לשבור ביצה או להדליק בלנדר - לכאורה מדובר בפעולות פשוטות, אבל לא בשביל כולנו. לא בטוחים? תשאלו כל אחד ואחת ממתמודדי "הצילו! אני לא יודע לבשל", ותגלו שמה שלרובכם נראה פשוט לביצוע, בשבילם יכול להיות קורס עבודה  שלם.

"אני אמא, יש אוכל על השולחן, אבל לא אני הכנתי אותו", מספרת התלמידה יעל בר זוהר. "גיא, בעלי, בעט אותי לתכנית ואמר לי שיהיה בסדר, הוא פשוט החליף את המנעול בבית", היא צוחקת. גם התלמיד נאור אורמיה מספר על הקשיים שלו: "לא ניסיתי לבשל מעולם, אני מאלו שהיו נותנים להם לשמור על הבישולים. המקום הזה הוא לחלוטין בית ספר עם שעורי בית ומבחנים".

"בסוף כולם ייצאו מפה בשלנים"

תלמיד נוסף, וחושש לא פחות' הוא פרופ' עמוס רולידר, שמגיע גם הוא עם לא מעט פחדים: "לא רק שלא בישלתי מעולם, אני גם לא מכיר את המושגים של עולם המטבח. אבל מדובר בכיתה יוצאת מן הכלל עם רנא שהיא בעלת חוש הומור אדיר, וברודי שהוא סמל מדינה".

מיכל ינאי נכנסת למטבח (תמונת AVI: מתוך הצילו! אני לא יודע לבשל)
הגשימה חלום ילדות למאור שוויצר | תמונת AVI: מתוך הצילו! אני לא יודע לבשל
כמובן שמעל כל המתמודדים יש יד מכוונת, זו שתלמד אותם את כל מה שהם צריכים לדעת, כשבמקרה הזה מדובר בשף ניצן רז, עליו ליעל יש רק דברים טובים להגיד: "המורה שלנו הוא קשוח, אולי בגלל שהוא יוצא שייטת. יש רגעים שהוא מתפוצץ מצחוק ולא מאמין כמה הכיתה הזו היא טיפולית". ניצן מצד שני, מבטיח שיהיה בסדר: "בסוף הם ייצאו מפה בשלנים מעולים, כולם!".

מי שעוד זוכה להגשים חלום ילדות הוא מאור שוויצר, שזכה לעבוד, ללמוד וליצור ליד גיבורות נעוריו שלו: "יעל בר זוהר ומיכל ינאי יחד איתי פה ומיד אמרתי לעצמי שפינקו אותי בלקט חלומות ילדות", הוא מגלה בגילוי לב.

>> רוצים לזכות בשף עד הבית שיכין לכם ארוחה מפנקת?

 "הצילו! אני לא יודע לבשל", שבת ב-21:00, ערוץ 2

 עוד בהצילו!: