גיל 13 הוא גיל בעייתי: ההורמונים משתוללים, החצ'קונים מתפוצצים והקול רועד. בדיוק ככה הרגישו חברי נבחרת "ארץ נהדרת" ביום הצילום לתמונה המסורתית לקראת העונה ה-13. "יש התרגשות, בגלל שזה מצטלם בבית כנסת זה מחזיר אותי לבר מצווה" הסביר זרחוביץ'. 

תחושת הנוסטלגיה הורגשה על סט הצילומים אבל האווירה נשארה קלילה וקופצנית, ולשאלה האם השחקנים התבגרו? אמרה בחיוך ליאת הר לב: "יש ריגרסיה". כל אחד בתורו ניסה לשחזר את הדרשה שלו מהבר מצווה. רועי בר נתן ואייל קיציס הפתיעו ונתנו הופעה של חזן מנוסה בראש השנה. אודי כגן לעומתם, זכר רק את חלק אחד: "היה משהו עם זונה. איך רוצים שנהיה רצינים בגיל 13 שצריך להגיד זונה בבית כנסת". אבל ללא ספק הסיפור המוזר של הנבחרת מגיע מכיוונו של זרחוביץ': "לא מספיק אתה טינייג'ר מפוחד, באמצע הדרשה אתה שומע ררררררר, עליתי לתורה ליד גן חיות והאריה בדיוק התעורר מהשירה שלי".

ארץ נהדרת חוגגת בר מצווה
ארץ נהדרת חוגגת בר מצווה | תמונת AVI: פיני סילוק, ארץ נהדרת

 החל מהעונה, אודי כגן הפך באופן רשמי לחלק מהנבחרת. החבר'ה הוותיקים לא פסחו על טקס הזובור המסורתי. "דבר ראשון אנחנו משנים את הקול ואז הוא לא יודע מי כפכף אותו, הוא חושב שזה פואד שבפועל זה אלי פיניש", גילה לנו זרחוביץ' איך הטקס מתנהל. "אנחנו לא סובלים אותו, אומרים לו חמוד, בוקר טוב אבל זו צביעות כזאת" צחקה עלמה זק. אודי כגן מצידו מבין שככה הדברים מתנהלים: "כל יום פה הוא זובור, מכות, השפלות, ביצים ושמיכות". אז אם תהיתם, גם ב"ארץ נהדרת" יש מסורת חניכה קשוחה. 

 >> רוצים להשתעשע עם עוד גיפים? כולם מחכים לכם ממש כאן

>> "ארץ נהדרת" חוזרת, חמישי הקרוב אחרי "עובדה"