אחרי שצלח את משימת האבחון וגילה לראשונה את נפלאות הקולפן, התיישב מאור שוויצר ביחד עם חבריו התלמידים וצפה בדודה שלו, גלית, מספרת על האופן בו עזרה למאור בתהליך ההרזיה שלו: "אני מבשלת לו הכל, הוא מקבל בכל מוצאי שבת משלוח עד המקרר, כל מה שהוא צריך לעשות זה לחמם, והגיע הזמן שהוא ילמד לבשל לעצמו".

הקופסאות של מאור (תמונת AVI: מתוך הצילו! אני לא יודע לבשל, שידורי קשת)
"כל מה שהוא צריך לעשות זה לחמם" | תמונת AVI: מתוך הצילו! אני לא יודע לבשל, שידורי קשת

"עליתי שמונה ק"ג בחמישה ימים"

שאר החברים נותרו המומים ולא האמינו למשמע אוזניהם: "בחיים לא הייתי חושבת עליו שהוא היה שמן, הוא נראה הכי חתיך, כשראיתי אותו אמרתי 'וואו'", הופתעה רנא, "זה ילד שאני מעריכה". מאור החליט לשתף את כולם ברגע שגרם לו להבין שיש לו בעיה: "הייתי במשקל 99 ק"ג ונסעתי ללונדון לסוף שבוע ארוך, מחמישי עד שני, כשחזרתי כבר הייתי 107 ק"ג", הוא מספר, "זה היה טיול שאכלתי בו בלי הכרה וכשחזרתי אבא שלי היה בשוק ושאל אותי אם אני רואה מה נהיה ממני. מאותו יום החלטתי לשנות".

עוד ב"הצילו!":

בעקבות אותו שבוע הוא שינה את כל התזונה שלו ומקפיד לשמור על הגזרה עד היום: "אני אוכל המבורגר וישר אני עולה קילו. זה הגנים שלי, לא יעזור. אני לא אוכל לחם, תפוחי אדמה, מטוגן", הוא הסביר, "אני עובד מאוד קשה בשביל להיראות איך שאני נראה, זו ממש עבודה יומיומית, אבל בראש שלי אני עדיין ילד שמן. הוא עדיין פה ואני חי איתו באהבה".

>> צפו בפרק הבכורה המלא

>> עקבו אחרינו בפייסבוק

 "הצילו! אני לא יודע לבשל", שבת ב-21:00, ערוץ 2