בסרטה החדש של עדי שילון, אל תתערבו לי באהבה (הערב ב-22:20, קשת 12), היא יוצאת למסע, בו תחפש תשובה לשאלה - האם אפשר לגדל ללא פחד ילד ממוצא יהודי-ערבי בישראל? אחת מהתחנות בדרך היא אצל הרב יהודה הראל, שביתו נשואה לערבי, מה שסותר את עקרונות הדת היהודית לפיהם הוא חי.

"זה כמו שבן יבוא אליי ויגיד: 'אבא, אני אוהב סמים'", הבהיר הראל בשיחה אל מול הכפר בו חיה בתו עם בעלה והילדים, "מה, אני צריך לשמוח שיש משהו שהילד אוהב? לא. זה משהו רע. משהו רע לעתיד של המשפחה, משהו רע לכולם. גמרנו את הסיפור".

בנקודה הזו, שילון התערבה, ושאלה מדוע הוא משווה בין בני אדם לסמים. "זה קצת יותר גרוע - בני אדם. כי סמים זה ייגמר באיזשהו שלב, אם טוב אם רע. זאת אומרת, הבן אדם ילך לעולמו או שהבן אדם יפסיק, זה ייגמר באיזושהי צורה טובה. כאן, זה הורג לא רק אותה. היא תירש גיהינום, ולא רק היא, גם הילדים שלה. אין לה שום עתיד יהודי ולא רק זה, היא גם הסיתה את כל העם היהודי ואת כל הדרך היהודית למקום אחר. אנחנו עם שצריכים להיות אחד ולא מתערבבים עם עם אחר".

בתגובה, שילון טענה לפתגם אחד בפה ואחד בלב. מצד אחד, המילים שלו מאוד ברורות, אבל בקצה האחר עומד הרגש, ושם יש הרבה כאב. "זה נשמע שאתה נורא נאחז בכללים וחוקים, אבל כשאתה מדבר, העיניים שלך אומרות משהו אחר לגמרי. יש לך כאב ורגש, אתה כל כך מחובר לרגש שלך. אני מדברת איתך על הבת שלך, ומה זה עושה לך, כשאתה עומד פה, היא שם, אתה לא יכול להיות איתה, אתה לא יכול להיות עם הנכדים שלך בגלל שהחברה היהודית לא מקבלת את הבחירה שהיא עשתה".