לקראת פרק השניצלים המיוחד בשבת, ואחרי "ריב השפים הגדול", הגיע רן שריג, אחד ממתמודדי "הצילו! אני לא יודע לבשל" אל כס המרואיין ב"מה אתם אומרים" כדי לספר מעט על החוויה שעברה עליו לאורך שהותו בבית הספר הגבוה לבישול.

לפני הכל, התייחס שריג לפרשת הריב בין השפים יונתן רושפלד ומושיק רוט: "שמתי לב ששפים גדולים הם כמעט תמיד קירחים", הוא צוחק, "ובכל הנוגע לעניין הזה אין ספק שמדובר בפוליטיקה וכסף. בישול הוא עסק שמוציא המון רגשות החוצה ולמען האמת אני מאוד אוהב את רושפלד והרשע הקל שיש בו".

טל ברודי (צילום: רועי ברקוביץ')
"טל ברודי הוא שותף" | צילום: רועי ברקוביץ'
"החיים לצד ברודי הם מרתקים"

לאורך התכנית, בין הבישולים, הפחזניות והסירים, שמנו לב כולנו לקשר המיוחד שנוצר בינו לבין טל ברודי, שותפו לחדר, והיום הוא מגלה מעט על מאחורי הקלעים  רגע אחרי שהאורות כבים: "טל הוא שותף. ישנו יחד והוא כל הזמן התלונן על הנחירות שלי", הוא נזכר, "בכל זאת ישנתי עם חתן פרס ישראל בחדר, והוא ממש טיפוס שאי אפשר לכתוב לו או להמציא אותו. החיים לידו הם מרתקים, למשל בארוחות, זה לא באמת משנה כמה הוא בישל או טיגן, תמיד הוא יאכל את שלוש הארוחות היומיות שלו".

נקודה נוספת אליה התייחס שריג הייתה המרחק מבת זוגתו דנה ספקטור, והקטע המרגש שישודר בתכנית הקרובה בה הוא מגלה שהיא כתבה לו מספר מכתבים, אחד לכל יום: "אני רואה את הקטע הזה וקשה לי, אם הייתי צריך לחזור אחורה כנראה שלא הייתי חושף את זה, ואולי הייתי צריך להשאיר את זה לעצמי. למרות שלדעתי זה היופי בתכנית הזו ובגלל זה הגעתי אליה: כולם הכניסו כאן את המשפחות שלהם פנימה ויש כאן משהו משפחתי וטוב לב. אחרי שבוע לדוגמא, רולידר כבר דיבר על אמא שלו והמשפחות שלנו הן לגמרי דמויות משנה בעלילה הזו".

 "הצילו! אני לא יודע לבשל", שבת ב-21:00, ערוץ 2

עוד ב"הצילו!":