אין תמונה
מה אתם יודעים על אלכוהול? זמן אמיתי

מה אנחנו באמת יודעים? האם אנחנו בקיאים במושגים שכל אדם חייב לדעת ומה בעצם כל אדם חייב לדעת? משדר מיוחד של קשת בשני חלקים מנסה לגבש את 50 המושגים שכולנו חייבים לדעת. 16 חוקרים, מומחים ופרופסורים מובילים בתחומם, הרכיבו רשימה מקיפה הכוללת מגוון של מושגים שכולנו חייבים לדעת בתחומי ההתמחות שונים: פילוסופיה, כלכלה, יהדות, ביולוגיה, ספרות, אישים, תאריכים, גיאוגרפיה ועוד.

מוכנים? לחצו כאן ובחנו את עצמכם בנושא אלכוהול

במהלך השבועות הקרובים תוכלו לבחון את עצמכם ולהתאמן לקראת המשדר המרכזי. בכל יום יעלה באתר מבחן אימון יומי שחיברו במיוחד אישים מתוך תחום הידע הרלוונטי. הפעם המבחן האימון תוכלו לבחון את  הידע שלכם בנושא אלכוהול שחיבר במיוחד מנכ"ל "זמן אמיתי", שחף טל. זמן אמיתי, בית הספר לברמנים המוביל בישראל מהווה כבר 23 שנה מרכז תרבות השתייה הרשמי של ענף האלכוהול הישראלי. קורסי הברמנים השונים, מחלקת סדנאות האלכוהול החווייתיות, מועדון הברמנים וחברת ההשמה לעולם הבר מונחים כולם להוביל ולחנך את הלומדים בקורסים השונים ובסדנאות לתרבות שתייה ישראלית.

שחף טל, מנכ"ל זמן אמיתי בשנים האחרונות, בוגר בית הספר, איש אלכוהול וברמן שנים רבות שמאמין שברמן זה לא רק מקצוע, זו דרך חיים ואלכוהול הינו חלק בלתי נפרד מהתרבות.

עניתם על מבחן הידע? לחצו כאן וגלו האם צדקתם!
שחף טל, זמן אמיתי (צילום: mako)
שחף טל, מנכ"ל זמן אמיתי" | צילום: mako

50 דברים שחייבים לדעת" בהנחיית עידו רוזנבלום

2 משדרי ידע מיוחדים בקשת יסכמו את מושגי היסוד שכל אדם חייב לדעת במסגרת הפרויקט, 16 אנשי אקדמיה מובילים בתחומם הרכיבו רשימת מושגי יסוד במגוון נושאים שכולנו חייבים לדעת בהנחיית עידו רוזנבלום ב-1.5 וב -8.5 בשעה 21:00 בקשת.

בכל משדר יתחרו משפחות וייבחנו בתורם על שאלות מתחומי ידע שונים. משפחה שתענה תשובה שגוייה לא תמשיך במבחן. המשפחה שתכיר את כל המושגים תעלה לשלב הבא ותיבחן מול המדינה בזמן אמת ובשידור חי. המשפחה למעשה תתחרה מול ממוצע התשובות הנכונות של כלל הצופים ותתבקש לגבור עליו- המשפחה המנצחת תזכה ב-250,000 ש"ח. לראשונה, כל צופה יכול לבחון את עצמו ולבדוק כמה הוא יודע ביחס לממוצע של המדינה. באתר mako פותחה אפליקציה מיוחדת דרכה יוכלו גם הגולשים להיבחן בזמן אמת.

בין המומחים שהרכיבו את רשימת המושגים ניתן למצוא בין היתר את: פרופ' אווה אילוז מהמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית. פרופ' אלומית ישי, מומחית לחקר המוח באוניברסיטת ציריך ומדענית אורחת במכון ויצמן. פרופ' דני גוטוויין, היסטוריון באוניברסיטת חיפה. פרופ' יוסי שיין פרופ' למדעי המדינה ויחסים בינלאומיים באוניברסיטת ת"א. פרופ' מיגל דויטש, פרופ' למשפטים, אוניברסיטת תל אביב. פרופ' מריו מיקולינסר, דיקאן בית הספר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי הרצלייה. פרופ' שיזף רפאלי, ראש מרכז שגיא לחקר האינטרנט. ד"ר דויד גורביץ', חוקר תרבות, ראש המסלול למדיה ותרבות פופולארית, המסלול האקדמי-המכללה למנהל ועוד.

>>> מבחני ידע נוספים בנושאים שונים מחכים לכם עכשיו באתר!