אחד מנצח, השני מפסיד. ששת הזוגות שנותרו במרוץ לעבר הגביע הנחשק, עומדים לעלות הערב על הרחבה של "רוקדים עם כוכבים" (רביעי, אחרי החדשות, קשת 12) ולהתחרות בדו-קרבים על המקום שלהם בתחרות הריקודים הקשה בעולם - והנוצצת במדינה. גיה באר גורביץ' מול עדי חבשוש, יוגב מלכה מול לי בירן, קים אור אזולאי מול אלה לי להב. זה הולך להיות קשה, זה הולך להיות מטורף - ולפני שנחזה בהם קורעים את הרחבה בשידור חי, זה מה שאתם חייבים לקחת בחשבון לקראת הערב הדרמטי. הספירה לאחור החלה, שהטובים ביותר ינצחו.

גיה באר גורביץ' וחיים פרשטיין VS עדי חבשוש וארטיום ליאסקובסקי
גיה באר גורביץ' VS עדי חבשוש (צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים")
צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים"

בכל פעם שכל אחת מהן עולה על הבמה, אנחנו לא מאמינים למה שזה הרגע ראינו; שתיהן וירטואזיות, מוכשרות, מרהיבות ובקיצור - פנומנליות. לפני תחילת התחרות, הכרנו אותן כנשים קורעות מצחוק, ולאורך הזמן גילינו צדדים אחרים שלהן - מרגשים וכן, גם בועטים. אותם צדדים לא גורעים מההומור שטבוע בהן, אלא מוסיפים עוד רובד למכלול שמרכיב את צמד הנשים החזקות הללו אשר גורפות מחמאות נלהבות מהשופטים בדרך קבע ואת אהדת הקהל. אין ספק שזה עומד להיות קרב קשה, כל אחת מהן בולטת בדרכה בתחרות - אז מה יקרה כששתי הכוכבות יתחרו זו מול השנייה באופן ישיר? 

הביצוע הבועט ביותר גיה VS עדי: 

טוב, אין שום סיכוי שנוכל להתעלם מהביצועים של השתיים בספיישל האירוויזיון. גיה באר גורביץ' נכנסה לנעליה של נועה קירל (הפעם על אמת) ושרפה את הבמה בביצוע בועט שגרם לדופק שלנו לעלות הילוך. עדי מנגד, נכנסה לנעליה של מי שזכתה באירוויזיון השנה, לורין, וזה היה משובח. היא חרכה את הרחבה עם חבורה מכובדת של רקדנים, היו שם הרמות ואביה ישב והביט בה בעיניים נוצצות. אמרנו או לא אמרנו לכם שזה הולך להיות קשה?

הביקורת הכי מרימה גיה VS עדי:

דוד דביר על גיה: "ככה צריך להראות המקור, היא ביצעה את זה יוצא מן הכלל, אני הייתי רוצה לראות את זה ככה".

דוד דביר על עדי, או כפי שהוא אומר "חבשושה": "מי את חבשושה? זו פצצת אנרגיה שאין שנייה לה פה על הרחבה. ברגע שהמצלמה נדלקת את הופכת לאש, את מוציאה קיטור מהעיניים שלך".

יוגב מלכה וג'וליה שחר VS לי בירן ונינה סול
לי בירן VS יוגב מלכה (צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים")
צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים"

מצד אחד עומד אלוף הנינג'ה, הנינג'ה הישראלי השני וה-20 בעולם ליתר דיוק. מנגד, עומד האיש והכישרון, זה שאין דבר שהוא לא עושה טוב - אז מה יקרה כשהם יתחרו זה מול זה? כמו שאנחנו מכירים אותם, אף אחד מהם לא הולך לוותר בקלות - שניהם חרוצים, שניהם עם אש בעיניים ושניהם מוערכים מאוד על ידי השופטים. מתחילת העונה לי בירן ליטרלי שרף את הרחבה עם הפרטנרית נינה סול, זו שזכתה לצד אלכס שטילוב בעונה שעברה. הדרך של יוגב מלכה אמנם הייתה מורכבת יותר; היא כללה עליות ומורדות, אפילו הדחה וחזרה בגלגל ההצלה - אבל תמיד הוא היה מהמתמודדים הבולטים בתחרות, וכמו עוף חול הוא תמיד הרים את הראש - והמשיך לתת פייט - וכשיוגב נותן פייט אנחנו מאחלים בהצלחה למי שעומד מולו. מי מהם יעפיל לרבע הגמר - ומי יעמוד להדחה? 

