הערב נפתחות דלתות האקדמיה לבישול בניצוחו של ניצן רז, בהן יעברו  10 מפורסמים יפים ומוכשרים, כל אחד בתחומו. אבל הבישול, איך לומר, עדיין רחוק מהם שנות אור. אז אחרי שקיבלתם הצצה ראשונה לחוסר היכולת המוחלט שלהם לתפקד בין הסיר לתנור, הכירו את האנשים שהחליטו להשאיר הכל מאחור עד שסוף סוף יוכלו להגיש בגאווה ארוחה מפנקת לבני המשפחה שלהם:

משוגעת על חריימה: התפריט של יעל בר זוהר

היא על במות מגיל 15 וכבר יצא לה לשיר, לשחק, להנחות, כמעט הכל - חוץ מלבשל. יעל בר זוהר החליטה שהגיע הזמן להתמודד עם הסירים, אחרי שכבר הספיקה לשרוף כמה מהם בעבר. היא גדלה על שוקולד, מתכננת להפוך לצמחונית ובינתיים נהנית לאכול כל מה שטעים.

>> יעל בר זוהר פותחת שולחן 

מכור לאוכל ים תיכוני: התפריט של עמוס רולידר


הוא רגיל לפתור בעיות מורכבות כפרופסור שמומחה לענייני משפחה, אבל בתחום הקולינרי הכישורים שלו קצת פחות חזקים. עמוס רולידר כבר אימץ לעצמו תזונה למופת, המטוגנים מחוץ לתחום ובלחם חייבים להיות לפחות שני סוגי סיבים, אבל גם הוא יודע שהגיע הזמן לעמוד מול הפחד שיש לו מהמטבח. 

>> עמוס רולידר פותח שולחן

אין כמו האוכל של אמא: התפריט של רנא רסלאן


היא מלכת היופי הערביה הראשונה שהייתה בישראל, מטיילת לא מעט בעולם ומבקרת תוך כדי במסעדות שף נחשקות. ובכל זאת היא מתעקשת שאף אחד לא מתקרב ליד של אמא שלה. אחרי ששרפה ביצת עין ונכשלה כשניסתה להכין עוף, רנא רסלאן עולה על סינר.

>> רנא רסלאן פותחת שולחן

סוחב טראומה מחלב: התפריט של טל ברודי


הוא תבע את המשפט המפורסם "אנחנו על המפה", זכה בפרסי ישראל על תרומתו לספורט ולחינוך, אבל עדיין צריך דף הוראות על המיקרו כדי לחמם אוכל. טל ברודי מצטרף למחנה אימונים שטרם ראה בעבר, ולא יצא ממנו עד שיוכל להכין לאשתו ארוחה חגיגית (או לפחות ילמד אין להפעיל את הגז). 

>> טל ברודי פותח שולחן

חפשו אצלה שקדי מרק: התפריט של הדר לוי


 היא רגילה לעמוד על במות ולקחת כל דבר בהומור אבל יש אנשים שפחות משועשעים מהתפקוד שלה במטבח. הדר לוי החליטה שהגיע הזמן להתייצב מול הפחד מפסטה, לנטוש לפחות לכמה שבועות את האהבה לחטיפים ולנסות להכין אוכל של בית.

>> הדר לוי פותחת שולחן

לחם הוא תפארת יצירת האדם: התפריט של מאור שוויצר


הוא כוכב הסדרה "גאליס" וגדל על כל סוג אפשרי של קובה אבל עדיין תלוי בקופסאות האוכל שדודה שלו מכינה לו במקרר. אחרי שהוריד 45 קילו ונגמל מלחם ומתוקים, מאור שוויצר מגיע למטבח של ניצן רז כדי ללמוד איך להכין אוכל בריא ואם אפשר - שיהיה גם טעים.

>> מאור שוויצר פותח שולחן

אתם יכולים לקרוא לה 'שניצל': התפריט של שני אטיאס


היא שחקנית מתחילה בהוליווד ועכשיו עושה את הצעדים הראשונים גם במטבח. אחרי שויתרה על בשר והפכה את הירקות לקפה האמיתי שלה, שני אטיאס החליטה שאם היא כבר גרה בלוס אנג'לס, רחוק מהסירים של אמא - כדאי לה ללמוד דבר או שניים על בישול.

>> שני אטיאס פותחת שולחן

שמן זית זה מרגש: התפריט של רן שריג

הוא אחד מכותבי "רמזור", יש לו פז"ם ב"מחוברים" והילדות שלו מכירות כל טייק- אוואי אפשרי בעיר. חומרי גלם מרגשים אותו ולפעמים אוכל כמעט משעמם אותו, אבל עכשיו רן שריג מכין את הסינר ומנסה להוכיח לחמש הבנות בחייו שהוא כשרון שטרם התגלה. 

>> התפריט של רן שריג

שנים לא התקרבה לירקות: התפריט של מיכל ינאי

היא שחקנית טלוויזיה ותיאטרון וכבר שנים עומדת מול המצלמות, אבל דווקא המצלמות של בית הספר לבשלנים מתחילים מצליחות להלחיץ אותה: עם בעל שמבשל כמו שף וניסיון כושל שנגמר בשריפה במטבח, מיכל ינאי חוזרת למקום שעד עכשיו היא הקפידה להתרחק ממנו. 

>> התפריט של מיכל ינאי

עם קטשופ בצד: התפריט של נאור אורמיה

הוא זמר ויוצר מוזיקה ים תיכונית והמקרר שלו תמיד מלא בסירים של אוכל, שמישהו אחר הכין לו כמובן. תנו לו לצנוח, לעשות סקי מים ולקפוץ באנג'י רק אל תבקשו שיעזור לכם במטבח. נאור אורמיה החליט להוכיח לסבתא ולדודות שלא רק הן יודעות לבשל.

>> התפריט של נאור אורמיה

>> בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק

"הצילו! אני לא יודע לבשל", שבת ב-21:00, ערוץ 2