אומרים שהאנשים הכי משפיעים הם אלו שהציבור כלל לא מכיר, האנשים שמאחורי הפרצופים שרואים בכל מקום. נו ברור, יאמר כל מי שמחזיק מעצמו מבין. כזו מן גאוות דההה-הכי-ידעתי עורר הפרק השביעי והטיפולוגי, שעסק כולו במעשי ידו הנעלמה של אדון הבובות גבי סילבר. ידו בכל ושמו המפורש אין. אבל אנחנו הרי יודעים לעשות אחד פלוס עוד קצת: גבי הוא הבוס של שון, הוא רצח את מאריק, הפעיל את נטלי, ניצל את בעלותו על חברת הכימיקלים של בני ושילם לאמה בשחור בשביל הפעלות יומולדת במבטא בריטי. הכי שקוף - רק שבשניה האחרונה של הפרק מזדחל המיניון של סייג ובחצי שניה יורה לסילבר בראש. לפעמים אנחנו כל כך עסוקים במה שהולך מאחורי הקלעים שאנחנו בכלל לא מדמיינים מה הולך בירכתי הבמה.

האמת, דווקא התחלנו בצ'יל הפעם, עם אותה החבורה באותה אווירת שנטיפי מבוהלת בווילה המסתורית בלב המדבר, שברוך השם דאגו לצייד אותה גם בביצים טריות - כי אין טיול שטח בלי ארוחת בוקר ישראלית שמוגשת כל היום. בני לקח על עצמו בטבעיות של אחד שאין מצב שלא פיקד על משהו כאן את ניהול משק הבית, וכשהוא אומר צהריים, אתם יודעים שכולם הולכים להתייצב. כן, אפילו שון הסטלן המבולבלי.

החשודים בדרום, "כפולים" (צילום: מתוך "כפולים", קשת)
אפילו בבית האח צריכים קצת יותר מחסור בשינה ובסיגריות כדי להידרדר לטונים כאלה | צילום: מתוך "כפולים", קשת
מהר מאוד המצב מידרדר לסיטואציות בית האח, כי ככה זה כשלוקחים חמישה זרים ומכריחים אותם לאכול צהריים יחד. טוב, נודה כי אפילו בבית האח צריכים קצת יותר מחסור בשינה ובסיגריות כדי להידרדר לטונים שעלו בשולחן הארוחה, אבל מה אתם מתקטננים. הרי מישהו כבר מזמן צריך היה לפתוח על יונתן ולשאול מה, מה לכל העזאזלות הוא עדיין יושב שם כפרשן לענייני תזכיר-לי-מאיפה-באת; אף אחד לא היה צריך למות כדי שאסיה תצא עליו במחולות.

יונתן מגמגם, ובצדק. בסדר, אנחנו יודעים שהוא משוגע על אמה ועדיין מתחזק איזה מיני קראש על אסיה, וכן, גם אין לו ממש עבודה מסודרת ולא קריטי לו במיוחד להחליף בגדים, אבל עדיין. לא, עוד לא הבנו עד הסוף מה יונתן וכישורי המחשוב האנרכיסטיים שלו עושים לנו בפריים, אבל הוא חמודי כזה ולא נעים לשלוח אותו בטרמפים באקלים הפוליטי הנוכחי.

עוד ב"כפולים":

ההצלה הזמנית של יונתן מגיעה, שוב, מכיוון אמה, שמבטאה הבריטי ומבטה הקר מקפיאים כל ריב ומשתיקים כל דרמה. עובדה, אפילו בני לא מעז להתווכח כשהיא מודיעה לו בנונשלנט רגע אחרי שהתחייב שיעזוב את אפי (חי באילוז', הייתה אומרת נטלי) שמה שיש ביניהם זה כלום אחד גדול, ושיירגע. ובעוד השניים עסוקים בדרמה הרגשית שלהם או היעדרה, אסיה מסכימה לצאת לטיול עם שון אל תוך השממה המדברית וכולנו צועקים על המסך, "אסיה, נייט! הוא יחנוק אותך עם מיתר!" אך לשווא. אסיה המסכנה, לא קשורה לדבר ומשלמת את המחירים הכבדים ביותר.

>>לעמוד הפייסבוק של "כפולים"

שון ואסיה, "כפולים" (צילום: מתוך "כפולים", קשת)
"אסיה, נייט! הוא יחנוק אותך עם מיתר!" | צילום: מתוך "כפולים", קשת
מעבר לספירה על האצבעות את אחוז הסבירות שגבי סילבר אשם בכל, היה לא פחות ממרנין לחזות בשת"פ הנרקם בין איתן לנטלי, ובשת"פ אני מתכוונת כמובן לכך שנטלי אומרת לו שייסתום. בתור זאב בודד, איתן נדרש למספר בלתי מבוטל של שותפים. עכשיו נשאר רק לחכות ולגלות מה סייג, שהוא גם השותף הסמוי של אמה וגם הבעלים של בית הקיט המאולתר במדבר, תכנן בזמן ששלח את איתן לרוץ הקפות ברוסיה. חברים, יש שריף חדש בעיר.

מתח שיא: שומר הראש של גבי סילבר קוטע את המונולוג שלו בירייה מכוונת היטב. לא מומלץ לצופים הנוטים לבריחת שתן.

רגע של רגש: אמה ובני פורשים לחדר, אסיה ושון יוצאים לטיול, ורק יונתן המסכן נשאר לפנות את הכלים ו/או לבהות בקיר בעצב. יכול לפרוץ בדקה למערכות משרד הביטחון, אבל גדול עליו להוריד טינדר.

"כפולים", פרק סיום העונה - רביעי, 21:00