלון לוקח אותה בהומור ומפרש את הדברים שלה כטיזריים ומרימים להנחתה ברוח טובה. או לפחות כך הוא מקווה. 

הדייט

הצד שלו: אלון מצליח לפרק את הקשיחות שטל הגיעה איתה לדייט, כשהוא לא מתרגש יתר על המידה מהעקיצות שלה. הוא פתוח ומשתף מטבעו ולכן מצליח לגרום לה להתרכך ולהיפטר מהמגננות שלה במהלך הדייט. למרות שטל בטוחה שהיא זאת שגרמה לו להרגיש בנוח ולהיחשף, זה יהיה יותר נכון להגיד שעל אף העקיצות שלה, אלון עדיין מספיק בטוח בעצמו ולא נרתע להביא את עצמו איך שהוא, כולל הסיפור האישי שלו שפעם היה ילד שמן והיום הוא בנאדם חדש, מוקפד ובריא. אלון מסתקרן מטל, הוא נמשך אליה, היא לגמרי מזיזה לו. הוא מחמיא לה וקולט את המסרים המיניים שהיא שולחת אליו.

הצד שלה: לטל חשוב לשדר שהיא בעלת ערך עצמי גבוה ושיש להתייחס אליה כליידי. יש גברים שזה גורם להם לסקרנות ומגביר להם את השאיפה "להשיג את הבחורה". טל מצליחה, בעזרתו האדיבה של אלון שלא מאפשר לה באמת להטיף לו, לייצר דינמיקה אשר בונה מתח מיני וחיבור טוב ביניהם. אלון בנה את הביטחון העצמי שלו לאורך השנים ואי אפשר לקחת לו את זה בקלות. מה גם שאין לו בעיה לצחוק על עצמו כך שההקנטות של טל הופכות להיות משעשעות.

טל אלחייני דייט ראשון (צילום: מתוך "דייט ראשון")
בעלת ערך עצמי גבוה. טל אלחייני | צילום: מתוך "דייט ראשון"

גזר הדין

הצד שלו: לאלון זה עבד - הוא מצא את טל מאתגרת, מעניינת, מסקרנת, פלפלית וכיפית. הוא לקח אותה בדיוק מהכיוון הטוב והנכון. בזכות הביטחון שלו והנונשלנטיות הטבועה בו הוא לא נכנס לפינות. בסוף הדייט הם כבר לגמרי מאוחדים, המבטים מצטלבים ויש מתח מיני וקסם באוויר.

הצד שלה: גם לטל זה עבד - היא נסחפה אחרי הכנות והאנושיות של אלון והוקסמה מחוסר היומרות והקלילות שלו. הוא קיבל אותה איך שהיא והצליח לפרק אותה מנשקה. זה כבש אותה.

פספוס או מאוס?

מחמם את הלב לראות את תהליך ההיכרות של טל ואלון. איך שזה היה יכול בקלות להיגמר באסון ובכל זאת, המשיכה והסקרנות עשו את שלהם. האם זה ימשיך מעבר לרומן חמוד וקצר אחרי שהמשיכה והסקרנות ימצו עצמם? לא בטוח.

השורה התחתונה: מה המסקנות? לשמור על ערך עצמי גבוה בדייט, להיות שלם עם עצמך ולהתייחס להכל בהומור וסלחנות.

קרן גילת (צילום: מור קצמן פקהט)
"זה היה יכול להיגמר באסון ובכל זאת המשיכה והסקרנות עשו את שלהם" | צילום: מור קצמן פקהט

>> האתר של קרן גילת

>> לוח שידורים קשת 12. כל הפרטים

שלי ורוד – יועצת מינית וזוגית

מבט ראשון

הצד שלו: אלון הוא נשמה עדינה בגוף של גבר חתיך. הוא מחפש בחורה עדינה וקלילה, אבל גם אחת שתדע להיות אחראית. ההתחלה של הדייט הייתה קשה, אלון איחר וגם שכח את השם של טל (גם היא את שלו). למרות שזה יכול היה לקרות מההתרגשות של הדייט והמצלמות, טל קפצה על ההזדמנות להבהיר מה הם החוקים שלה בדייט או בזוגיות, ומה היא לא אוהבת שגבר עושה. למרות כל התנאים והעקיצות היה בה משהו מאוד חמוד שאלון זיהה ולכן לא ברח בבהלה.

