כשעוצרים היום את אלה לי להב ברחוב פונים אליה כרקדנית. בתור מי שפרצה לתודעה הישראלית בגיל 16 בתור זמרת, הוציאה להיטים בקצב מסחרר, זה מרגיש לה שונה, אבל טוב. היא נהייתה רקדנית אמיתית בעזרת הפרטנר שלה לרחבה של "רוקדים עם כוכבים", מתנאל קונבסקי, והערב (חמישי אחרי החדשות, קשת 12) השניים ירקדו בשידור חי לעיני כל המדינה.

באירוע הפתיחה של השידורים החיים, השניים פצחו בריקוד סלסה משגע. הם התכוננו לרגע הזה שעות על גבי שעות, אבל מבחינתם לא היה הבדל - נאמבר זה נאמבר - ותמיד צריך לעשות את הטוב ביותר. "צריך שכל נאמבר יהיה טוב יותר מהשני, לעלות רמה ולעשות דברים חדשים שלא עשינו", אומר מתנאל ואילו אלה לי משלימה אותו ואף מצביעה על הבדל אחת ומשמעותי ביותר, "יש לנו פעם אחת לעשות אותו. ההצבעות של הקהל מאוד חשובות, אנחנו רוצים שהוא יהיה איתנו, אבל חוץ מזה זה ממש אותו הדבר, אותה הדרך".

לא נחדש בכך שנכתוב שאלה לי היא פרפורמית אדירה. ראינו את זה ב"הכוכב הבא", ראינו את זה על הבמות הגדולות וראינו את זה גם על הרחבה של "רוקדים עם כוכבים". היא רגילה לעלות על במות ולהפוך אותן לשלה, גם אם היא נתקלת במהמורות בדרך, ובמקרה הזה: במעמד ההדחה.

אלה לי ומתנאל עמדו פעמיים במעמד המדובר, זאת למרות שהפגינו ביצועים מרשימים לאורך התחרות, כשבפעם האחרונה השניים נאלצו להילחם על הכרטיס לנבחרת המאוחדת מול מי שהם מגדירים כחברים הטובים ביותר שלהם בתחרות - יוגב מלכה וג'וליה שחר. "זה היה נורא, זה עשה קווץ' בלב", אומרת להב, "זאת הייתה הפעם השנייה שהיינו מועמדים להדחה, זה מעמד לא כיפי בשום צורה, לא משנה מול מי אתה עומד. מה שהיה שונה בפעם האחרונה זה שעמדנו מול יוגב וג'וליה, החברים הכי טובים שלנו פה, אנחנו מאוד אוהבים אותם. אמרתי לעצמי: 'כולם חוץ מהם אני אהיה סבבה, רק לא מולם', אבל זה קרה. גם הייתי בטוחה שהם יחזרו, לרגע לא פקפקתי, הכל היה בסדר".

אבל זה לא היה הרגע היחיד בו השניים עמדו בפני אתגר מהותי בתחרות. הדרך הזו שהזוגות עוברים בפני כל המדינה מלאה בעליות ומורדות, רגשות סוערים ואמוציות שקטות, שמתגלמים היטב בביצועים שהם נותנים על הרחבה. במהלך אחד הפרקים, להב חשפה את הסוד שהסתירה שנים בריקוד מצמרר שהעביר מסר חד וחלק. זו הייתה המטרה שלה.

איך זה היה לרקוד את הנאמבר הזה?
אלה לי: "זה באמת היה מסע, צריך להגיד פה תודה למיכל שי, הכוריאוגרפית המדהימה של התוכנית. זה אחד הנאמברים שאני יותר שלמה איתם, עד היום אני מסתכלת עליו ונהנית להסתכל. עבדנו עליו הכי הרבה, הוא היה קשה גם לי וגם לו (מתנאל), כי אם ברוב הנאמברים יותר קשה לי, אז שנינו היינו צריכים למצוא את עצמנו בתוך הנאמבר הזה. זה גם היה כואב פיזית, חטפנו שם מלא מכות במודרני, זה היה קשה מכל הכיוונים".

מתנאל: "זה היה מההתחלה ועד הסוף מסע שמאוד נהניתי ממנו, כי גם העברנו פה משהו, וגם אנחנו הרגשנו הכי שלמים בעולם עם הנאמבר הזה. אני חושב שהמסר עבר ממש טוב".

 איזה תגובות קיבלתם אחריו?
אלה לי: "מהממות, מרגשות, עד היום אנשים עוצרים אותי עליו. זה ממש מרגש, אני שמחה שזה נכנס לאנשים כי זאת הייתה המטרה של הנאמבר. אני אפילו לא זוכרת איזה ציון קיבלתי באותו היום כי זה באמת לא היה מה שעניין אותי. אני שמחה שאנשים קיבלו את זה ללב שלהם". 

לעיתים אנחנו רואים פנים מוכרות בקהל, לעיתים כאלו שהגיעו בפעם הראשונה לצפות ביקרים להם על הרחבה, אבל תמיד בן זוגה של אלה לי, פיליפ שאולוב, נמצא שם ומסתכל עליה עם עיניים נוצצות. התמיכה שלו מהווה הרבה עבורה - וכפי דבריה - כל אחד צריך פיליפ קטן, שלא באמת כזה קטן.

"אני מאחלת לכולם פיליפ, הוא מושלם בכל כך הרבה דרכים ורמות, כל אחד צריך פיליפ קטן", היא אומרת בהומור יחד עם מתנאל, "הוא גם לא כזה קטן, אבל הוא באמת מתנה. אין לי דרך אחרת לתאר את זה, מי שלא מכיר אותו לא יבין ומי שמכיר אותו ישר יסכים כי הוא באמת אור".

איך אתם מסתדרים עם לוחות הזמנים העמוסים?
אלה לי: "דוגמה: חגגנו שנה והיו לנו שעתיים לחגוג את השנה הזאת. אז נסעתי אליו, נתנו מתנה אחד לשנייה. זה שילוב של הכל, כי היום אני פה עד הערב, אין לי איפה לחגוג איתו וזה יום שהייתי חייבת להקדיש לו, אפילו קצת ממנו".

מתנאל: "הוא אמנם לא עוזר לה מבחינת הריקוד, אבל הוא הכי תומך בה בעולם, בנו האמת".