יסכה מסטריז היא דוגמנית בת 20, אבל מאחורי היופי והזוהר, מסתתר סוד אפל וסיפור חיים בלתי נתפס: היא נולדה בקהילת חרדית אדוקה בבני ברק, עברה להתגורר במשפחת אומנה שבה סבלה מאלימות ולאחר מכן הידרדרה לחיי הרחוב. בנקודת השפל של חייה, היא נאלצה למכור את גופה ולהפוך לנערת ליווי.

מסטריז נולדה בקרית ויז'ניץ למשפחה ליטאית בת 12 ילדים, והיא התשיעית במשפחתה. "אהבתי את הדת, אהבתי את ההחמרות, הייתי מאלה שבוכות בתפילה, שאלוהים זה הכל בשבילן", היא סיפרה הערב לחיים אתגר. חייה של יסכה השתנו מהקצה אל הקצה כאשר אמה חלתה בסרטן וכל ילדי המשפחה, כולל אותה, נשלחו למשפחות אומנה. במשפחה אליה הגיעה יסכה היא סבלה מאלימות ואף מהרעבות. בשלב מסוים, היא החליטה לברוח ממשפחת האומנה ובגיל 14 בלבד, אחרי שהתייתמה מאמה, היא נשארה ללא כסף או קורת גג ונאלצה להתגורר ברחובות בני ברק. 

יסכה מסטריז – הדוגמנית מבני ברק (צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12)
נולדה למשפחה ליטאית בת 12 ילדים. יסכה | צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12

בהתערבות הרווחה, נשלחה יסכה לפנימייה, שם היא החלה לשאול שאלות ולהתרחק מהדת: "הייתי רגילה שאלוהים נכח בחיים שלי, מילא אותם, ופתאום אין לי את זה". בגיל 16, לאחר שנה בפנימייה, סולקה יסכה מהמוסד ועברה להתגורר בדירת שותפות. היא נקלעה למצוקה כלכלית ובניסיון למצוא מקור הכנסה זמין, היא הצטרפה לאתר "שוגר דדיז" בו החלה להציע את שירותיה. היא שיקרה לגבי גילה, טענה שהיא בגירה בת 18 וקיימה מפגשים עם גברים אמידים ומבוגרים: "אני נגעלת מעצמי, מרגישה כמו חפץ, כמו בובת מין".

פגישה אחת הפכה לפגישות מרובות, ויסכה נשאבה לעולם אפל. היא גבתה לפגישה סכום שנע בין 3,000 ועד ל-15,000 שקלים, ולהגדרתה, מדובר היה בזנות לכל דבר. "לפעמים באים ומסיעים אותי, אני נכנסת ללובי, מחכים לי שם או שאומרים לי מספר חדר. בא לי לקבור את עצמי מרוב בושה באותם רגעים", היא סיפרה בכאב. 

יסכה מסטריז – הדוגמנית מבני ברק (צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12)
פגישה אחת הפכה לפגישות מרובות | צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12

על הגברים איתם נפגשה, הוסיפה יסכה: "הרבה אוליגרכים, אנשי עסקים. חסידים עם זקן ארוך ופאות, היה פה ושם כמה אנשים שקרובים קצת לפוליטיקה, ששמעתי עליהם, אנשים יחסית מוכרים. אנשים שאם תדבר עם מישהו שמכיר אותם, הוא לא יאמין שזה מה שהם עושים".

עם ריבוי המפגשים, מצבה הנפשי של יסכה הידרדר. את התקופה הקשה היא עברה לבדה, ללא כל תמיכה של חברים או בני משפחה. אחרי שנה וחצי שבמהלכה עבדה כנערת ליווי, הצליחה יסכה להיחלץ מהעולם אליו נקלעה. בדיוק אז, היא התגלתה במקרה על ידי הסוכן המצליח רוברטו שזיהה בה את הפוטנציאל והחל לטפח את קריירת הדוגמנות שלה. 

יסכה מסטריז – הדוגמנית מבני ברק (צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12)
מנסה לפתוח דף חדש. יסכה | צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12

בליווי חיים אתגר, החליטה יסכה להיפגש שוב עם אביה ולספר לו את מה שעבר עליה בשנים האחרונות. בימים אלו היא מנסה להשאיר את מכאובי העבר מאחור ולפתוח דף חדש בחייה: "עכשיו יש לי קצת יותר אנשים סביבי, יש לי אופציה לפנות לעזרה. זה דבר שלא היה לי לפני".