לקראת חתונתם, אנה ארונוב ואייל אלגבי הגיעו לרבנות על מנת לבדוק את האפשרויות העומדות בפניהן לחתונה "כדת משה וישראל". ארונוב, שנולדה בקירגיסטן לשני הורים יהודיים שנישאו בנישואים אזרחיים, הייתה צריכה להוכיח את יהדותה על מנת להתחתן ברבנות. בפרק של "דוקו קשת" שישודר במוצ"ש הקרוב (21:15, קשת 12), תוכלו לראות את טקס החתונה הסודית ואת ההכנות לאירוע המרגש, שלא תמיד עברו חלק.

בשיחה עם הרב, לכלה נאמר שהיא צריכה לספק עדויות ליהדותה, והיא התרעמה על האמירה: "באיזו קלות כזו הוא אומר 'ברור, מה הבעיה? לכי תוכיחי שאת יהודייה', הוא מציג את זה כמשהו שהוא באמת פרט קטן, שולי ולא חשוב. מאוד קשה לי עם זה. מגיל אפס ידעתי שאני יהודייה, וזו אחת הסיבות שעלינו לארץ, כי אנחנו יהודים והרגשנו גזענות". 

כשאנה נתקלה בקשיים מול הרבנות (צילום: החתונה של אנה, קשת12)
בשיחה עם הרב. ארונוב | צילום: החתונה של אנה, קשת12

כחלק מהוכחת היהדות לבית הדין הרבני, לעיתים נדרשים להביא מסמכים ותמונות של הקבר של הסבתא מרוסיה. "זה מעציב אותי שאני צריכה ללכת ואלוהים יודע איך, לצלם בקבר של סבתא שלי", סיפרה הרקדנית. "אני בכלל לא סגורה על זה שיש עליו מגן דוד, כי אולי אז, בזמנו, לא היה באמת מותר לשים מגן דוד על הקבר כי היו עושים ונדליזם. זה מוכיח את כל הדבר הגדול הזה, שאני יהודייה? באמת? זה מוציא קצת את הרוח מהמפרשים".

השניים הכירו בריאליטי "לאהוב את אנה", במהלכו יצאה ארונוב ל-12 דייטים ראשונים על מנת למצוא אהבה אמיתית. כבר אחרי הדייט השני עם אלגבי, החליטה ארונוב לצאת לסוף שבוע שלם רק איתו, מה ששבר את חוקי הפורמט. בפרק האחרון בתכנית, חשפו השניים את הזוגיות בשיחת הסיכום עם ד"ר גבריאל בוקובזה, הפסיכולוג שליווה את אנה בתהליך.

View this post on Instagram

שנה זה הרבה או מעט?! שנה זה משהו שלא חשבנו שיקרה לנו כשנפגשנו במסגרת התוכנית לדייט ראשון בבאולינג בחולון. היום, לפני שנה כששאלת אותי אם אני מעדיפה טונה או סלמון, כמובן התחכמתי ועניתי שצלופח. היום לפני שנה נשבר לך הפקק בפתיחת בקבוק יין הראשון המשותף שלנו, עכשיו אני כבר יודעת שזה קל בשבילך כמו בשבילי לרוץ מטר. היום לפני שנה...טוב, בעצם כל הדברים האלו מצולמים. זכינו בדייט ראשון מצולם, בהתרגשות האמיתית הראשונית שנוכל להיזכר בה מתי שרק נרצה. אז, ביום הזה לפני שנה, לא ידעתי איך להיפרד ממך שלא יצא מביך כי פשוט לא רציתי שנפרד. בסוף יצא מביך עם צחוק של טינייג'רית. בדייט ההוא לפני שנה בדיוק כבר התאהבתי בך, רק לא ידעתי עד כמה. עד כמה זכיתי, איזו שנה של אהבה זאת תהיה. כמה רגש, הבנה, תקשורת, אכפתיות, הקשבה היא תביא איתה. אני אומרת את זה פה, מול אנשים, כי גם הם ראו אותנו, גם הם היו נוכחים בדייט הגורלי שלנו, מגיע גם להם לדעת שהייתה לי שנה הכי קסומה בעולם. מגיע להם לדעת שהם היו חלק ממסע שימשך הרבה מאוד זמן. אמן לעוד עשרות שנים ביחד, של אהבה, חברות ושמחה. שנה זה מעט יחסית למה שמצפה לנו והרבה למה שיכולתי לדמיין לפני שנה. תודה על השנה הטובה בחיי, אייל שלי❤

A post shared by Anna Aronov (@aronovanna) on

חודש וחצי אחרי ששודר הפרק האחרון, פרסמה ארונוב בעמוד האינסטגרם שלה את הצעת הנישואין מלווה בכיתוב "כך נראית הבחורה המאושרת יותר בעולם". בריאיון ל"ערב טוב עם גיא פינס" סיפרה שהיא לא הופתעה מההצעה, ו"כשזה מרגיש נכון - זה מרגיש נכון". מאז, השניים הספיקו להתחתן בחתונה סודית ואינטימית בצפון, שתועדה כולה בסרט החתונה שישודר במוצאי שבת.

View this post on Instagram

This is how the happiest girl in the world looks#ofcourse#ido @eyal_elgavi ❤

A post shared by Anna Aronov (@aronovanna) on