מחר בערב (שבת, 21:00) תשודר תכנית הבכורה של "הצילו! אני לא יודע לבשל" - 10 מפורסמים שייכנסו להסגר ולא יצאו ממנו עד שהם ילמדו לבשל. טל ברודי, ללא ספק תלמיד מצטיין, מודה שכל החוויה הזאת הייתה בשבילו ממש כיף חיים, ומבקש להבהיר עד כמה המצב היה קשה: "עזבו לא ידעתי מה זה כוסברה, פתאום אמרו לי להביא לקקן. מה זה לקקן?", הוא צוחק על עצמו. "תראו, כל אחד מאיתנו המשתתפים היה כל כך עסוק במקצוע שלו שפשוט לא הגענו למטבח", הוא מסביר את היעדר הכישורים הקולינריים, "היום אני יודע דברים בסיסיים, אבל בעיקר מבין שזה עניין של רצון. עד עכשיו אף פעם לא היה לי הרצון".

>> בחן את עצמך: איזה בשלן אתה?

ואיפה שיש רצון, יש דרך: על המשימה הופקד השף ניצן רז, שהפך לא רק למורה קשוח אלא גם למטפל, ובדרך נקלע גם ללא מעט רגעים מצחיקים ("ירדו לי דמעות, ואני לא אחד שצוחק"). הבוקר, הוא הצטרף יחד עם התלמיד ברודי לשולחנם של גלית גוטמן ויואב לימור (ועל הדרך גם קיבל משימה לא פחות מאתגרת: ללמד את לירון שמם לבשל פסטה, קרפצ'יו ומה לא), וחשף עד כמה המשימה הייתה קשה.

"הם לא ידעו מה זה כוסברה, פטרוזיליה"

השף ניצן רז בתכנית הבוקר (תמונת AVI: מתוך הבוקר של קשת, שידורי קשת)
"הייתה לי משימה" | תמונת AVI: מתוך הבוקר של קשת, שידורי קשת

קל זה לא היה ("ביקשתי שיביאו לי כוסברה, פטרוזיליה, הם לא ידעו מה זה"), אבל רז הוכיח שהוא מורה קשוח ורציני, וסירב לעשות לתלמידים שלו הנחות סלב: "בהתחלה הם ניסו להיות מפונקים, אבל לי הייתה משימה - שבסוף החודש הזה הם ידעו לבשל, ולא עניין אותי השם - אלוף אירופה, טל שריג או יעל בר זוהר".

כמה גרועים הם היו?

"הם לא ידעו לבשל - לא פתיתים ולא שניצל. זה נבע מפחד. אנשים מפחדים. ואני הייתי זה שהיה צריך לשחרר אותם מהפחד. היה מאתגר. היה כיף. בסופו של דבר מדובר באנשים אינטגלנטיים שרוצים ללמוד, היה עם מי לעבוד".

הישראלים לא יודעים לבשל?

אני חושב שהרבה אנשים לא יודעים לבשל, הישראלים יודעים לאכול, מבינים באוכל, מסתובבים בעולם, אבל מפחדים לבשל. חבל, אין דבר יותר בסיסי מלבשל לילדים שלך ואני מקווה שאנשים ילמדו תוך כדי התכנית. כשאתה מכין אוכל, יש בזה כיף אדיר".

>> רוצים לזכות בשף עד הבית שיכין לכם ארוחה מפנקת?

 "הצילו! אני לא יודע לבשל" - תכנית הבכורה: מחר (שבת) ב-21:00

 עוד בהצילו!: