אחרי שבועות רבים של בישולים מוצלחים יותר ופחות, ובעיקר אחרי שצברו יחד המון חוויות, הגיעה ארוחת הסיום החגיגית של תלמידי "הצילו!" בה הם הפגינו את כישורי הבישול שלהם מול היקרים להם מכל - המשפחות שלהם. שעה קלה אחרי שאותן משפחות מאושרות העלו כמה קילוגרמים מנחת (טוב נו, וגם מהקינוחים), ולאחר שרולידר נקלע למשבר קטן שלבסוף הצליח לצאת ממנו כמו גדול, הגיע הזמן להכריז על התלמיד המצטיין של העונה - רן שריג.

ארוחת הסיום החגיגית של הצילו! (צילום: רן שריג, הצילו! אני לא יודע לבשל)
המצטיין של הקאסט והמצטיינת של הגולשים | צילום: רן שריג, הצילו! אני לא יודע לבשל

כידוע, לכל מצטיין (בכל תחום) תמיד יש מי שעומד מאחוריו, והפעם היו אלו דנה אהובתו ובנותיו, להן הרכיב ארוחה לתפארת, עם תפריט שכלל בורקס חצילים ובשר, פילה דג על מצע שני סוגים שונים של אורז וקינוח. שנייה לפני שהוא חוזר למטבח הפרטי שלו כדי ליישם את כל מה שלמד, תפסנו אותו לכמה דקות כדי לסכם את החוויה, הפעם מנקודת מבט מצטיינת.

"זו הייתה חוויה ממש טובה, היא הזכירה לי מי אני. לקחו אנשים שבישול הוא לא הצד החזק שלהם וזה הוריד את כל האגו והתחרותיות, זה אפשר לנו לעבוד עם הלב, באמת יצא לי לראות את עצמי בתכנית דרך בצק או שניצל", מספר רן על החוויה המשמעותית שעבר, "אחרי הרבה זמן שאני בזוגיות עם דנה, נזכרתי איך אני כשאני לבד וזה היה כיף". ומה יש לו לומר על הזכייה? "אני לא מבין באוכל, אני מבין באנשים ובגלל זה גם ניצחתי, זה שהקאסט בחר בי זה הדבר הכי מרגש מהכל".

ארוחת הסיום החגיגית של הצילו! (צילום: רן שריג, הצילו! אני לא יודע לבשל)
תעודת הסיום | צילום: רן שריג, הצילו! אני לא יודע לבשל

כששאלנו את רן אצל מי הוא היה הולך לאכול קיבלנו תשובה שממחישה לנו שהוא באמת מבין באנשים: "הייתי הולך לכולם, מה שקובע הוא האנשים והשיחה הטובה ולא האוכל". והאם דנה והבנות בעננים? "אין כזה דבר אישה או ילדה בעננים - הן התרגלו מהר מאוד והבישול שלי כבר הפך לסטנדרט", הוא צוחק ומספר לנו קצת על איך המטבח בביתו נראה אחרי הזכייה: "אני מכין כל דבר שהייתי מכין קודם, רק הרבה יותר טוב. למשל אתמול הכנתי שניצל ויצא מושלם. הגענו שם לרמה ממש טובה של בישול, אני מכין היום הכל - מפסטה ועד לבישול תאילנדי והודי".

ארוחת הסיום החגיגית של הצילו! (צילום: רן שריג, הצילו! אני לא יודע לבשל)
"הכי חשוב זה האנשים ולא האוכל" | צילום: רן שריג, הצילו! אני לא יודע לבשל

כשרן נזכר בחוויות מצילומי התכנית הוא מתמוגג: "יש לי זכרונות טובים וחזקים מכל אחד מהמשתתפים, היה קאסט מדהים וזו זכות לפגוש אנשים נדירים כאלה. אין ספק שעם חלקם אני ממשיך הלאה". ועם כל החוויות וההנאות מהבישולים והאנשים, לרן יש טיפ אחד לכל מי שרוצה להנות מהמטבח הפרטי שלו: "הדבר היחיד שיש לחשוש ממנו הוא הניקיון ולא הבישול. האמת היא שכל אחד פשוט צריך פוטי אחד משלו".

ארוחת הסיום החגיגית של הצילו! (צילום: רן שריג, הצילו! אני לא יודע לבשל)
תמונה למזכרת | צילום: רן שריג, הצילו! אני לא יודע לבשל

>> לכל הפרקים של הצילו! אני לא יודע לבשל

>> חולמים גם אתם לבשל כמו גדולים? בואו להירשם לעונה החדשה של "מאסטר שף"