עונה בשנה
את התסריט לעונה השניה של "כפולים 2" כתבה התסריטאית ליאורה קמינצקי במשך שנה שלמה. היא מספרת שהכל החל בפגישה על כוס קפה עם הצלע השניה מבין יוצרות העונה, מריה פלדמן, שבה הן גיבשו את הרעיון הראשוני.

פיצוץ של פעלולנים
בפרק הבכורה יש סצינה דרמטית של פיצוץ אסדת קידוח נפט בלב ים, שצולמה כולה בטייק אחד. 50 ניצבים השתתפו בצילומי אותה הסצינה, מרביתם פעלולנים, כשבמקום בוצע פיצוץ מבוקר ואמיתי לגמרי. מלבד פעלולנים בסדרה גם מופיעים יוצאי יחידות מובחרות בצה"ל שמגלמים כוחות ימ"מ.

פיצוץ האסדה (צילום: כפולים 2, קשת 12)
צילומי אקשן בלב ים | צילום: כפולים 2, קשת 12

אנשי הדממה
ביצירת העונה הסתייעה ההפקה בכמה יועצים מקצועיים. סוכן שב"כ לשעבר וסוכן מוסד לשעבר גויסו למשימה, כשזהותם נשמרת חסויה כמובן. בנוסף, עורך דין המתמחה בזכויות אדם ובתיקים בטחוניים ייעץ במהלך העונה.

>>לוח שידורים ערוץ 12 

התחזית: יהיה סוער
בהפקה נאלצו להזיז כמה פעמים יום צילום בלב ים בגלל שבתחזית דיווחו על סערה שמתקרבת. כשהצוות כבר יצא לצלם את הסצינה במועד שאמור היה להיות מתאים לפי כל התחזיות, פרצה סערה וכולם חטפו מחלת ים.

כפולים 2 (צילום: כפולים 2, קשת 12)
חלק מהצילומים התקיימו בלב הים | צילום: כפולים 2, קשת 12

חסרת פחד
אחד הדברים היותר הזויים קרה כשבתסריט הופיעה סצינת עינויים במים, שאחת השחקניות הציעה לעבור בעצמה, מבלי שפעלולנית תצטרך למלא את מקומה באותה הסצינה. 

>>עקבו אחרי "כפולים 2" גם בעמוד הפייסבוק של הסדרה

הפצוע האנגלי

השחקן אנחל בונני שמגלם את דמותו של שון טילסון, סבל מ"מכת פציעות" במהלך הצילומים. לפרקי העונה נכנסו כמה טייקים שבהם בונני ממש נפצע באמת והפכו את הסצינות לאותנטיות עד כאב.

אנחל בונני (צילום: רועי חבני)
אנחל בונני ומוריס כהן בצילומי "כפולים 2" | צילום: רועי חבני

לא רק בישראל
צילומי העונה השניה של כפולים יצאו מגבולות ישראל גם ללוקיישנים שונים ברוסיה, לשם המריאו צוות הצילום, ההפקה והשחקנים. בסך הכל לקחו חלק בצילומי העונה 80 אנשי צוות.

עורך דין ביום, שחקן בלילה

אחד מתפקידי האורח בסדרה הוא של עורך דין שאותו מגלם יצחק וולף, שהוא באמת עורך דין במציאות. מלבד המקצוע שלו וולף גם למד קולנוע יחד עם במאי כפולים עודד רסקין ואחת היוצרות, מריה פלדמן. בצילומים הסתבר למריה שאותו עורך דין ושחקן הוא גם המורה לקולנוע של בנה בתיכון.

עוד ב"כפולים 2":

"כפולים 2": פרק בכורה כפול. הערב (רביעי) 21:00 בקשת, ערוץ 12