אפקטים מיוחדים, "שרי ממשלה" שעפים באוויר ועוד שלל הפתעות חיכו לנו ביום הצילומים לסדרת הפרומואים החדשה של "ארץ נהדרת" שעלתה השבוע לאוויר לקראת העונה החדשה שתחל בקרוב.

בין השטויות של ברלד לאיפור המופרע של "מירי רגב-סמו", מצאנו גם זמן לשוחח עם חברי הנבחרת על החוויה שעברו. "אנחנו מצלמים היום את הפרומו לעונה ה-12", מספר סמו, "אני זוכר שרק התחלנו ואמרתי להם שזה לא יתפוס", הוא צוחק ומעדכן שהוא בכלל הגיע אחרי תחילתה של העונה הראשונה אי אז בשנת 2003. בכל בנוגע לניתורים באוויר, ליאת הר לב עדכנה שהיא מעט מפחדת מהצפוי לה, אבל עוזר התאורה שמצאנו במקום, יובלי, הגיע להרגיע: "אנחנו מושכים פה שחקנים לשמיים, או יותר נכון בובות שלהם, וככה אנחנו משיגים אפקט של הפתעה".

ארץ נהדרת – בחירות 2015
מריאנו מאבד אחיזה | תמונת AVI: מתוך ארץ נהדרת, שידורי קשת
הפרומו, שמבוסס והושפע מקטע כריות האוויר בסרט "שכנים" של סת' רוגן, הצליח להוציא ממריאנו דימוי מסקרן:  "בגדול זה סוג של 'ארץ נהדרת' פוגשת את 'ג'ק אס'. עשינו כל מיני קפיצות, ובגלל זה הפאה שלי נראית ככה – סוג של ביבי הפוך", הוא מספר. מי שעוד אחראי על הפרומו הוא עודד תבור, מנהל הקריאייטיב במחלקת הפרומו של "קשת", שמספר על תהליך ההבשלה: "הרעיון מגיע בדרך כלל מעבודת צוות הכוללת קריאייטיב, במאי, כותב, ארט והפקה. יצא שהפעם אני הבאתי את הרפרנס מסרטו של רוגן".

ואיך זה התבצע טכנית?

"היה שם שילוב של צילומים על הסט של השחקנים, עם העפה של הבובות לאוויר בשילוב אנימציית תלת מימד ועבודת 'אפטר אפקט' רבה".

בטוח היו גם כמה קטעים ממש מצחיקים באותו יום, לא?

"הרגעים המצחיקים היו בעיקר רגעי הסלפסטיק עם חברי הנבחרת, הפירוטכניקה, הבובות וההלצות עם נערת המים על הסט".

מאחורי הקלעים
הו אה, ראש הממשלה הבא? | צילום: לירון לוי
בחזרה לחברי ארץ - מי שעוד מתרגש, ולא מעט, מחזרתה של העונה החדשה הוא כמובן אסי כהן, שיחזור העונה לשחק לצד חבריו הוותיקים. "האמת היא שהתגעגעתי לעשות עוד דברים חוץ משאולי", מספר כהן, "קצת לגוון, והכל חדש לי ומגניב", הוא מספר בהתרגשות תוך כדי חיקוי נדרש של אביגדור ליברמן.

גם האיחוד של בוז'י ולבני לא הצליח לחמוק מתחת לרדאר של אנשי התכנית, ומי שמגלמים אותם, שני ורועי, מספרים קצת על החיקוי: "בכל פעם שאני מרגיש פחד, אני חושב לעצמי שלא משנה מה, בוז'י בטוח פוחד יותר", צוחק רועי. אם כבר פחד, האם חברי הקאסט חושבים שאפשר לעצבן מישהו במשכן הנבחרים? זרחוביץ' מנסה לעזור: "אני יודע שבנט מאוד אוהב דברים מהסוג של הפרומו. הוא בד"כ משתף דברים כאלו אצלו בפייסבוק ומפרגן - בנט זה אח". קיציס מצד שני, מחדד יותר: "זה לא כיף שפוליטיקאים מנסים להצחיק, זה רק מסבך אותנו. שיהיו הם בלי לנסות להתאמץ".


(נפתלי בנט משתף את הפרומו בדף הפייסבוק שלו)

לסיום, לא יכולנו להיפרד בלי מספר מילים מרה"מ, מריאנו "ביבי" אידלמן: "אנחנו ממש נהנים פה ומקווים שתהיה עונה טובה, מצחיקה, בועטת, אמיתית ומלאה בסאטירה טובה", הוא מאחל, ולנו, בכל אופן, אין ספק שתהיה עונה כזו, בכל זאת בחירות 2015.

עריכת וידאו: רועי שאלתיאל

"ארץ נהדרת" חוזרת, בקרוב בימי שני