הביצוע הבועט ביותר יוגב VS לי: 

בחליפה כחולה ושמלה ורודה מבריקה, לי ונינה עלו על הרחבה וביצעו נאמבר מיוזיקל מהפנט. הם הציגו את האיכויות שלהם, עשו זאת בתחכום ואלגנטיות - והראו לכולם איך עושים את זה נכון. רבות ניתן ללמוד מהנאמבר המדובר, ובינינו? זו רק ההתחלה של השניים. בעוד שהנאמבר הזה היה מקפיץ, הנאמבר הבלתי נשכח של יוגב וג'וליה לצלילי קולו של איתי לוי גרם לנו לצמרמורת בכל הגוף. הם ריגשו אותנו עד דמעות, נגעו בנשמה והראו שהם כמו זיקית - יודעים לעשות הכל מהכל. איך שני הענקיים האלו יעמדו זה מול זה? המתח מרקיע שחקים. 

הביקורת הכי מרימה יוגב VS לי: 

דוד דביר על יוגב: "יוגב הזה יהרוג אותי, הוא חיה כזאת, נותן עד הטיפה האחרונה. לא משאיר טיפת זיעה אחת בגוף שלו".

רונה לי שמעון בדמעות על לי: "כמה תחכום יש בך, ענווה ואמנות - אתה חלום. להסתכל עלייך זה כמו להסתכל על משהו שהופך מחלום למציאות, זה הדבר אצלך שפורט אצלי על כל מיתרי הלב. מבחינתי אתה ה-דבר".

אלה לי להב ומתנאל קונבסקי VS קים אור אזולאי ועידן אטיאס
אלה לי להב VS קים אור אזולאי (צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים")
צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים"

הכוכבות הצעירות של התחרות כבר הראו לכולם ממזמן שהן הגיעו לתת פייט - אבל רציני. קים אור אזולאי קמה מנפילה על הראש בפרק הבכורה של העונה, ולא נתנה לזה לעצור אותה. אלה לי להב הייתה מועמדת פעמיים להדחה, ואחרי כל פעם חזרה חזקה יותר, עוצמתית יותר, טובה יותר. לצד כל אלו, מדובר בסטאריות לכל דבר ועניין; מקצועיות, מוכשרות וכאלו שמביאות תוצאות פנומנליות - לא מתפשרות על פחות מזה. הן לא חולמות, הן מבצעות, ולכן זה ברור שהולך להיות קרב רציני, רציני מאוד.  

 הביצוע הבועט ביותר אלה לי VS קים אור:

כשאלה לי הפכה את הסיפור שלה לריקוד - לא נותרה עין יבשה באולפן. היא ביצעה נאמבר מודרני לצלילי קולה, והפגינה רכות ממוטטת על הרחבה. כזו אלה לי: יודעת להתאים את עצמה לסיטואציה, למצות ממנה את המיטב ולנצנץ כמו הכוכבת הפנומנלית שהיא. מנגד, האנרגיות של קים אור לא מותירות מקום לספק. היא נעה על הרחבה מצד לצד ושורפת אותה - היא מקפיצה את כל היושבים - ומראה לכולם מי זו קים אור אזולאי. בנאמבר הסלסה המדובר היא עלתה על מדים - אבל הפכה את כולם לחיילים שלה. שתיהן כוכבות, שתיהן מבריקות, מכאן רק נותר לחכות.

הביקורת הכי מרימה אלה לי VS קים אור: 

רונה לי שמעון על אלה לי: "יש בך משהו כל כך חזק שדוחף קדימה, את פשוט מנצחת".

אנה ארונוב על קים אור: "הפגזת היום - נתת את כל מה שיש לך ואת כל מה שאין לך".