ארבעה שיעורים כבר עברו תלמידי "הצילו! אני לא יודע לבשל", ולמרות הכל, נראה שעם שיעור החצילים אותו תוכלו לראות בשבת הקרובה (18.10, 21:00) היה להם קשה במיוחד, בעיקר בפן הרגשי.

לכבוד שידור הפרק, הגיעו השבוע פרופ' רולידר ומאור שוויצר אל אולפן "הבוקר של קשת", שם ניסו לספר מעט על מה שעבר עליהם בפרק המרגש: "היה שם שילוב מעניין בין געגועים לאוכל", מספר הפרופסור, "הרי הטעם, הריח והאווירה שבה אנו אוכלים מגיל צעיר יעלו תמיד בבגרותנו, ויחד איתן החוויות. גם היום כשאני מסתכל על אורז אני תמיד נזכר בסבתי שעלתה מגרמניה והכריחה אותנו לאכול את אותם גרגרים הלבנים ופתאום הכל עולה לי".

גם מאור שוויצר, אשר קיבל במהלך הפרק מכתב מסבתו, מספר שלא הצליח לעצור את הדמעות: "החיבור בינינו, המתמודדים, הוא כל כך כנה שפשוט הטענו אחד את השני באותו יום", הוא נזכר, "עוד לפני שפתחתי את המכתב שלי ושמעתי את רן מקריא את שלו פרצתי בבכי. כל אחד גרם לשני להתרגש. מה שהיה מיוחד במקרה של רנא היה שהיא מגיעה מבית שהאוכל בו הוא חלק מאוד חשוב, ופעם ראשונה, דווקא דרך מתכון, כל הדברים המודחקים שהיו בינה לבין אמא שלה יצאו החוצה וזה היה ממש מרגש". 

"הצילו! אני לא יודע לבשל" - פרק החצילים, שבת ב-21:00