קרן פרלוב (צילום: דוקו קשת)
התחרות ליצירה דוקומנטרית ע"ש דוד פרלוב | צילום: דוקו קשת
"קרן פרלוב" הוקמה בשנת 2004, כחודש לאחר מותו של מי שנחשב לאבי היוצרים הדוקומנטריים בישראל - דוד פרלוב, אשר יצירתו החשובה ביותר "יומן", אסופה של סרטים דוקומנטרים אשר צילם במשך 10 שנים, מהווה אבן יסוד של הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי. הקרן נוסדה במטרה לעודד ולתמוך בסטודנטים צעירים העוסקים ביצירה תיעודית ולשמר את משנתו הקולנועית של דוד פרלוב, שראה בעשייה הדוקומנטרית את תכלית חייו.

120 הצעות נשלחו השנה לתחרות מ- 24 בתי ספר גבוהים לקולנוע ואמנות, מתוכם נבחרו חמש הצעות שעלו לשלב הגמר שהתקיים ב- 14.2.2011 בסינמטק תל אביב. הזוכה במקום הראשון היה אמנות המיתה – דרכו של פאן של ברק וקנין מבית הספר "סם שפיגל"- על חייו ומותו של האמן אורן יקר. שאר ההצעות שעלו לגמר: כאשר סילבסטר מגיע בשבת של ניקיטה פבלוב מבית הספר הגבוה לאמנות "מוסררה", יומן מסע בין המולדת רוסיה למולדת ההיסטורית ישראל; ילדי השמנת של חאשם זאנה של אסף כפרי ממכללת בית ברל – על גן שעשועים בדואי בלב המדבר; מול התוהו שבה של ינאי יעקב ליין מבית הספר "סם שפיגל" בירושלים - סיפור על חייה של הרבנית פייגא אשלג, אלמנתו של האדמו"ר מאשלג זצ"ל; בין שני עצי קוקוס של נורית מלקין מאוניברסיטת תל אביב, על תופעת הסחר בעצי זית עתיקים שנגזלו משטחי הגדה ועקבותיהם נעלמו מעבר לקו הירוק.

הסופר ניר ברעם נמנה על חבר השופטים ועימו הבמאי, התסריטאי והמפיק חגי לוי; נציג קרן יהושע רבינוביץ' לאמנויות יואב אברמוביץ'; מנהל הפיתוח של שידורי קשת, עמי גלאם; והעורכת והמפיקה, בתו של דוד, יעל פרלוב. גובה מענק הקרן יעמוד על שווי 40,000 ₪.

אין תמונה
"מפגש 129" ' הסרט הזוכה מהשנה שעברה
הסרט "מפגש 129" של הזוכה מהשנה שעברה, עדיה אמרי אור, תלמידת החוג לקולנוע באוניברסיטת ת"א, הוצג בבכורה. הסרט עוסק באנשים שחיים סביב מפגש הרכבות בלוד, מפגש המפריד בין שכונות העיר המאוכלסות בעיקר באוכלוסיה יהודית לבין שכונת הרכבת בה חיה אוכלוסיה ערבית ובדואית. עוד יוקרן בתחילת הערב קטע מתוך סרטו של פרלוב "פגישות עם נתן זך" שיצא לאחרונה בדי.וי.די בתרגום לאנגלית וצרפתית בהפצת האוזן השלישית וצומת ספרים. הכניסה לאירוע חופשית ופתוחה לקהל הרחב.


לפרטים נוספים: 054-6503555
www.davidperlov.com

 

לכתבות נוספות בנושא | לכל סרטי דוקו קשת