מה שקורה במדינת ישראל בשבוע אחד יכול להספיק בקלות לשנה שלמה במקום אחר בעולם. בעונה הנוכחית של "ארץ נהדרת", התוכנית ארזה מדי שבוע את כל מה שקרה בחדשות, בבידור ואפילו אצלנו בסלון לחבילה אחת קורעת. אותם מערכונים התגלגלו מהמסך אל הרשתות החברתיות ומשם גם לשיחות שלנו בקבוצות הוואטסאפ.

מדי עונה מכניסה "ארץ נהדרת" ביטויים ומשפטי סלנג שנכנסים די מהר לשפה היומיומית של הישראלים. כך למשל בעונה הנוכחית, שתגיע לסיומה הערב ב-21:00 (ערוץ 12) במסיבת סיום חגיגית, הטורטלים, הביאו לחיינו לא רק סמל סטטוס חדש, שכולל חיי פזרנות בווילה מנקרת עיניים על חשבון הירושה מההורים, אלא גם כמה פנינים של עברית. מהרפרטואר שלהם אפשר לציין את השימוש ב"טיל" כדרך לתאר כל דבר חיובי, "צ'סר" במקום צ'ייסר כדי להרים לחיים ואיך לא, את השימוש המוגזם במילה "אבא", גם כשמדובר בכלל באמא.

לחיי המשפחה שלנו נכנסה בסערה גם סופר נני, שאת דמותה מגלם ערן זרחוביץ'. בפינת הייעוץ של סופר בגרסת זרחוביץ', למדנו בין השאר שהדרך לתאר זאטוט מחרפן היא לומר ש"הילד הזה הוא בלתי", אבל תרגיעו, כי כמו שאומרת סופר, "לא צריך לכעוס, לא צריך לרגוז".

במגרש הפוליטי בלטה דמותו של דודי אמסלם, שהחל את העונה כחלק מ"צמד הדודים" יחד עם דוד ביטן, אבל מאז ההסתבכות של האחרון נשאר די לבד. זה לא מנע ממנו (אלי פיניש) להתיישב ליד קיציס ובכל פעם שנשאל שאלה קשה, להתחמק עם הציטוט "אבל אני מסביר" שהפך לקאלט. יציאה שבליווי התנועות שהוסיף לה כגן גרמה לכך שהיום כבר אי אפשר סתם להסביר משהו למישהו.

עוד קטע שחזר לא מעט בתוכנית והצליח לשעשע בכל פעם הוא ה"שלום לכם!", מדמותו של יאיר לפיד, שקצת מזכירה את הספירה עד "שלוש" מהחיקוי של אורי גלר בעונות הקודמות של התוכנית. בהמשך העונה גילינו שה"שלום לכם!" מופיע גם בחיקוי של מנחם הורוביץ האגדי. השאלה מי התחיל עם זה תישאר תלויה באוויר כנראה עד לעונה הבאה ומה שבטוח הוא, שבינתיים חברי הפאנל השאירו אותנו עם כמה ביטויים שימושיים.

איזו מילה אתם לקחתם מהעונה של "ארץ נהדרת"? ספרו לנו עליה בתגובות.

"ארץ נהדרת": תכנית סיום העונה. הערב (רביעי) ב-21:00. קשת, ערוץ 12