אלון לנצר דייט ראשון (צילום: מתוך "דייט ראשון")
ג'נטלמן עם קסם. אלון לנצר | צילום: מתוך "דייט ראשון"

הצד שלה: טל מחפשת מישהו גברי, גבוה, עם ביטחון עצמי. מישהו שיהיה לה כיף לקום אתו בבוקר ושתראה בו את האבא של ילדיה. חשוב לה שהגבר לא ייתן לאישה לחכות, שיזמין לה את המשקה, יזיז בשבילה את הכיסא וישלם את החשבון. על פני השטח, לא כל כך ברור אם רשימת המכולת שלהם מתאימה אבל במהלך הדייט בהחלט היה חיבור אחר, חיובי ועם לא מעט כימיה.

הדייט

הרגע בו הדייט הפך ממקום מלא עקיצות מהצד שלה, למקום יותר אישי ומחבר, היה הרגע בו אלון נפתח בפניה. הוא סיפר לה שהיה ילד שמן כל חייו ועל המהפך שהוא עשה בשנים האחרונות. טל לא נמנעה מלזרוק כמה בדיחות אבל היא מאוד התרגשה מהכנות שלו וניתן היה לראות את זה על פניה. זה רגע מפנה בדייט כי החיבור הפך לאמיתי והדייט זרם מנקודה זו קצת אחרת ועם הרבה יותר אמפתיה וחיבה.

פספוס או מאוס?

הדייט הסתיים באופן מוצלח בעיקר כי אלון הבין כיצד להתחבר אליה ולא להיעלב. הוא חיבב את האנרגיה הפלפלית שלה ובצדק. היה ממש ניתן לראות כיצד נרקמת כימיה ביניהם ואיך לאט לאט הוא גורם לה להתרכך.
לדעתי הם מתאימים, טל בחורה רגישה, בדיוק כמוהו, עם זאת היא פלפלית ויהיה להם תמיד מעניין ביחד ומגוון – מתכון טוב גם לחיי אהבה טובים!

השורה התחתונה: חשוב לזכור - הרבה פעמים כשמעליבים או עוקצים אותנו במהלך דייט זה נובע מהמקום החסר ביטחון והמפוחד של הצד השני ולא מרוע. אם נקליל דברים כמו שאלון עשה אפשר להגיע לדייט מוצלח ולא לפספס מישהו או מישהי איכותיים שעשויים להתאים לנו.

שלי ורוד (צילום: פנקי פוטוגרפי)
"הרבה פעמים כשעוקצים אותנו זה נובע מהמקום חסר הביטחון" | צילום: פנקי פוטוגרפי

>> האתר של שלי ורוד

>> הפייסבוק של שלי ורוד

>> הטלוויזיה של ישראל עוברת לערוץ 12: כל מה שאתם צריכים לדעת

אמיר הלמר – מומחה לשפת גוף

מבט ראשון

הצד שלו: אלון מציג את עצמו, עם טון דיבור קורקטי, לוחץ את היד של טל ומתיישב. רק מה? הוא מגיע באיחור. הטעות שעשה היא שלא התנצל על כך מיד. גם זיהוי סוג לחיצת היד של הפרטנר או במקרה זה הפרטנרית, יכול להפוך את כל העסק להרבה יותר חלק. אם אלון היה מזהה את לחיצת היד של טל הוא היה יודע מיד עם מי יש לו עסק וכיצד להתנהג אתה כבר מההתחלה, היא נסיכה שרוצה מחמאה ויחס מועדף.

