נשות האסירים נחשפות: הערב (שני) ב"בגובה העיניים" (אחרי החדשות, ערוץ 12), גלית גוטמן תפגוש את הנשים של האסירות והאסירים שמרצים את עונשם בבתי הכלא בישראל. היא תנסה להבין מה הניע את אותן נשים להקים משפחה עם מי שנמצאים רוב הזמן מאחורי הסורגים עקב פשעים חמורים שביצעו.

אחת מאותן הנשים היא ליאת, מי ששירתה כסוהרת בכלא הנשים נווה תרצה. אחת האסירות שליאת פגשה בין כותלי הכלא היא שי בנישתי, שהורשעה בדקירתה של הראפרית שורטי. "ראיתי אותה בטלוויזיה, היא מאוד סיקרנה אותי", הודתה ליאת, "ההתאהבות קרתה מהר יחסית".

ליאת הבינה מיד שאם תלך עם הלב, היא עלולה לשלם על כך מחיר אישי כבד: "הדבר הראשון שמלמדים בקורס סוהרים זה שאין קשר עם האסירות. אם היו עולים עליי, הייתה חקירה ואולי גם הייתי נכנסת לכלא. פחדתי שהמבטים יסגירו אותי, אני לא יודעת להסתיר. כל הזמן חיפשתי אותה בעין, לראות מה היא עושה, עם מי היא מתחברת ועם מי מדברת".

"זה היה מפחיד מאוד. בשירות בתי הסוהר אסור לעבור על החוקים, על כל דבר אתה מקבל עונש ונכנס לכלא", סיפרה ליאת, "לא רציתי את זה, זה היה לחץ אטומי, אבל מה יכולתי לעשות? זאת אני, התאהבתי, הלב שלי לא יכול לשחרר".