הצד שלה: טל לחצה את היד של אלון כשכף גב היד מורמת מעט, מה שמרמז על היחס שהיא רוצה לקבל. ולא, היא לא מבליגה על האיחור של אלון והבעת הפנים שלה משדרת שלא תסלח כל כך מהר, היא מגלגלת עיניים ומרימה גבה. שפת הגוף הלוחמנית שלה מרמזת שהיא בוחנת את מי שעומד מולה ובודקת אם הוא יכול להכיל אותה. לכן לא צריך להתרגש בפגישות אם הצד השני קצת תקיף. היא מחפשת אותו על כל דבר, כולל זה שהוא לא זוכר את השם שלה (לא משנה שגם היא לא זכרה את השם שלו – היא נסיכה ולה מותר), כמו שהיא אמרה: "זה החוקים שלי".

טל ואלון דייט ראשון (צילום: מתוך "דייט ראשון")
רגע לפני ההכרעה. טל ואלון | צילום: מתוך "דייט ראשון"

הדייט

הצד שלו: לאט לאט, עם שפת גוף עדינה, הרבה סובלנות ועם יכולת הכלה שרק גדלה מדקה לדקה - אלון נכנס לעניינים והבין את סוד המשחק. בלי תנועות גדולות ומאיימות, עם שפת גוף שהייתה עוברת כל דייט וכל ראיון עבודה, נראה שאלון נמצא בדרך הבטוחה לפצח את חומת ההגנה של טל.

הצד שלה: אוי! כמה שהיא אוהבת לשלוט. עם שפת גוף שלעיתים מזכירה את טראמפ, היא ממשיכה להזכיר לו את החסרונות שלו. גם כשהוא מסביר שהסיבה לכך היא שהוא פשוט לחוץ, היא נעזרת בשפת גוף מזלזלת כגון משחק בשיער וגלגול עיניים כלפי מעלה כדי להעביר את המסר שתירוצים לא מעניינים אותה. כשאלון מחמיא לה זה כבר סיפור אחר, היא מתחילה לשחרר את השיער אחורה ומחייכת. זה מצביע על כך שאלון מצליח להגיע אל היעד. כמו לגבי זיהוי לחיצת היד, אם אלון היה יודע לקרוא שפת גוף – הוא היה מחמיא לנסיכה שלנו כבר מהרגע הראשון. אחרי שהוא מרכך אותה היא כבר מתחילה להתעניין בגומות החן שלו. היא מרשה לפוקוס לעבור אליו כי היא זו ששולטת. 

גזר הדין

הצד שלו: אלון ממשיך בשלו, טון הדיבור שלו שליו ושפת הגוף שלו בטוחה. הוא עומד יציב אל מול חיצי הביקורת של טל. הוא מבקש את מספר הטלפון וכמובן גם מקבל. ואיך אפשר שלא? עם חיוך חמוד וגומות חן - אין חומת ציניות אחת שהוא לא מפיל.

הצד שלה: עוד לפני שנשאלה על ידי אלון, טל ממשיכה בקו השתלטני גם כאן ומחליטה שהיא מסכימה להמשיך. היא מניחה שתי ידיים על בית החזה – כלומר, מתכוונת מכל הלב. הדבר מסמן שאלון הצליח לחדור מבעד לחומת ההגנה שלה. יחד עם זאת, את שתי כפות ידיה היא מניפה למעלה, לאות הצבת גבול למה מותר ומה אסור. היא גם מנפנפת באצבע המורה לאות אזהרה ומכריחה את אלון לשתות בדייט השני. לצערנו, אופי לא משנים אחרי כל כך הרבה שנים.

פספוס או מאוס?

נחמד, לא יותר מכך. זה לא יחזיק מים כי אלון בסופו של דבר יתעייף מהמשחק של טל.

השורה התחתונה: אלון צובר ניסיון בדרך למיוחלת. טל אולי תלמד להסיר מגננות בדייט הבא.

ד"ר אמיר הלמר (צילום: צילום פרטי)
"זה לא יחזיק מים כי אלון יתעייף מהמשחק של טל" | צילום: צילום פרטי

>> האתר של אמיר הלמר

>> הבלוג של אמיר הלמר

"דייט ראשון": העונה הראשונה לצפייה ב-makoTv

התוכנית "דייט ראשון", עוברת יחד עם כל התוכניות מבית שידורי קשת לערוץ 12.